HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Voda sbalená na cesty – recenze Pinguin Tritan Fat Bottle

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Pinguin Tritan Fat Bottle
Druh potřeb pro vaření (Vaření) lahev
Výbava 1 záklopka na hrdlo pro snadnější pití
Výbava 2 poutko pro nouzové zavěšení
Výbava 3 postranní měrka
Infocena 190 Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguincz.cz

Zaujalo mě

  • Bytelné víčko
  • Odnímatelná záklopka pro snadnější pití
  • Odolnost a bytelnost

PODROBNÝ POPIS

Odolnost

Tvrdý plast Tritan odolá nárazu i oděru, otestován byl pád z 1,5 metru na kamení, při kterém se plast lehce poškrábal.  Materiál navíc neobsahuje zdraví škodlivou látku BPA, což potěší nejen vyznavače zdravého životního stylu.

Pinguin Tritan je ideálním společníkem do hor.Pinguin Tritan je ideálním společníkem do hor.

Materiálu Tritan nevadilo ani nalití vroucí vody na čaj. Podle subjektivního dojmu čaj vydržel díky objemu 1 litru teplý déle jak v hrníčku. Láhev po měsíci používání není cítit zatuchlinou, ani když v něm voda zůstane zapomenutá pár dní.

Dalším faktorem pro pořízení této lahve je ekologický rozměr. Pokud se rozhodnete vlastnit a opakovaně plnit svoji osobní lahev, významně tak omezíte nekonečné nakupování PET lahví a vznik odpadu z nich.

Vychytávka v podobě záklopky hrdla

Široké hrdlo láhve je opatřeno odnímatelnou záklopkou, která propouští vodu jen v jedné části a zpříjemňuje tak pití. Nestane se tak, že byste se polili nebo se při pití málem utopili, protože je hrdlo příliš široké. Pokud vám záklopka naopak překáží, můžete ji s klidem nechat doma. Vhodné zejména při pití v dopravních prostředcích.

Záklopka hrdla se dá snadno vyndat.Záklopka hrdla se dá snadno vyndat.

Šikovný společník do hor

Široké hrdlo umožňuje snadné rozmíchání např. iontového nápoje a navíc se díky němu láhev snadněji čistí. Díky tomu je možné předejít vzniku plísní nebo bakterií.

Záklopka propouští vodu jen v jednom místě, abyste se širokým hrdlem nepolili.Záklopka propouští vodu jen v jednom místě, abyste se širokým hrdlem nepolili.

Praktická měrka po boku lahve se hodí pro odměřování vody na instantní jídla na horách.Praktická měrka po boku lahve se hodí pro odměřování vody na instantní jídla na horách.

Pomocí silného oka se dá láhev připnout karabinou třeba na batoh.Pomocí silného oka se dá láhev připnout karabinou třeba na batoh.

Bytelné víčko s postranními vruby se dobře uchopuje a otevřete ho i v rukavicích. Plastové poutko na hrdle umožňuje připnout lahev karabinou např. na batoh. Praktická je i postranní měrka, kterou oceníte zejména při vaření instantních jídel na cestách.

Testování lahve Pinguin Tritan Fat Bottle pod vrcholem Sabalanu 4811 m v Iránu.Testování lahve Pinguin Tritan Fat Bottle pod vrcholem Sabalanu 4811 m v Iránu.

Testování lahve Pinguin Tritan Fat Bottle pod vrcholem Sabalanu 4811 m v Iránu a nejvyšší horou Damavand 5671 m.Testování lahve Pinguin Tritan Fat Bottle pod vrcholem Sabalanu 4811 m v Iránu a nejvyšší horou Damavand 5671 m.

Lahev Pinguin Tritan Fat Bottle dobře sloužila i na expedici v Iránu.Lahev Pinguin Tritan Fat Bottle dobře sloužila i na expedici v Iránu.

Dostupná také v štíhlejší a zároveň vyšší verzi s objemem 1 l nebo v menší verzi o objemu 650 ml.

Další informace

Pinguin

Firma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: