HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Adam Ondra po delší době oblékl dres se závodním číslem a vyhrál!

Adam Ondra po delší době oblékl dres se závodním číslem a vyhrál!

Jako by to ani nebyly tři roky, co Adam Ondra naposledy závodil, museli si tento víkend říkat fanoušci ve francouzském městě Valencienes, což byla sedmá zastávka světového poháru v lezení.

Adam si dal od závodění v rámci světového poháru oddych. Důvodem bylo jeho soustředění se na skalní lezení, ve kterém se mu v poslední době dařilo nastavovat laťku. Za vše mluví jeho projekty v Norsku (cesta Change 9b+) a Španělsku (cesta La Dura Dura 9b+, spolu s Chrisem Sharmou).

Dvacetiletému rodákovi z Brna nemohl comeback vyjít lépe. A nedá se říct, že by chyběla silná konkurence. Borci jako Sean McColl (CAN), Jacob Schubert (AUT), Sachi Amma (JPN) nebo domácí Gautier Supper slibovali pořádný boj.

Český zástupce však nikoho nenechal na pochybách a ukázal, že se s ním musí počítat v jakékoliv formě lezení. Finálová cesta byla složena ze 42 kroků a Adamovi k jejímu přelezení chyběly pouze tři (39+). O pořádný parník za ním zaostal druhý Sean McColl (34+) a třetí Gautier Supper (33+).

Úřadující mistr světa Jacob Schubert se po uklouznutí nohy musel spokojit s konečným čtvrtým místem. Jen pro představu, finálovou osmičku uzavřel Katalánec Ramón Julian Puigblanque, který v cestě udělal „pouhých“ dvacet kroků.

Konečné pořadí závodu ve Valencienes

1. Adam Ondra CZE 39+

2. Sean Mccoll CAN 34+

3. Gautier Supper FRA 33+

4. Jakob Schubert AUT 30+

5. Romain Desgranges FRA 30

6. Sachi Amma JPN 28+

7. Hyunbin Min KOR 24+

8. Ramón Julian Puigblanque ESP 20

Ženský závod nenabídl takové „překvapení“ a čerstvý vítr jako u mužů. Celý ročník je v podstatě jen o dvou lezkyních, kterými jsou Slovinka Mina Markovičová a Korejka Jain Kimová. Jen v jednom případě (Imst, Rakousko) se stalo, že by si mezi sebou tyto dvě závodnice nerozdělily první a druhou příčku. Tentokrát byla tou lepší Korejka.

Závod ve Valencienes byl předposlední štací v rámci světového poháru v lezení. Tou poslední bude jako již tradičně slovinský Kranj, ve kterém budou domácí závodníci včetně Miny Markovičové velmi silní. A dá se očekávat, že jak v mužské, tak ženské kategorii bude sveden velmi tuhý boj.

Je obdivuhodné, jak lehce Adam zvládl přechod ze skály na umělou stěnu. Ať už jsou jeho plány pro budoucí měsíce jakékoliv, je jasné, že o jeho výkonech ještě uslyšíme.

S využitím planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: