Triko pro každý den – recenze Sensor Merino Wool Active Performance Tee

Triko pro každý den – recenze Sensor Merino Wool Active Performance Tee

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Merino Wool Active Performanance Tee
Druh oblečení triko
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Merino
Gramáž 140
Barevné varianty černá, červená, zelená, modrá
Dodává ZOOKEE
Více info na www.sensor.cz

Zaujalo mě

  • univerzální využití
  • lehký materiál příjemný na dotyk - nekouše
  • volnější střih

Shrnutí recenze

Tradiční český výrobce Sensor dlouhodobě dbá na to, aby jeho oblečení obstálo nejen z hlediska funkčnosti, ale aby v něm jeho nositel též dobře vypadal. U prádla první vrstvy je pro mne vrcholem tohoto směřování merino triko Performance Tee.

PODROBNÝ POPIS

Hmotnost: 196g (pánské dlouhý rukáv, vel. L)
Infocena:
pánské DR s potiskem 1299 Kč
dámské DR s potiskem 1199 Kč

Sensor Merino Wool Active PT - Pánské třičko Hory dlouhý rukáv černéSensor Merino Wool Active PT – Pánské třičko Hory dlouhý rukáv černé

Nesporné výhody merina

Trika Performance Tee jsou vyrobena z merino vlny, a tím pádem od nich můžete očekávat vlastnosti, které jsou pro tento materiál typické a díky kterým ho řada uživatelů preferuje před syntetickými materiály. Připomeňme si ty zásadní. Merino, ve srovnání se syntetikou, poskytuje především tyto výhody: při stejné gramáži lépe izoluje (subjektivně „hřeje“), když je mokré, tak pocitově méně studí a díky antibakterialnímu lanolinu je lépe odolné proti zápachu i při dlouhodobějším použití, což jej činí favoritem pro déle trvající akce bez možnosti praní.

Sensor Merino Wool Active Performanance Tee

Sensor Merino Wool Active PT - Pánské třičko GPS dlouhý rukáv červené

Merino Wool Active PT - Dámské tričko dlouhý rukáv Pampeliška zelené

Triko Performance Tee je vyrobeno z jemného (nízkogramážového) materiálu (140g/m3). Díky tomu je příjemně lehké i v provedení s dlouhým rukávem a po oblečení je na těle téměř nepocítíte. Naopak pokud jde o tepelný komfort, tak subjektivně „hřeje“ výrazně více, než bych od podobně tenkého trika čekal.  Při styku s pokožkou působí příjemně. Někteří lidé mají citlivější pokožku a merino je obecně dráždí. Já tyto problémy pociťuji pouze u trik se silnějšími vlákny. Nevím, jaká vlákna jsou použita zde, ale žádné škrábání ani svědění se nedostavilo, takže za mne spokojenost.

Zajímavý vzhled

U merina ze svých zkušeností obecně očekávám o něco kratší životnost než u ostatních materiálů. Triko zatím poměrně intenzivně používám necelé dva měsíce (lezení na stěně, běh, kolo, kajak, hlavně ale k běžnému nošení) a těší mě, že na něm dosud neshledávám, žádné známky opotřebení.

Sensor Merino Wool Active PT - Dámské tričko dlouhý rukáv Feather modréSensor Merino Wool Active PT – Dámské tričko dlouhý rukáv Feather modré

Co bych u trika PT ještě ocenil je jeho volnější střih, který není u tohoto druhu prádla úplně typický. Většina merino trik (a vlastně funkčních trik obecně) se kterými jsem měl možnost se dosud setkat, pružně obepínají postavu. To je samozřejmě výhoda, pokud triko používáte na sportovní aktivity jako spodní vrstvu pod vrstvy další. U některých jedinců (autora nevyjímaje) se tato výhoda mění v jasnou nevýhodu v okamžiku, kdy svrchní vrstvy odloží. Volnější střih dokáže lépe zakrýt partie, pohledem na které nechceme okolí obtěžovat, ocení jej tak nejen uživatel, ale i jeho okolí.  Přidáme-li povedené potisky a zajímavou volbu barev, pak zde máme fajn triko, které užijeme nejen při různorodých sportovních a outdoorových aktivitách, ale i při každodenním nošení.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: