HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

3 nejkrásnější lyžařská střediska v Rakousku

3 nejkrásnější lyžařská střediska v Rakousku

Lyžování u našich rakouských sousedů je oblíbené pro dobrou dostupnost, vynikající sněhové podmínky i lyžařský servis. V neposlední řadě patří Rakousko mezi cenově nejpřívětivější alpské destinace.České turisty tu navíc vždy rádi uvítají.

1. Saalbach – Hinterglemm

Středisko je vyhlášené množstvím svahů různé obtížnosti, malebnými zákoutími lemovanými penziony i bohatým nočním životem. Cesta z Prahy je dlouhá asi 470 km, z Brna najedete asi o 50 km víc. Ve středisku na vás čeká více než 55 lanovek a vleků. Vyřádí se tu sjezdaři i snowboardisté všech úrovní. Pro odvážlivce je připravena řada fun parků včetně možnosti vyzkoušet si jízdu v boulích. Co však ocení všichni lyžařů, je romantické noční lyžování.

Další důvody proč se vydat do Saalbachu

Palec nahoru udělujeme tomuto středisku za skvělé značení sjezdovek. Kdo by se přece jen nevyznal, mají tu připraveny skimapy do kapsy dokonce i v českém jazyce. Z každé kabinové lanovky se navíc můžete zdarma připojit na Wi-fi. Musíte ochutnat také místní skvělou gastronomii – především zákusky a horkou čokoládu. Jedinou drobnou vadu spatřujeme v o něco vyšších cenách oproti rakouskému průměru.

2. Nassfeld

Moderní středisko leží přímo na hranicích s Itálií. Nabízí ideální podmínky milovníkům klasického lyžování i příznivcům sjezdu. Většina svahů je střední úrovně, pro náročné je tu připravena závodní sjezdovkanebo svah s boulemi. Nassfeld se pyšní nejdelší kabinovou lanovkou v Alpách. Překonává neuvěřitelné převýšení 1300 m. Tratě jsou vždy perfektně upravené –  právě díky skvělému zázemí patří tato lokalita mezi nejvyhledávanější cíle lyžařských zájezdů.

3. Grossglockner –Heiligenblut

Malebná horská vesnička v Národním parku Vysoké Taury je slavná především díky své strategické poloze přímo pod nejvyšším rakouským vrcholem. Vysoká nadmořská výška zaručuje dobré sněhové podmínky minimálně do půlky dubna. Na své si tu přijdou rodiny s dětmi i nároční lyžaři. Ti si mohou vychutnat nekonečný sjezd z vrchu Schareck, při němž překonají 1200m dlouhé převýšení.

Do Rakouska na otočku

Díky krátké vzdálenosti se jezdí do Rakouska i na „otočku“ bez noclehu nebo s 1 přenocováním. Ceny takových zájezdů začínají od 1 000 Kč. Alpská městečka jsou nádherná i v létě, kdy nabídnou krásné túry v neposkvrněné přírodě. Právě letní pobyty v horách by se měly stát dle odhadů odborníků hitem dovolených 2014.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: