11. ročník boulderingového setkání Melloblocco zná své vítěze! + VIDEO

11. ročník boulderingového setkání Melloblocco zná své vítěze! + VIDEO

Boulderingový specialisté se minulý týden sjeli do italského údolí Val di Mello, kde poměřovali sílu svých prstů a vynalézavost při přelezech. Kdo se stal vítězem a jaká byla letošní účast hojně vyhledávané akce?

Na Melloblocco se leze po jemné žule a potenciál oblasti je díky množství kamenů neskutečný. Není divu, že se tady i tisíce lezců docela dobře ztratí. Cesty se tvoří 3 – 4 měsíce dopředu. Kromě obyčejných boulderových nadšenců se na Melloblocco sjíždí také nejužší lezecká špička. Melloblocco trvá čtyři dny a v ten poslední si to mezi sebou rozdají jen ti nejlepší.

Za malý poplatek (letos 15 euro) se může zaregistrovat prakticky kdokoliv a zkusit své štěstí. Samozřejmě můžete lézt i bez registrace. Ztrácíte však šanci na získání finanční prémie za přelezení určitých boulderů.


Jedním z hlavních sponzorů boulderingové akce Melloblocco je firma adidas, která se poslední dobou začala velmi orientovat na lezení a outdoor vůbec. Za vše mluví akce jako adidas Rockstars ve Stuttgartu či zmiňovaný Melloblocco.

Hned v prvním ročníku (2004) vyhrál Chris Sharma. Významnou českou stoupu v závodě zanechal Adam Ondra, když se mu podařilo zvítězit čtyřikrát po sobě v letech 2008 – 2011 (2011 společně s Italem Gabriele Moronim). V ženské kategorii je rovněž se čtyřmi vítězstvími nejúspěšnější Rakušanka Barbara Zangerl (2006, 2008, 2011, 2013), která se účastnila také letos.

A kdo vyhrál v roce 2014?

Z nabité konkurence 2600 registrovaných lezců (plus cca 1500 neregistrovaných) a lezkyň se zrodilo hned několik vítězů. V mužské kategorii bylo osm mužů, kteří přelezli šest finálových boulderů. Italové Gabriele Moroni, Stefano Ghisolfi, Marcello Bombardi, Silvio Reffo a Michael Piccolruaz, Rus Alexej Rubtsov, Anthony Gullsten z Finska a Japonec Sachi Amma. Jedná se tak o rekordní počet vítězů, když předchozí „nejvíce dělené vítězství“ bylo v roce 2012 (3 vítězové).

Marcello Bombardi v boulderu „Il sogno di un uomo ridicolo“

Ženská kategorie také neměla jen jednu vítězku. O stupeň nejvyšší se dělila Julia Abramchuková (RUS) a Mélissa Le Nevé (FRA), když vylezly jako jediné osm z devíti finálových boulderů.

Melloblocco podpořila také typicky outdoorová firma Marmot, která je na trhu již od roku 1973. Kromě oblečení do těch nejnáročnějších podmínek si u nich můžete zakoupit také spacáky či stany.

Celou akci samozřejmě netvoří jen lezení samotné, ale také spousta dalších doprovodných akcí v podobě přednášek, projekcí či promítání filmů. Letos byl hlavní osobností Stefan Glowacz.

Že by májový polibek v roce 2015 pod žulou ve Val di Mello?

S využitím melloblocco.it, planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: