HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Vypracovaní krasavci – recenze rukavic La Sportiva Tech Gloves

Vypracovaní krasavci – recenze rukavic La Sportiva Tech Gloves

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Rukavice La Sportiva Tech Gloves
Druh sportu lezení, skialp
Druh oblečení rukavice
Rozdělení podle pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 84% Polyamid
Materiál 2 16% Elastan
Materiál 3 Kůže
Materiál 4 Polartec® Alpha
Materiál 5 Merino
Hmotnost 180 g
Náplň syntetika
Barevné varianty Black/Yellow
Velikostní varianty XS-XL
Teplotní limit -8°C do +2ºC
Infocena 2490 Kč Kč
Dodává HUDYsport a.s.

Zaujalo mě

 • Neoprenová manžeta
 • Poctivé zesílení na exponovaných místech
 • Technický design
 • Izolační náplň z materiálu Polartec® Alpha
 • Merino podšívka

Shrnutí recenze

Rukavice, které vás zaujmou na první pohled. Jsou zkrátka jiné. Zateplené rukavice se zesílením dlaňové části a ještě extra palce jsou rukavice, které dobře sevřou teleskopické hole, cepíny nebo lano. Zvládnou lezení i jištění. Na izolaci Polartec® Alpha vyvinutou pro americké spec. jednotky a na Merino se můžete spolehnout. Stejně jako na celé rukavice.

PODROBNÝ POPIS

Rukavice, které vás zaujmou na první pohled. Jsou zkrátka jiné. Dle výrobce jsou určeny pro VHT a ski-mountaineering. Zateplené a propracované rukavice se zesílením dlaňové části a ještě extra palce jsou rukavice, které dobře sevřou teleskopické hole, cepín nebo lano. Zvládnou lezení i jištění.

Rukavice Tech Gloves při práci s lanemRukavice Tech Gloves při práci s lanem

Túry typu Grossglockner nebo Hoch Tirol jsou pro ně ideální. Neoprenová manžeta skvěle zatahuje zápěstí a dovoluje přes rukavice přetáhnout rukávy. Na izolaci Polartec® Alpha vyvinutou pro americké spec. jednotky a na Merino vlnu se můžete spolehnout. Stejně jako na celé rukavice.

Na první pohled

Rukavice určitě zaujmou barevně na první pohled. Z řady šedých nebo černých rukavic jistě vystupují do popředí. Nemůžete je zkrátka přehlédnout. Osvědčená kombinace vosích barev funguje v tomto případě skvěle. Navíc si La Sportiva dala záležet i s použitím kvalitních materiálů. Tyto rukavice nemají žádnou membránu, ale za to jsou na nich použity jiné kvalitní materiály.

Izolace

Na izolaci byl použit nový materiál Polartec® Alpha, který byl vyvinut pro americké speciální jednotky. Tento skvělý izolační materiál s jedinečnými vlastnostmi je použit na horní straně rukavice. Není aplikován do části dlaňové. Zbytek izolace zastupuje podšívka z materiálu Merino. Kromě izolace samozřejmě Merino zastupuje i druhou funkci a tou je minimalizace zápachu.

Rukavice La Sportiva a hrany na lyžíchRukavice La Sportiva a hrany na lyžích

Podzimní via ferrata Vodní brána u SemilPodzimní via ferrata Vodní brána u Semil

Testováno i při jízdě mimo sjezdovkyTestováno i při jízdě mimo sjezdovky

Aby rukavice vydržela

Rukavice Tech Glove jsou zesíleny opravdu patřičně. Kromě základní vrstvy jsou ještě opatřeny extra zesílením v oblasti palce a mezi palcem ukazovákem. Tedy tam, kde svíráte lano, hole nebo cepín.Testovali jsme je dokonce i na via ferratě, když se ochladilo. Všichni víme, že lezení na ocelovém laně a zvláště sestupy, kdy se po ocelovém laně spouštíme, dávají rukavicím zabrat.Po testování rukavice stále vykazuje minimální opotřebení.Dále jsme ji testovali během zimní přípravy s cepíny a na tuto aktivitu nebudeme brát žádné jiné po celou dobu testu.Lyžovali jsme s nimi na ledovci v Söldenu.

Jak sedí?

Neoprenová manžeta společně se suchým zipem skvěle zatahuje zápěstí a dovoluje přes rukavice přetáhnout rukávy.Po utáhnutí rukavice máte dobrý pocit a jisté zápěstí. Navíc takto uzavřená rukavice pružnou neoprenovou manžetou nedovolí sněhu dostat se do ní.

Test s cepíny během drytoolingového tréninkuTest s cepíny během drytoolingového tréninku

Testováno i cepínem a lanemTestováno s cepínem i s lanem

Rukavice zažily i testování na lyžíchRukavice zažily i testování na lyžích

Co byste ještě měli vědět

Polartec® Alpha® byl původně vyvinut pro speciální síly v USA, které požadovaly pokročilejší izolační materiál do svých bojových uniforem. Tato látka s novou technologií s aktivní izolací reguluje teplotu tělesného jádra během obou dynamických i statických aktivit. Tato nejnovější pokrok v adaptabilní prodyšnost pomáhá eliminovat potřebu ubírání nebo přidání vrstvy na cestách nebo během aktivity.

Výhody materiálu Polartec® Alpha®

 • Vynikající prodyšnost
 • Tepelná izolace bez nárůstu hmotnosti
 • Lehce sbalitelný
 • Rychlé schnutí
 • Snadná údržba
 • K dispozici v různých technologických variantách a gramážích

Zjistil jsem:

 • Vzhledem k izolaci se jedná o rukavice do chladnějšího prostředí.
 • Abyste využili jejich potenciál na maximum, doporučujeme před nákupem vyzkoušet.
 • Pro ty, kteří si cvakají rukavice na sedák, chybí poutko.

Další informace

HUDY

HUDYsport a. s. je největší sítí outdoorových prodejen v České a Slovenské republice s tradicí, která se vyvíjí od roku 1990.Stěžejní část tvoří 38 maloobchodních prodejen na území obou republik.

Pořídit možno v největší síti outdoorových prodejen v Česku a na Slovensku nebo na: www.hudy.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: