300 kilometrů národním parkem Yosemite zachyceno na kameru!

300 kilometrů národním parkem Yosemite zachyceno na kameru!

Klenot národních parků nejen Spojených států amerických jsou skalisté Yosemity. Nabízejí úžasná údolí, do nebe sahající stěny, které vyhledávají horolezci celého světa a sní o nich v nejtajnějších představách, divokou přírodu, zurčící potůčky… ihned se tam vydejme, alespoň přes kameru!

Již od roku 1890…

Trekaři, horolezci, cestovatelé a hlavně zkušení „filmaři“ Colin Delehanty a Sheldon Neill nepodnikli nic „světoborného“ ani „unikátního“, co by se zapsalo do knihy rekordů a nad čím by zaplesalo publikum, a přesto jsem se jim rozhodl věnovat prostor dnešního příspěvku bez jakéhokoliv většího váhání – proč?

Colin Delehanty a Sheldon Neill se vydali do překrásného amerického národního parku – Yosemite, který sahá svou historií o více než 120 let zpět a nabízí světové přírodní úkazy, aby zde strávili (určitě příjemných) dohromady 45 dní v průběhu roku, během kterých prošli více než 300 kilometrů za hranicemi chráněného území, aby navštívili nejen nejznámější kousky, jakými jsou skalní útvar Half Dome, či nebetyčná stěna El Capitana, ale také skrytá a zapomenutá zákoutí mající svá tajemství spokojeně uklizena před turisty (ročně národní park navštíví přes 3 miliony turistů)!

Natáčeli a natáčeli, až dali vzniknout přednádhernému časosběrnému filmu Project Yosemite, jenž skýtá netradiční pohledy na zdánlivě okoukané věci, co na nás chrlí veškeré zasvěcené „outdoorové kalendáře“ časopisy, knihy a další. Zcela právem se tento snímek pyšní nálepkou „Vimeo staff pick“, která značí velkou kvalitu (provedení i obsahu).

Měl jsem to životní štěstí nádhernou přírodu Yosemite vidět na vlastní oči, dívat se ze závratných výšin skal dolů hluboko pod nohy na mravenčení turistů a načerpat síly ze statných stromů rostoucích téměř na skále – kdo jednou okusil, musí zažít znovu; to vím jistě …

A jak se líbí národní park vám?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: