HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zateplená akční bunda – recenze Kilimanjaro Fermo

Zateplená akční bunda – recenze Kilimanjaro Fermo

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kilimanjaro Fermo
Druh sportu outdoor
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Pontetorto Technostretch
Materiál 2 Izolace: 3M Platinum
Hmotnost 430 g
Náplň syntetika
Infocena 3599 Kč Kč
Dodává Hervis
Více info na www.Hervis.cz

Zaujalo mě

  • lehká univerzální zateplovačka
  • integrovaná tabulka s pokyny v případě nouze
  • pružná tkanina na rukávech

Shrnutí recenze

Lehká zateplovací bunda s kapucí. Syntetická izolační výplň a kombinace různých materiálu ve sportovním střihu ji předurčují proaktivnější pohyb v chladných podmínkách.

PODROBNÝ POPIS

Kilimanjaro Fermo je promyšleně kombinovaná sportovní bunda se zateplovací vrstvou. Hlavní část bundy tvoří komorová konstrukce s dutým vláknem 3M Platinum, které zajišťuje tepelnou izolaci. Další části, konkrétně oblast podpaží a límce jsou vyrobeny z pružné tkaniny, která sice neizoluje, ale umožňuje volnější pohyb.

Svrchní materiál je pružný TechnostretchSvrchní materiál je pružný Technostretch

Rukávy mají na koncích pružný lemRukávy mají na koncích pružný lem

Na zádech jsou tři reflexní bezpečnostní prvkyNa zádech jsou tři reflexní bezpečnostní prvky

Bunda pro aktivní sporty

Tato kombinace není příliš vhodná do větších mrazů, ale k tomu není bunda vůbec určena. Naopak je to perfektní hybrid pro jakýkoli sport, který chceme vykonávat nezávisle na venkovní teplotě. Běh, jízda na kole, běžkování, lyžování i trekking – při všech těchto aktivitách nám bunda dovolí volně se hýbat, aniž bychom se báli nějakého natrhnutí a zároveň nám zajistí určitý tepelný komfort.

Bunda Kilimanjaro Fermo je pohodlná a funkčníBunda Kilimanjaro Fermo je pohodlná a funkční

Vnitřní duté vlákno zajistí funkčnost i při namoknutí anebo propocení bundy. Vynechání izolační vrstvy v podpaží zapříčiní mnohem lepší odvětrání, a tím je potlačeno i samotné pocení/přehřívání v podpaží. Pružná tkanina mezi tělem a kapucí nemá mít zřejmě podobnou funkci, jako v případě podpaží, ale zajišťuje pohodlnější nandavaní samotné kapuce. Ta je totiž dost těsná a bez možnosti nastavování. V případě, že by pružný pruh chyběl, oblékala by se velmi nesnadno.

Přední straně bundy dominuje celopropínací zip, který je podšitý pouze v horní části. Rukávy jsou příjemně dlouhé a díky pružné látce neomezují ruce v pohybu. Izolace končí z vnější strany už v oblasti zápěstí a tak jsou ruce vystaveny větší zimě, než zbytek paže. Naštěstí tu jsou dvě kapsy na zip, do kterých si ruce můžeme schovat a ohřát si je. Běhat s rukama v kapsách ale není nejlepší nápad :).

Kapuce je malá, bez možnosti nastavení, ale svoji funkci plníKapuce je malá, bez možnosti nastavení, ale svoji funkci plní

Kapuce má po svém obvodu pružnou látku, která umožňuje snadnější nasazováníKapuce má po svém obvodu pružnou látku, která umožňuje snadnější nasazování

Sbalená bunda do malého balíčku připravena na cestuSbalená bunda do malého balíčku připravena na cestu

Límec bundy je vyšší, ale při sundané kapuci se trochu shrne a nijak nepřekáží v dýchání ústy. Při nasazené kapuci bych jej ocenil trochu nižší. Fleece, který kapuci i zip v oblasti hlavy lemuje je příjemný a pohodlný. Všechny zipy jsou opatřeny plastovým úchytem, abychom mohli bundu ovládat i v rukavicích.

Hodnocení testera

Příjemné bonusy jsou hned dva. Jedním je kapsa na bedrech, kterou asi nevyužijete k odkládání věcí, ale určitě ji použijete k zabalení bundy do malého kompaktního balíčku. Druhým bonusem je natištěná tabulka uvnitř bundy, kde jsou ve stručnosti vysvětleny základy komunikace se záchranným vrtulníkem a poskytnutí první pomoci.

Zip je podšitý pouze v horní částiZip je podšitý pouze v horní části

Absence podšití hlavního zipu a použití studených švů nedovolují bundu použít ve větších mrazech jako zateplovací vrstvu. Bunda je spíše určena pro aktivnější pohyb a izolace je jako příjemná přidaná hodnota, která výrazně rozšíří rozsah komfortních teplot při jejím užívání.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: