100 gramů alobalu hranice mezi životem a smrtí?

100 gramů alobalu hranice mezi životem a smrtí?

Ten alobal berte s rezervou, ale někomu už je možná jasné, že mám na mysli izotermickou fólii, která se používá v krizových situacích a zabraňuje ztrátě tepla.

Jak mě ten alobal může zahřát?

A v tom to právě je! Nehřeje vás fólie, ale vy sami. Je to v podstatě stejný princip jako u spacích pytlů a vlastně veškerého oblečení. Tělo produkuje teplo a když je zabezpečena dostatečná izolace, zahříváte vlastně sami sebe. Výrobci uvádějí, že fólie dokáže zadržet až 80 % tělesného tepla. Takže asi tak nějak bych to definovalUsmívající se.

Jak fólii použít?

V tomto praktickém článku se dočtete, jak fólii nejlépe použít (včetně fotek), pokud máte veškeré oblečení promočené naskrz.

V podstatě jde o to, že si fólii dáte přímo na tělo a až poté na sebe oblečete mokré věci. Pokud byste to udělali naopak, tak vám bude fólie jednak „lítat“ (nebude dostatečně izolovat a to hlavně při pohybu) a jednak vás bude chladit mokré oblečení.

Podobný postup bych asi volil i v případě suchého oblečení a mrazivého počasí. Možná bych fólii vložil mezi první a druhou vrstvu, aby nedošlo ke zbytečnému zapařování. Mám na mysli situaci, když třeba bivakujete.

Stříbrnou stranu vždy na tělo, zlatou od těla.

Další využití

Pokud byste měli opačný problém, a sice ten, že se chcete dalšího tepla vyvarovat (sluneční záření), tak se fólii přikryjte stříbrnou stranou od těla.

I když nejste o účinnosti izotermické fólie úplně přesvědčeni, stejně si myslím, že byste ji s sebou měli na horách mít, protože 20 korun a 100 gramů není zase tak moc!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: