HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Třicet účelných živlů – recenze batohu Hannah Element 30

Třicet účelných živlů – recenze batohu Hannah Element 30

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Hannah Element
Určení batohu volnočasový, skialpový, na běžky, na kolo, lezecký, treking
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 100% nylon, N/210 ripstop
Objem batohu 30 l
Hmotnost 950 g
Počet komor 1
Počet vnějších kapes 4
Počet vnitřních kapes 1
Barevné varianty modrý, zelený
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Infocena 2790 Kč
Dodává Hannah Czech
Více info na www.hannah.cz

Zaujalo mě

  • jednoduché a funkční zpracování
  • odolnost materiálu
  • zádový systém Air Lite

Shrnutí recenze

Jsem zastánkyní hesla, že v jednoduchosti je síla. A batoh Hannah Element toto motto naprosto vystihuje. Element je 30litrový jednokomorový batoh určený převážně na VHT a treking, dá se však použít celoročně na kteroukoliv outdoorovou aktivitu. Zádový systém Air Lite poskytuje batohu jak dostatečnou oporu, tak i účinné odvětrávání.

Hlavní část recenze

Pojmenování batohu Element má podle mého názoru naprosto jasný význam – jednoduchý, ale přesto velmi pohodlný a plnohodnotný batoh, který najde univerzální využití po celý rok. Mám ráda, když na batohu nejsou zbytečné serepetičky, které mohou přijít k úhoně při všech aktivitách, kterým se přes rok věnuji. Proto je pro mě velice důležitá eliminace veškerých výstupků a spon na minimum, aby přežil i horší zacházení nebo odírání při šplhání po feratách, pády na lyžích, lehčí treking i VHT.

Batoh Hannah Element je jednoduchý, ale velmi praktickýBatoh Hannah Element je jednoduchý, ale velmi praktický

Jak už bylo zmíněno v úvodu, Element je jednokomorový 30litrový batoh plněný shora. Uvnitř se nachází kapsa pro hydrovak (není součástí), jehož vývod je těsně pod vrchlíkem. Profil batohu je velmi úzký, aby se vešel i do skalní průrvy. Těžiště je tak rozloženo po celé délce zad. Materiál tvoří nylon s odolnou ripstopovou úpravou. Přední uchycení vrchlíku je řešeno jednou nerozbitnou hliníkovou sponou, kterou se batoh lehce rozepíná a zapíná. Toto řešení se mi osobně velice líbí, protože je jednoduché, pohodlné a zároveň nemusím dbát na mechanické poškození spony. Na vrcholu víka jsou malá očka pro uchycení např. lezecké přilby pomocí síťky. Zezadu vrchlíku je ještě umístěna klasická kapsa, která má svůj prostějšek uvnitř víka.

Batoh je jednokomorový s vnitřní kapsou na hydrovakBatoh je jednokomorový s vnitřní kapsou na hydrovak

Vývod hydrovaku se nachází pod víkemVývod hydrovaku se nachází pod víkem

...a jednu vnější kapsu…a jednu vnější kapsu

Přední popruh je dole zakončen klínem pro umístění blikačky, abyste i ve tmě mohli být v klidu, že budete vidět. Zepředu batohu je ještě umístěna kapsa na drobnosti. Nejsem příznivcem vertikálního zapínání, protože uložený materiál pak lehce vypadne, ale kapsa je dostatečně velká, takže nemusíte zip otevírat celý. Zip je navíc voděodolný. Na bocích jsou prostorné síťované kapsy třeba na láhev nebo jiný materiál. Jelikož se jedná o univerzální batoh, nechybí tak ani uchycení na trekové hůlky nebo cepíny, nahoře zajistíte pruženkou se samosvorkou, dole zasadíte do textilních poutek. Ve spodku batohu se pak nachází integrovaná pláštěnka. Co batohu chybí, jsou kompresní popruhy, ty ustoupily váze a konceptu jednoduchosti.

Batoh působí velmi nenápadným dojmemBatoh působí velmi nenápadným dojmem

Samostatnou kapitolou je zádový systém systém Air Lite, který poskytuje batohu jak dostatečnou oporu, tak i účinné odvětrávání. To je řešeno odsazenou síťovanou přepážkou, která dovolí proudění vzduchu mezi zády a batohem, jak to známe i od jiných výrobců. Ramenní popruhy jsou pohodlné a ani při plně naloženém batohu neřežou. Hrudní popruh už je dneska standardem. Bederní oblast je dostatečně polstrovaná a přechází v bederní pás, který není odnímatelný. Na jeho levé straně se nachází zipem zavíratelná kapsička na drobnosti, které potřebujete mít rychle po ruce. Je škoda, že není na obou stranách, batohu by to určitě neuškodilo a já jsem si na to u jiných batohů už docela zvykla. Nosím v nich telefon, foťák, papírové kapesníky, a když se vejde, tak třeba i peněženku. Ramenní popruhy a bederák jsou samozřejmě nastavitelné.

Zádový systém Air Lite má výborné odvětrávací vlastnosti...Zádový systém Air Lite má výborné odvětrávací vlastnosti…

...přitom skvěle plní podpůrnou funkci a je pohodlný…přitom skvěle plní podpůrnou funkci a je pohodlný

Prostorná kapsa na bederním pásuProstorná kapsa na bederním pásu

Hledáte-li odolný batoh pro celoroční použití, který se hodí na veškeré outdoorové aktivity od trekingu, přes feraty, VHT až po jednodenní zimní výlety na lyžích, můžete směle sáhnout po modelu Element od českého výrobce Hannah.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: