Živelný sportovní dokument The Elements zve na premiéru 13. října

Živelný sportovní dokument The Elements zve na premiéru 13. října

Tři živly, tři extrémní sportovci a řada mimořádných výkonů – takovou podívanou slibuje nový film s názvem The Elements. Na premiéru se můžete těšit 13. října v pražské Lucerně.

ZEMĚ

Živel země zastupuje v dokumentu horolectví a Marek Holeček. Výškové horolezectví představuje kvůli nižší koncetraci kyslíku a extrémním klimatickým podmínkám nejextrémnější odnož horolezectví. Snímek sleduje osudy Marka Holečka při třetím pokusu o prvovýstup jihozápadní stěnou osmitisícovky Gasherbrum I, který se změnil doslova v boj o život.

Bližší informace o pražské premiéře najdete na facebookovém profilu.

VZDUCH

Vzduch reprezentují jedny z nejextrémnějších sportů – BASE jumping a wingsuit létání, při kterých sportovci dosahují rychlosti až přes 200 km/hod. Slovo BASE je složeno z počátečních písmen objektů, ze kterých se skáče: buildings (budovy), antennas (antény), spans (mostní oblouky) a Earth (země – útesy, skaliska). S průkopníkem těchto sportů v Česku a na Slovensku Martinem Trdlou ve filmu nahlédneme pod pokličku tohoto extrémního sportu.

VODA

Trojici uzavírá živel voda, který je zastoupený v podobě freedivingu, nebo-li nádechového potápění. Královskou disciplínou freedivingu jekonstantní zátěž, při které potápěč využívá k ponoru do hloubky i k výstupu pouze síly svých nohou, aniž by se mohl přitahovat lana či odhodit zátěž. Tato disciplína je považována za skutečný barometr výkonnosti a zdatnosti a rekordy z ní mají nejvyšší hodnotu. Do hlubin se ve snímku vrhneme společně s reprezentantem v nádechovém potápění Michalem Rišianem, který drží řadu rekordů u nás i ve světě.

Země, voda a vzduch – to jsou tři živly, které tato trojice sportovců světové úrovně symbolizuje. O tom, že ten čtvrtý živel má každý z nich v sobě, se nechte přesvědčit touhle působivou podívanou.

Více na: www.theelements.cz a facebookovém profilu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: