Adidas Rockstar 2013 už klepe na dvěře! + VIDEO

Adidas Rockstar 2013 už klepe na dvěře! + VIDEO

Adidas Rockstar představuje setkání těch nejlepších boulderistů z celého světa, kteří budou měřit své síly 13. – 14. října v stuttgartské Porsche-Areně, která patří k těm nejmodernějším sportovním prostorům na světě.

adidas

Jak už název napovídá, jedná se o sportovní a organizační chloubu firmy adidas, která v posledních letech výrazně promlouvá do světa lezecké výbavy. Nejde však jen o sportovní akci. Kromě úžasné lezecké podívané tady návštěvníci chodí také za hudbou. Adidas razí filosofii, že sport a hudba k sobě mají velmi blízko. Letos se o kulturní stránku budou starat kapela Baddstics a beatboxer Robeat. Ve zkratce je Adidas Rockstar velká lezecká party!

Kdo byl nejlepší v roce 2012?

Loni vyhrál Kanaďan Sean McColl (25), který už dlouhou dobu patří mezi špičku, co se týče boulderingu. Mezi ženami to pak byla Američanka Alex Pucciová (24). Obhájci prvenství nebudou chybět ani letos. Kromě nich je velké pozornosti podrobena také Sasha DiGiulian (USA), vítěz z roku 2011 Dimitrij Sharafutdinov nebo Japonec Sachi Amma. Jak loňský, tak letošní ročník probíhá bez účasti českých lezců.

Kromě hlavní soutěže probíhá také závod „amatérů“, který nese název GORE-TEX Be a Rockstar a letos se ho účastní 76 lezců a lezkyň.

Kdy to začne?

Tento svátek lezení vypukne už 13. září a odstartuje ho kvalifikace „profíků“, která začne v 11:30. Poté přijde na řadu kvalifikace závodu GORE-TEX Be a Rockstar. Pátek bude spíše zahřívacím dnem a v sobotu to vše vypukne naplno. Hned od 12:00 dojde na semifinále hlavní soutěže. Budou následovat prezentace finalistů, rozhovory, hudební show, očekávané finále a nakonec všemi očekávaná after-party.

Velmi lákavé na celé akci je také to, že vstup je po oba dva dny zdarma! Nestojí to za návštěvu?

S využitím adidas.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: