Zillertal: Pohyb v největším zážitkovém údolí světa

Zillertal: Pohyb v největším zážitkovém údolí světa

(PR ČLÁNEK) Horské léto je v módě. Stejně jako letní dovolená na horách zažívá nový boom i stará dobrá turistika. Skialpy a horská kola patří v tyrolském údolí Zillertal ke standardu, ale můžete tu třeba i slaňovat přes prudké potoky či prozkoumávat jeskyně.

Turistika v nedotčené přírodě – od lehké až po náročnou

V jedinečných zillertalských horách se dobře cítí požitkářští turisté, vášniví horolezci i dobyvatelé horských vrcholů. Zillertal nabízí všem nezapomenutelné zážitky v nadmořské výšce mezi 500 a 3500 metrů.

Zillertal

Jedním z nejhezčích způsobů, jak poznat zdejší alpskou krajinu, představují dálkové pěší trasy, například  Berliner Höhenweg, Peter-Habeler-Runde nebo překročení hlavního alpského hřebene průsmykem Pfitscher Joch.

Údolí Zillertal je skvělé místo i pro bikery

Nezapomenutelná krajina s širokým údolím, kvetoucími loukami a působivou scenérií s mnoha třítisícovými vrcholy poskytuje nejlepší podmínky k prozkoumání 1200 kilometrů tras pro horská kola.

Přírodní park  Zillertalské Alpy, foto: Zillertal Tourismus-BecknaphotoPřírodní park Zillertalské Alpy, foto: Zillertal Tourismus-Becknaphoto

V nabídce jsou rodinné okruhy v údolí podél řeky Ziller, široké cesty přes alpské louky i strhující trasy s náročným převýšením. Požitkářští cyklisté si pak v údolí Zillertal mohou vyzkoušet projížďky na horských elektrokolech.

Více informací (v angličtině) na: https://www.zillertal.at/

U potoka v Schönachtalu, foto: Zillertal Tourismus-Andre SchönherrU potoka v Schönachtalu, foto: Zillertal Tourismus-Andre Schönherr

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: