Adam Ondra opět nominován na Arco Rock Legends

Adam Ondra opět nominován na Arco Rock Legends

Přesněji řečeno na cenu Salewa Rock Award, která se každoročně udílí lezci, který svými výkony nejvíce „poznamenal“ světové lezení.

Jelikož je Adam v posledních letech fenomenální, tak asi není překvapením, že už ji získal třikrát. Pro letošní rok jsou mezi nominovanými také Chris Sharma (USA), Steve McClure (UK) a Alexander Megos (GER). Jak vidíte, o cenu se utkají opravdu jen ti nejlepší. Chris a Ondra už si radost z tohoto ocenění užili, vůbec poprvé však pocit nervozity před vyhlášením zažije mladičký Alexander Megos (19), který v tomto roce dokázal jako první na světě přelézt cestu o obtížnosti 9a (La Rambla) stylem on-sight.

Adam a Chris spolu letos dokončili projekt „La Dura Dura“ ve španělské Olianě, což je cesta ohodnocena za 9b+ (vůbec nejvýše ohodnocená linie spolu s norskou The Change). Náš lezec ji přelezl o pár týdnů dříve než Američan.

Slavnostní vyhlášení 8. ročníku se uskuteční 6. září a jak už název akce předesílá, bude to v italské Mekkce lezeníArcu. Výkony lezců za uplynulý rok hodnotí dvanácti členná porota, která je složena ze zástupců předních lezeckých magazínů. Vůbec prvním takto oceněným lezcem byl Bask Josune Bereziartu následovaný Patxi Usobiagou, Sashou DiGiulian, Chrisem Sharmou a jak už bylo zmíněno několikrát – Adamem Ondrou.

Ukázky nominovaných pro rok 2012

Jaké další ceny se na Arco Rock Legend udílejí?

La Sportiva Competition Award je udílena tomu, kdo nejvíce zaujal na poli oficiálních závodů. Letos svedou tuhý boj Rakušané Angela Eiterová, Jakob Schubert a slovinská lezkyně Mina Markovičová.

Poslední, třetí cena nese název Climbing Ambassador by Aquafil a udílí se tomu, kdo nejvíce přispěl k celosvětové propagaci či podpoře lezení. Mezi dřívějšími vítězi jsou taková jména jako Stefan Glowacz nebo Lynn Hillová.

S využitím planetmountain.com


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: