HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

10 „zbytečností“, které si beru na hory

10 „zbytečností“, které si beru na hory

I když se snažím váhu svého horského zavazadla vždy tlačit co nejníže, nikdy se to neobejde bez pár drobností, které mi zpříjemňují život a nepatří zrovna do KPZky.

Následující výčet věcí pro mne vlastně nejsou zbytečnosti, vidím v nich něco, bez čeho si expedici či cestu do hor neumím představit. Dalo by se říct, že jsou to věci, které mi pasují na míru, ale u ostatních je třeba nevidím.

Fotky mé přítelkyně – Je zvláštní, jak se člověk dokáže upnout na pár čtverečků z papíru. Neříkám, že si ty fotky beru, když jdu na výšlap na Lysou, ale když jste z domova měsíc a půl, tak jsou pro mne nepostradatelné.

Špunty do uší – Jsem docela náchylný na hluk kolem. Můžu být unavený jak chci, ale když vítr běhá kolem stanu, tak prostě neusnu. Ještě že můj parťák nechrápe :-D.

Řetízek (talisman)­­ – Ve třetí třídě jsem dostal od jedné slečny na táboře stříbrný řetízek, dal jsem ji za to dvě originál kazety od Nirvany :-D. Beru si ho vždy s sebou. Je to taková morální podpora.

Karty – Kolika hodin nudy nás ušetřily, to snad ani nejde spočítat. Takže tímto vám díky.

MP3 a repráček – Může se to zdát jako rozmazlenost, ale jen málo kdy se cítím lépe, než když si pustím hudbu, v rukou držím kus žvance, který má představovat večeři oběd i svačinu v jednom a koukám na okolní štíty.

Houbička – Tu jsem si začal brát až nedávno. Takže ten ešus aspoň jednou za týden umyju :-D.

Křížovky – Mají hned dvě funkce. Zábavnou a tu druhou si domyslete.

Noviny – Každý si kupuje noviny, ale pochybuju, že je někdo čte celé. To by u nich strávil celý den a právě to je důvod, proč si je s sebou beru. Dva výtisky mi bohatě postačí na celý měsíc. Nejkrásnější na tom je, že ke konci tripu, už si čtete i o politice a můžete se pochlubit přečtením všech písmen. Dokonce i tiráže či číselného kódu.

Káva – Doma ji téměř nepiju, ale jakmile jsem na horách, mám na ni po ránu šílenou chuť. Je to pro mne asi nějaký symbol domova a pohody nebo co.

Písničky – A na závěr něco, co nic neváží, ale má na vás obrovský vliv. Hudba! Bez těchto písniček by pro mne ty zážitky byly někdy poloviční:

Matthew Sims – How we do, Janek Ledecký – Budu všechno co si budeš přát, Seal – Fly like an eagle.

K tomuto tématu má co říct asi každý z vás, takže se neváhejte pochlubit v diskuzi. Docela by mne zajímalo, jestli se v komentech neobjeví třeba lak na nehty či noční krém. Respektive zajímalo by mě, jaké pro ně nutné zbytečnosti sebou nosí ženy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: