Adidas Český pohár v boulderingu a Expediční kamera

Adidas Český pohár v boulderingu a Expediční kamera

Přijďte na unikátní spojení dvou akcí O pohár královského města Slaný – 1. kolo Adidas Českého poháru v boulderingu a filmového festivalu Expediční kamera ve dnech 16.-18.3.2012.

Adidas Český pohár v boulderingu a Expediční kamera

Další informace na www.fitstudiojitka.cz

Program festivalu:

13:30 Zahájení festivalu

13:40 Nejdelší cesta (The Longest Way) je film o ročním putování od západu k východu Číny. Dynamický film s technickou nápaditostí a silnou myšlenkou.

Délka: 5 minut

Režie: Christoph Rehage, Německo

Ocenění: Boulder Adventure Film Festival (2009), Berlin Webcuts (2011), BANFF (2010), Vancouver International Mountain Film Festival (2011), Mountain Film Festival in Domažle (2011), Squamish Mountain Festival (2011), Mezinárodný festival horských filmov Poprad (2011), Vertical Film Festival Moscow (2011) – ocenění v různých kategoriích

13:45 Úlitba Ganéšovi (Le Dessous de Ganesh) je lezecký film z Indie, kde se pro mnohé lezce naskýtá náročná stěna Ganesh. Francouzský lezec se ve filmu pokusí o její zdolání.

Délka: 15 minut

Režie: Vladimir Cellier, Julien Nadiras, Francie (Baraka Films)

Ocenění: MHFF – Nejlepší horolezecký film

14:05 Mazungu je film dokumentující sjezd celé řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. Skotský dobrodruh Phil Harwood se vydává na nedezpečných 5000km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím.

Délka: 48 minut

Režie: Phil Harwood, Velká Británie

Ocenění: Llanberis Mountain Film – Nejlepší celovečerní film, SHAFF – nominace na nejlepší film

16:00 Life Cycles, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích.

Délka: 43 minut

Režie: Derek Frankowski, Ryan Gibb, Kanada

Ocenění: X-Dance Film festival – Nejlepší film, Nejlepší režie; Vancouver International Film Festival – Nejlešpí film; Bovec Outdoor Film Festival – Nejlepší divácky oceněný film

16:50 Odkud není návratu (Point of No Return), sugestivní snímek o výpravě amerických horolezců na dosud neslezenou východní stěnu tibetského Mt. Edgaru. Film je svědectvím prastaré pravdy, že hory jsou nevyzpytatelné a ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí.

Délka: 24 minut

Režie: Wade Johnson a Peter Mortimer, USA

Ocenění: MHFF – Zvláštní cena poroty

17:20 Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (On the Trail of Ganghis Khan) je vynikající cestovatelský film o putování z Mongolska napříč střední Asií do Evropy. Mladý dobrodruh bez zkušeností s koňmi si splnil svůj sen. Koupil koně a vyrazil na 10 000 km dlouhou cestu.

Délka: 43 minut

Režie: Tim Cope, Austrálie

Ocenění: MHFF – Cena za nejlepší dokumentární film

18:10 Co se stalo na ostrově Pam (What Happened on Pam Island), film je o polské dvojici horolezců, kteří se snaží zdolat nejvyšší pobřežní útes na světě za velmi nehostinných podmínek. Jediná přístupová cesta pod 1500m vysokou kolmou stěnu v Grónsku vede po moři a nelze ji zdolat jinak než na kajaku.

Délka: 30 minut

Režie: Eliza Kubarska, Polsko

Ocenění: MHFF – Vítěz hlavní ceny festivalu

19:00  přednáška  Adama Ondry  jednoho z nejlepších sportovních lezců současnosti

Adam bude hovořit o lezeckých začátcích, především v Moravském krasu, který zároveň představí jako svoji domovskou oblast a popovídá něco o tamních prvovýstupech z poslední doby. Další část bude mít název Španělsko. Fotografie a videa budou ilustrovat vše, co se mu v loňském roce v teto zemi lezcům zaslíbené podařilo vylézt a jak doufá, bude se moci podělit i o nejčestvější dojmy s výletu do Španělska v únoru 2012. Další část bude věnovaná boulderingu a to především v jihoafrickém Rocklands. Na závěr od skalek nejnižších přeskočí na ty největší, konkrétně na Madagaskar a na cestu Tough Enough.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: