Zateplené cyklokraťasy – recenze Vaude Minaki Shorts

Zateplené cyklokraťasy – recenze Vaude Minaki Shorts

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Vaude Minaki Shorts
Druh sportu cyklistika
Druh oblečení kraťasy
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, podzimní, zimní
Materiál 1 Polyamid
Materiál 2 Elastane
Materiál 3 Polyester
Materiál 4 PrimaLoft
Hmotnost 317 g
Náplň syntetika
Barevné varianty černá, modrá, pistáciová
Velikostní varianty XS - XXL
Infocena 3640 Kč Kč
Dodává Vaude
Více info na www.vaudeCZ.cz

Zaujalo mě

  • Absolutní volnost pohybu
  • skloubení vlastností vodo(větru) odolnosti a prodyšnosti
  • Design

Shrnutí recenze

Vaude Minaki zateplené kraťasy budou Vaším ideálním společníkem při podzimním a zimním bajkování. V těchto kraťasech nepoznáte co je zima.

PODROBNÝ POPIS

Na kole i v zimě

Každý bajker tělem i duší se těší na konec sezóny a pohodové bajkování během podzimu a ti ambicióznější také během zimy. Problém,který sebou nesou tyto chladné měsíce je bezpochyby funkční oblečení, které ochrání všechny partie cyklisty, aby nedošlo k prochladnutí. Na druhoustranu nikdo z nás se nechce na kole cítit jako “sněhulák“ který se podvrstvami oblečení nemůže ani pohnout. Přesně pro tyto případy Vaude přišlo sezateplenými kraťasy Vaude Minaki.

Testováno na horách

Kraťasy Vaude Minaki jsem měl možnost otestovat během měsíců září a října, kdy ranní či večerní teploty zdaleka nedosahují teplot příjemných a pouhé obyčejné kraťasy s návleky již nestačí obzvlášťěna našem krutém severu v oblasti Krušných hor. Osobně jsem příznivcem spíševěcí takzvaně na tělo kde na Vás nic neplandá a proto jsem byl zvědav jaký dojem ve mě kalhoty zanechají. Od Vaude jsem zvolil pistáciovou barvu. Dále jemožné si vybrat modrou či černou, ale dle mého na kole platí dvojnásob pravidlo, být viděn.

První dojmy

První co mě okamžitě překvapilo již při rozbalení zásilky od Vaude, byla hmotnost kalhot a materiál. Měl jsem pocit, že mám v rukou něco mnohem lehčího než zateplené kraťasy. Navíc jsou hrozně příjemné na “omak“. Tento pocit u mě přetrval během celé doby testování. Kalhoty jsem na sobě absolutně necítil. Pravdou je, že tento pocit jsem neměl jenom díky váze kalhot, ale také díky střihu kalhot, kde bylo myšleno na každičky detail tak ,aby nebylo ubránona komfortu pohybu.

Zajištěné zipy

Kalhoty se zapínají na zip a dva cvočky. Detail, který mě zaujal je suchý zip kolem cvočků, aby nemohlo dojít k samovolnémurozepnutí během jízdy. Pás je zvýšený a zateplený kartáčovaným materiálem na vnitřní straně. Pro ideální nastavení správného upnutí kalhot mají kalhoty nastavitelný suchý zip. Tuto možnost jsem uvítal jelikož jsem si pro jistotu objednal kalhoty velikosti L ale ta správná velikost by byla o číslo menši. Tato možnost se může hodit v případě lehkého nakynutí během zimních měsíců, či možnosti většího vrstvení oblečení.

Izolace a voděodolnost

Celé kalhoty jsou zatepleny izolačním materiálem PrimaLoft.  Jsou větruodolné a vodotěsné. Použitémateriály jsou zárověň velice prodyšné a nedochází tak k nadměrnému pocení pod kalhotami. Jsou prodlouženy a tvarovány v oblasti kolen tak, aby i kolena byla chráněna a zároveň byl zajištěn dostatečný komfort bez pocitu, že Vám něco překáží v pohybu. Tento stejný materiál byl použit i v oblasti sedacích partií.

Domácí testování

Bohužel jsem neměl možnost otestovat kalhoty během deště, ale i tak mi to nedalo a kalhoty jsem vystavil několika minutovému proudu tekoucí vody z kohoutky a čekal jsem cose stane…. K mému překvapení ani po několika minutách kalhoty nepromokly a ze starosti o rodinný rozpočet test ukončil. Po stranách kalhot jsou boční zipy se 2 jezdci pro lepší ventilaci vzduchu a případné rozšířenínohy. To, že na kalhoty byly použity prošíváné švy netřeba asi ani zmiňovat. To beru v této době jako samozřejmost.

Ekologie

Kalhoty tak jako každý produkt od Vaudeje označen známkou Green Shape (garance produktu šetrného k životnímu prostředí), Blue design (nejpřísnější normy z hlediska dopadu na životní prostředí) a Eco Finish (vodotěsnost prodkutů je dosažena bez použití fluorcarbonů PFC). Pouze ještě doplním, že kalhoty jsou bez vložky.

Musím přiznat, že kalhoty mě velice překvapily a rozhodně je doporučuji každému, kdo hledá volné kalhoty na chladnější období a jsem si 100% jist, že obstojí i zimní období, kdy je stačí navléknout přes čapáky.

Verdikt testéra

Největší přednosti kalhot vidím v následujících vlastnostech. Na kole máte při jízdě pocit maximální volnosti bez omezení. Bezkonkurenčnískloubení vlastností větru (vodo)odolnosti a prodyšnosti. Jedinou malou výtku bych měl k materiálu použitém na sedacích partiích. Po 3 měsících pravidelného užívaní jsou již patrné první známky používání a otěru kalhot.

Další informace

Více informací o produktu nebo o značce VAUDE najdete na: www.vaudeCZ.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: