Vyhlídka pod vrcholem Smrku v Beskydech

Vyhlídka pod vrcholem Smrku v Beskydech

Moravskoslezské Beskydy nemají jen královnu v podobě Lysé hory (1323 m). Hned naproti přes údolí se nachází rozložitý Smrk (1276 m), který s Lysou vytváří dominanty pohoří. Těsně pod jeho vrcholem, na severním svahu, se nachází zhruba pětimetrová vyhlídková plošina, ze které jsou nádherné výhledy do okolí.

Vyhlídka krásně vystihuje rozdílný charakter vrcholů Lysé hory a Smrku. Zatímco Lysá hora turisty překypuje a její vršek je osázen mnoha stavbami včetně vysílače, Smrk je vrcholem, na kterém moc stop lidské činnosti nenajdete a když už, tak se jedná o velmi skromná dílka. Zmiňovaná vyhlídka je tvořena pouze jednoduchým dřevěným zábradlím a místo lavičky tu najdete dva pařezy, na kterých leží kulatiny.

Z vyhlídky se můžete kochat výhledem na beskydské podhůří, hřeben Pusteven a Radhoště, masív Ondřejníku s vrcholem Skalka, Lysou a za dobrých podmínek je viditelný také hřeben Hrubého Jeseníku s dominantou Pradědu.

Přístup

Na vyhlídku se můžete dostat několika cestami, které jsou vzhledem k její poloze totožné s úmyslem vystoupit na vrchol Smrku. Cesta z Ostravice vás provede osm kilometrů dlouhou túrou, která je pro výstup na Smrk nejčastěji využívaná a mi osobně se líbí nejvíce. Touto cestou minete také studánku a při důkladnějším studiu mapy není problém trefit také na vodopády Bučacího potoka.

Další varianty přístupu jsou z přehrady Šance / (5km), z Čeladné (8,5 km), anebo z osady Hutě / (7 km). Každá z cest má něco do sebe a na vrchol Smrku se dostává třemi různými stranami.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: