AIX High Jump, všechno je jednou poprvé! + VIDEO

AIX High Jump, všechno je jednou poprvé! + VIDEO

Před nedávnem jsme upozorňovali na veletrh For Outdoor 2012. V rámci této akce se konalo vůbec první oficiální mistrovství ČR ve skocích na boulderové stěně. Podívejte se na to nejdůležitější, co se v Praze – Letňanech (31.3.) odehrálo, a to prostřednictvím velmi povedeného sestřihu.

Boulder? Skoky na stěně? Co je to za blbost?

Někteří nezasvěcení jsou asi trochu na vážkách, jestli si z nich neděláme srandu, ale věřte, že ne. Boulderová stěna je plocha, u které není prioritou výška jako spíš důraz na technickou obtížnost. V tomto případě však nešlo o samotné lezení, ale doslova o skoky. Tím se dostávám k vysvětlení toho, co AIX High Jump vlastně je. Závodníci soutěží v tom, kdo vyskočí ve stěně, která má převislost dvacet stupňů, výše.

Závod se navíc odehrál na oficiálním profilu, který je speciálně konstruovaný pro tento sport (viz video). Díky této skutečnosti mohl být stanoven český rekord. Jak závod probíhal a kdo vyhrál, se dozvíte ve slibovaném videu.

Příslibem zajímavého průběhu pro vás může být fakt, že se závodu zúčastnil také Libor Hroza, který o víkendu obsadil skvělé druhé místo v prvním letošním díle světového poháru ve speed climbingu.

Sestřih ženského i mužského finále


Jen tak pro zajímavost: na internetu jsem našel, že v roce 2008 byl stanoven mužský světový rekord na 2,8 metru. Zasadil se o to Nicky de Leeuw. Jestli je to stávající svěťák, nevím. Pokud máte aktuálnější informace, budu rád, když je připojíte do diskuze. Samotného mě to zajímá.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: