50 vrcholů a 50 off-road maratonů za 50 dní

50 vrcholů a 50 off-road maratonů za 50 dní

Jinými slovy náplň a cíl projektu „The High Five-0“, 54 letého Novozélanďana Malcolma Lawa. Tímto ultramaratonem chce Malcolm kromě osobních ambicí naplnit také rozpočet neziskových organizací na pomoc mentálně postiženým. Vše začalo 7. února, daří se ambiciózní projekt realizovat?

Rozhodně se jedná o jednu z nejodvážnějších výzev co do vytrvalosti, kterou na území Nového Zélandu někdo přijal. Pokud se nad projektem hlouběji zamyslíte a zkusíte si představit námahu, kterou představuje, musíte říct jen: „wow“. Urazit vzdálenost maratonu a ještě v horském terénu padesát krát za sebou, a to bez jediného dne odpočinku, to chce odvahu, psychickou vyrovnanost a neskutečnou vytrvalost. Malcolm se na svůj projekt připravoval 18 měsíců.

Na otázku: „Proč to děláš?“ není Malcolm schopný jednoznačně odpovědět: „Jde o kombinaci osobních ambicí, kterou mohou vystihovat tyto dílčí cíle:

1. Testování vlastních limitů a poznávání sama sebe.

2. Navštěvování nových míst, slézání vrcholů a běh krásnými trasami.

3. Inspirace ostatních lidí k vlastním ambiciózním projektům.

4. Miluji, když tímto způsobem můžu vydělat peníze pro dobrou věc“.

Jedním z hlavních partnerů projektu „The High Five-0“ je americká outdoorová firma Marmot, která se kromě oblečení specializuje také na výrobu stanů, spacáků a batohů.

Hra s čísly

– Během 50 dnů Malcom nastoupá 101 000 vertikálních metrů. To je více než dvanáct Everestu naskládaných na sebe.

– Některé z vrcholů budou vyžadovat i určitou technickou úroveň. Výška poloviny z nich bude přesahovat 1500 výškových metrů a u sedmi z nich až 2000 výškových metrů.

– Běh off-road maratonů je samozřejmě mnohem pomalejší a náročnější než klasický maraton. Malcolm odhaduje, že každý den bude v pohybu zhruba deset hodin.

– Kasička pro pomoc mentálně postiženým zatím čítá 411 000 dolarů, což je 81% splnění cíle, který si Malcom vytyčil, tedy nasbírat půl miliónu.

Konec už je v dohledu…

K dokončení projektu zbývají poslední čtyři vrcholy, respektive čtyři dny. Naposledy Malcolm stál na Kohukohunui Peak, který je vysoký 688 metrů a nachází se nedaleko Aucklandu. Na Facebooku HighFive-0Challenge můžete sledovat poslední dny expedice. Najdete zde komentáře a fotky, které celou akci dokumentují.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: