Test: Funkční tričko Woolife z Merino vlny je nezbytnou součástí výběhů a treků do hor

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Woolife funkční triko z Merino vlny
Druh sportu outdoor, běh
Druh oblečení triko
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 Australská Merino vlna
Gramáž 140
Barevné varianty černá, bílá, modrá, tmavě modrá, žlutá, zelená
Velikostní varianty S,M,L,XL,XXL
Infocena 1460 Kč Kč
Dodává VITAPUR spol.
Více info na www.woolife.cz

Zaujalo mě

  • Prodyšnost - tričko skvěle dýchá a tělo tak nechává příjemně suché
  • Lehkost - nepoznáte, že máte něco na sobě
  • Univerzálnost - od hor do společnosti se dá použít kdekoliv

Shrnutí recenze

Jen málo triček si lze na sebe obléct jak na dlouhodobé sportovní aktivity – například do  hor – a zároveň také na společenské události. Pánské tričko Woolife vyrobené z australské Merino vlny splňuje obojí a přitom nemá kompromisy.

PODROBNÝ POPIS

Ihned po rozbalení balíku jsem věděl, že mám čest s produktem, který nevyráběli čínské děti v továrnách za 10 korun na den. Toto je zcela jiný level kvality a provedení práce a již při rozbalování mi to bylo jasné. Spolu s funkčním tričkem dostanete několik letáků, příběh firmy, dopis s poděkováním za zakoupení a několik malých látek jakožto vzorky dalších produktů, které firma Woolife vyrábí.

Triko Woolife po rozbalení z krabiceTriko Woolife po rozbalení z krabice

Triko Woolife je Merino vlnyTriko Woolife je Merino vlny

Triko můžete nosit pohodlně i několik dní po soběTriko můžete nosit pohodlně i několik dní po sobě

Prohlédněte si další fotografie k testu…

Na první pohled tričko působí vzdušným, lehkým dojmem, který se po oblečení změní v realitu. Navíc díky stoprocentnímu zastoupení vlny Merino v tomto triku, velmi dobře saje pot a cítil jsem se tak s ním při všech sportovních aktivitách velmi dobře. Jediné, co mě zarazilo, byla velikost trika. Při rozbalení jsem se domníval, že bude jedno z volnějších, ale po oblečení na mě přilehlo a i po několikaměsíčním nošení s přiléhavým tvarem trika se nic nestalo. Možná to bude mít každý člověk jinak, protože každý je na tom se svou tělní stavbou odlišně, já však měl tričko na tělo.

Několikadenní nošení nezabraňuje funkčnosti

Zpátky ale na materiál trika. Merino vlna je v současnosti jedna z nejpoužívanějších látek, ze kterých se funkční prádlo vyrábí. Není divu – skvělá prodyšnost i při nejnáročnějších sportovních aktivitách – v tomto případě také lehkost prádla, kdy nevíte, že na sobě vůbec něco máte – odolnost, kdy po sobě následující několikadenní používání nezabraňuje funkčnosti, a také, kdy při dlouhodobějším nošení (například na horách) nezapáchá. Můžete si tak na několikadenní trek vzít jedno tričko a bohatě vám poslouží, aniž by šlo cítit.

Triko Woolife je velmi lehké a na sobě ho skoro necítíteTriko Woolife je velmi lehké a na sobě ho skoro necítíte

Osobně jsem v tomto triku běhal 3 měsíce – přes 1000 km, zaběhl si několik horských závodů po maratonskou délku a nemohu s ním být více spokojen. Skvěle drží tvar, funkčnost neklesá ani při každodenním ručním praní ve studené vodě a do společnosti jako základové triko se dá také hravě použít. Ve zkratce je to výborné univerzální tričko na každodenní nošení, které bych používal převážně v letních měsících. Dobře odvádí pot, nenechává mokré tělo a příjemně chladí. V neposlední řadě každým zakoupeným tričkem podpoříte českou rodinnou firmu, která si na svých produktech dává záležet a máte jistotu vysoké kvality.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: