6. ročník festivalu OBZORY, který přinesl spoustu novinek, je úspěšně za námi

6. ročník festivalu OBZORY, který přinesl spoustu novinek, je úspěšně za námi

2700 milovníků cestování a sportů v přírodě přišlo o víkendu 9. a 10. listopadu na festival OBZORY pořádaný v historické budově Univerzity Karlovy v centru Prahy. 6. ročník festivalu OBZORY nabídl 86 přednášek, workshopů a filmů.

Své zážitky a zkušenosti letos návštěvníkům předalo 77 osobností z oblastí cestování, VHT, běhu, skialpinismu, vodáctví, horolezectví, cyklistiky a kultury. Už teď se můžete těšit na další ročník 7. – 8. 11. 2020.

Program probíhal současně v 7 tematicky zaměřených sálech. Největšího ohlasu se dostalo slovenskému hostu festivalu Peteru Hámorovi a letošním horolezeckým úspěchům Kláry KolouchovéMáry Holečka a Zdendy Háka. Divákům cestovatelům se nejvíce líbila přednáška Pavla Svobody o Tádžikistánu a Kyrgyzstánu, tipy na cesty po Ugandě Davida Švejnohy a 3D promítáním Marka Audyho a Matěje Boháče. Mezi workshopy nadchli diváky horští vůdci Viktor Kořízek s povídáním o lavinách, Roman Kozelka o výstupu na Mnich, Jungfrau a Eiger či cestovatelské workshopy o zdraví a prevenci, cestování v dodávce nebo bubenický a taneční workshop manželů Kerleových. Běžce nejvíce zaujal Petr Vabroušek a triatlonista Petr Soukup.

Letos se nám Festival OBZORY zase moc povedl,“ říká Petra Greifová, ředitelka Festivalu OBZORY. „Plné sály, perfektně připravené přednášky, krásné fotky, filmy, spousta inspirace na cesty. A hlavně nadšení diváci – z toho mám největší radost. Po těch šesti letech už jsme perfektně sehraný organizační tým, a tak už si festivalovou atmosféru užíváme i sami. A jsme rádi, že můžeme Festival dělat pořád lépe a lépe.

Letošní novinkou byly dva zábavné fotokoutky s cestovatelskou a outdoorovou tematikou a extra dárečky z téměř každé přednášky, které dávají divákům hlouběji ochutnat exotické kultury všemi smysly. Na festivalu také probíhalo natáčení reportáže a 18 rozhovorů s vystavovateli a osobnostmi české cestovatelské a outdoorové scény.

50 vystavovatelských stánků na chodbách na celkové ploše 380 m2 umožnilo návštěvníkům prohlédnout si, vyzkoušet nebo zakoupit špičkové outdoorové novinky, cestovatelská zavazadla a batohy, knihy, ručně vyráběné etno-šperky, outdoorové kamery, svítilny a nabíječky, lana, vodácké čluny, paddleboardy nebo ochutnat exotické dobroty orientu i Španělska. Na stáncích také návštěvníci získali praktické informace a tipy na cesty do zemí celého světa a mohli si zacvičit na hrazdě nebo vyzkoušet cyklotrenažer nebo virtuální realitu.

Velké poděkování patří partnerům a vystavovatelům a všem přátelům a příznivcům cestování a outdooru, kteří s námi tvoří festival OBZORY!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: