5 užitečných pomůcek pro gymnastiku

5 užitečných pomůcek pro gymnastiku

Patříte mezi milovníky gymnastiky? Tu můžete bez potíží provozovat i v pohodlí domova. Stačí několik málo pomůcek a váš obývák se vmžiku promění v tělocvičnu. Jaké gymnastické pomůcky si můžete pořídit a kdo další si je zamiluje?

Gymnastický míč

Gymnastický míč je skvělou pomůckou nejen pro vyznavače gymnastiky. Skvěle se hodí také při dlouhém sezení v zaměstnání. Gymnastické míče se vyrábějí v několika různých velikostech od toho největšího, na kterém můžete sedět i cvičit, až po menší varianty. Jsou hojně využívány ve světě sportu a fitness a trenéři je milují především kvůli blahodárným účinkům na zpevňování vnitřního svalstva.

Airtrack

Airtrack je speciální nafukovací žíněnka. V porovnání s běžnou žíněnkou je airtrack silnější a díky vzduchu, který se uvnitř něho nachází, dokáže perfektně odpružit dopady. Zároveň je dostatečně pevný na to, aby se z něj mohl cvičenec pořádně odrazit a vyskočit. Airtrack se hodí pro gymnasty, ale zamilují si jej také děti, které se na něm mohou dosyta vyřádit.

Gymnastická posilovací guma

Posilovací nebo také odporovací gumy jsou poslední dobou velkým hitem ve fitness centrech i v domácnostech. Hodí se zejména na posilování s vlastní vahou, nicméně využijete je rovněž při cvičení pilates, jógy nebo třeba aerobiku. Odporovací guma je lehká a skladná, takže ji s sebou můžete nosit do posilovny nebo ji sbalit do kufru, když se chystáte na dovolené cvičit. Její velkou výhodou je také nízká pořizovací cena.

Obruč

Pamatujete si na časy strávené ve školce či v družině, kde jste si hráli s obručí? Tato gymnastická pomůcka se hodí nejen ke cvičení, ale je i skvělou hračkou pro dospívající slečny. Má všestranné využití, protože obručí lze jednoduše kroužit, ale také jí můžete proskakovat. Pravidelným cvičením s obručí docílíte posílení celého těla a zpevnění svalů v oblasti kyčlí, kříže a bederní páteře.

Balanční deska

Možná, že byste balanční desky mezi gymnastickými pomůckami spíše nehledali, nicméně tam patří. Navíc se s nimi poslední dobou doslova roztrhl pytel a nejeden nadšenec již má své prkno doma. Balanční deska vám pomůže posílit střed těla, zlepšit celkové držení těla a zdokonalit koordinaci pohybů. A v neposlední řadě je s ním velká legrace.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: