adidas uvádí novou outdoorovou kolekci na podzim a zimu 2013

adidas uvádí novou outdoorovou kolekci na podzim a zimu 2013

Nová kolekce adidas Outdoor pro podzim a zimu 2013 těží ze spojení dlouholeté tradice a inovativních technologií a nabízí tak maximální komfort a funkčnost pro náročné sportovní aktivity. Kolekci nově naleznete také ve vybraných prodejnách Rock Point a na e-shopu www.rockpoint.cz.

Historie adidas Outdoor sahá do 30. let minulého století, kdy zakladatel firmy a fanoušek horské turistiky Adi Dassler vyrobil první trekingovou obuv se svrškem z hovězí usně. V 70. letech se adidas spojil s věhlasným italským horolezcem Reinholdem Messnerem, který se podílel na vývoji produktů a v novém modelu trekingové obuvi vystoupal do základního tábora na Mount Everestu. Následně adidas začal vyvíjet také specializovanou lezeckou obuv a v roce 1992 představil první kompletní kolekci outdoorové výbavy. Spolupráce s Messnerem pokračovala opět v roce 2007, kdy adidas rozšířil kolekci pro využití ve více outdorových sportech.

Přelom ve vývoji outdoorové kolekce nastal v roce 2008 se vznikem konceptu adidas Terrex. Podařilo se razantně snížit hmotnost produktů a vylepšit jejich skladnost při zachování funkčních vlastností na nejvyšší úrovni. Tato kolekce také poprvé využila technologie, jako je Gore-Tex, Primaloft či Windstopper. V současnosti se adidas Outdoor zaměřuje na čtyři okruhy, kterými jsou: Terrex (pro extrémní podmínky horských sportů), Hiking/Trekking (pro klasické outdoorové sporty), Everyday outdoor (pro každodenní nošení) a dětská kolekce Kids outdoor.

Kolekce na podzim a zimu 2013 využívá především technologie Gore-Tex, tenkých membrán zpracovaných do vysoce funkčních, lehkých, vodě odolných a prodyšných materiálů. Oblečení a obuv s technologií Gore-Tex poskytuje ideální ochranu i v nejnepříznivějších klimatických podmínkách. Produkty s označením Windstopper jsou z větru odolných, lehkých a velmi skladných materiálů, které nabízí absolutní ochranu před větrem i deštěm, a přesto zachovávají prodyšnost.

Díky izolační výplni PrimaLoft je vybavení do chladného počasí ještě hřejivější. PrimaLoft je měkká, lehká a prodyšná, navíc i když navlhne, udrží teplo, sucho a pohodlí i v extrémních podmínkách. Technologie Cocona využívající přírodní uhlík ze skořepiny kokosového ořechu je naopak vhodná pro horké a slunečné dny. Aktivní uhlík rychle odvádí vlhkost, chladí a váže pach. Cocona zároveň poskytuje UV ochranu 50+ SPF, což ji činí vyhledávanou mezi horskými sportovci.

Novinka kolekce adidas Outdoor podzim a zima 2013, bunda adidas Terrex Ndosphere (recenzována v časopise Svět outdooru 4/2013), obsahuje vnitřní podšívku s příměsí zmíněného Cocona materiálu pro spolehlivou regulaci vlhkosti a optimální tělesné klima. Bunda je určená pro alpské lezení a zimní sporty v mrazivých podmínkách jako svrchní či střední vrstva. 80g výplň PrimaLoft a plně zateplené elastické boky poskytují kompletní izolaci i ve vlhku a maximální volnost pohybu. Technologie Formotion podporuje přirozený pohyb a zvyšuje pohodlí při náročných sportovních výkonech. Bunda má stahovací kapuci, tři kapsy na zip a stahovací lem na rukávech.

Pilíř kolekce obuvi, adidas Terrex Fast X, je ideální pro ty, kteří hledají lehkost a stabilitu pro rychlý pohyb v horách. Nohy udržuje v suchu vodě odolná a prodyšná membrána Gore-Tex. Zatímco přední část mezipodešve je vyplněná materiálem ADIPRENE+, který pomáhá v odrazu a dodává potřebnou rychlost, technologie Formotion v patě boty zmírňuje nárazy a celkově snižuje zatížení kloubů. Podešev TRAXION vyrobená ze speciální pryže Continental poskytuje vynikající přilnavost a kontrolu i na mokrém povrchu. Systém rychlošněrování nepovolí ani při opravdu rychlém běhu.

Pro více informací navštivte, prosím, www.adidas.com/outdoor.

O společnosti adidas

Adidas je firmou s celosvětovým působením v oblasti designu, vývoje a marketingu sportovní obuvi, oděvů a doplňků. Jejím posláním je být světovým leaderem v této oblasti. Značka adidas je součástí adidas Group, korporace, která zahrnuje značky jako Reebok, TaylorMade a Rockport.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: