HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

X-Matrjoška – recenze Sea to Summit X-series

X-Matrjoška – recenze Sea to Summit X-series

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Sea to Summit X-series
Druh potřeb pro vaření (Vaření) 1131 neurčeno
Druh vaření běžné vaření
Výbava 1 2x hrnec
Výbava 2 pánev
Výbava 3 konvička
Výbava 4 talíř, miska
Výbava 5 hrnek, panák
Dodává Sea To Summit CZ
Více info na www.seatosummitshop.cz/

Zaujalo mě

  • skvělá přepravní velikost
  • variabilita setu
  • praktické detaily

PODROBNÝ POPIS

Stěny z tepelně odolného silikonu lze složit do plochého tvaru (jako harmonika), nesmí však přijít do přímého kontaktu s ohněm. Všechny výrobky kromě pánvičky a talíře mají na svém plášti značení objemu. Hliníkové dno umožňuje vaření pouze na vařiči, jehož velikost nesmí přesahovat plochu dna. Plameny vařiče zkrátka musí zůstat mimo stěny silikonových stěn.

KONVIČKA

Konvička je opatřena hliníkovým dnem. Stěny jsou silikonové a dají se složit směrem dovnitř. Takže jsou při transportu dobře chráněny vlastním dnem. Na stěnách z venkovní strany jsou ukazatele objemu. Jedna mírka ukazuje počet šálků. Jeden šálek odpovídá cca 250 ml. Druhá mírka ukazuje mililitry, litry a maximální doporučenou (bezpečnou) hladinu. Tu odhadujeme zhruba na 850 ml. Mírky jsou v následujícím pořadí 500, 750 ml, max. safe fill, 1,0 a 1,3 l. Čtení těchto ukazatelů však vyžaduje buď silné protisvětlo nebo podle mého testování svícení čelovkou do nádoby. Jedině tak se mi podařilo odečíst výšku hladiny.

Jak se to dá složit?Jak se to dá složit?

I do sea kayaku se tohle skládací nádobí hezky to vejde.I do sea kayaku se tohle skládací nádobí hezky to vejde.

Stupnice obsahu včetně bezpečnostní doporučené hladiny.Stupnice obsahu včetně bezpečnostní doporučené hladiny.

HRNCE

Praktická poklice umožňuje slití vody pomoci děr, šikovně řešená držadla slouží zároveň k upevnění poklice při transportu. Ať už ve složeném/sklapnutém stavu či rozloženém. Poklička má silikonový sklápěcí držáček pro manipulaci s ní. Hrnce měly obsah 1,4l a 2,8l. Udávanou hmotnost výrobcem 250g a 325g. Naměřil jsem však u obou cca o 20 g více. Mírky objemu uvnitř jsou v následujícím pořadí 500, 750 ml, 1,0 l (MAX SAFE FILL) a 1,25 l. Na protilehlé stěně mírky ukazují 2 až 5 hrníčků po cca 250 ml.

Ani na kole nádobí není takřka cítit. A hlavně nezabere skoro vůbec nic.Ani na kole nádobí není takřka cítit. A hlavně nezabere skoro vůbec nic.

PÁNVIČKA

Tak ta je celá kovová a nedá se složit podobně jako silikonové nádobí se série Xpot. Pouze dvě madla se dají sklopit. Zároveň jsou opatřeny silikonovými úchytkami tak, že vás tato madla nepálí. I přesto, že je pánvička celokovová, doporučuje výrobce dodržovat velikost plamene tak, jak je to naznačeno na jejím dně. Hmotnost této pánvičky je 240 g.

TALÍŘ a MISKA

Talíř s miskou jsou zároveň prkénkem, dno je tvořeno odolným plastem. Talíř má průměr 20 cm. Výška rozloženého talíře je 4 cm. Po složení už pouze 1,5 cm. Na talíři nenajdete mírky.
Dno misky má průměr 12 cm. Horní okraj 15 cm. Výška misky je cca 6 cm a po složení stejně jako talíř pouhých 1,5 cm. Mírky uvnitř jsou v následujícím pořadí 100, 150, 250 a 500 ml.

Oběd na kole.Oběd na kole.

X-Matrjoška v akci.X-Matrjoška v akci.

Složený panák, hrneček a miska.Složený panák, hrneček a miska.

PANÁK

Podle výrobce by měla tato nedílná součást vybavení každého outdoorového nadšence vydržet +180° až -40°. Takže by měl zvládnout vařícího svařáka a klidně potom to zazdít přechlazeným fernetem. Okraj panáku je zesílený tak, aby nedošlo k jeho deformaci při držení či pití. Uvnitř jsou mírky od 20 do 75 ml.

HRNEK

Tak ten je solidně velký. Po vršek naplněný pojme jednoho „podmíráka“. Podle ukazatele objemu se jedná o 480 ml. Mírky uvnitř jsou v následujícím pořadí 100, 200, 300 a 400 a 480 ml. Okraj hrnku je zpevněný plastem. Materiál izoluje tak, že jste i horký čaj schopni udržet v ruce. Průměr složeného hrníčku je 11 cm a výška obligátních 1,5 cm.

Komplet je v sobě. Ještě by se vešel jeden hrnek a panák!Komplet je v sobě. Ještě by se vešel jeden hrnek a panák!

Materiál

Materiál testovaného nádobí: dno  – hliník nebo plast. Stěny –  potravinářský, tepelně odolný, zdravotně nezávadný silikon (bez bisfenolu A).

Verdikt testera

Nádobí Sea to Summit  X-serie nabízí vyváženou funkčnost s hmotností a úsporou místa.
Nádobí jsem vyzkoušel na túře s batohem, na kole s brašnami a vejde se i do sea kayaku, kde je neustále potřeba řešit nedostatek místa a prostoru.
Celkově jsem byl spokojen. Pouze na otevřeném ohni nejde hrnce použít.
Vše má své pro a proti a tady ty pro převažují.

Všechny fotografie k recenzi

Transformers

Ta skladnost! Vše se krásně vejde do sebe, promyšlené do detailu. Ve složeném stavu nádobí na výšku nemá ani 4cm. Vložit tak do sebe můžete například panáka, hrnek, misku a menší hrnec. To vše se opět vejde do velkého hrnce a ten se dá vložit do pánvičky a ta se dá ještě nasadit na talíř!
Nebo panáka s hrnkem (480 ml) můžete vložit do konvičky. Dokonce by se tam vešly i dva hrnky s dvěma panáky. A to celé se dá schovat do malého hrnce, atd.
A ani to moc neváží.
Doporučuji tak všem, co řeší hmotnost a prostor v batohu, na kole na těžko a na vodě, ať už v sea kayaku na moři nebo v loďce na Vltavě.

Konvice se vejde do hrnce.Konvice se vejde do hrnce.

Všechno testované nádobí v sobě.Všechno testované nádobí v sobě.

Panák, hrneček a konvice v hrnci.Panák, hrneček a konvice v hrnci.

Další informace

seatosummit-logo-2020Málokterá firma se může pochlubit tak širokou škálou cestovních a outdoorových doplňků, jako Sea To Summit.
Společným jmenovatelem všech výrobků STS jsou zejména vtip a promyšlený design, díky kterým se z drobností stávají skutečně užitečné věci velkého významu.

www.seatosummitshop.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: