HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Strečové multisportovní kraťasy – recenze Haglöfs Amfibie II Long Shorts

Strečové multisportovní kraťasy – recenze Haglöfs Amfibie II Long Shorts

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Haglöfs Amfibie II Long Shorts
Druh sportu outdoor
Druh oblečení kraťasy
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí podzimní, letní, jarní
Materiál 1 FlexAble: 93% polyamid, 7 % elastan
Hmotnost 210 g
Barevné varianty černá, modrá, růžová
Velikostní varianty XS – XL
Infocena 1999 Kč
Dodává Rock Point

Zaujalo mě

  • velká volnost pohybu
  • zip schovaný v pravé kapse
  • ergonomický střih

Shrnutí recenze

Lehké sportovní kraťasy v prodloužené délce pod kolena od švédské značky Haglöfs se výborně hodí pro cestování a volný čas. Příjemný strečový materiál a povedený design z nich činí jasnou volbu pro letní výpravy.

PODROBNÝ POPIS

Lehké a prodyšné

Už při prvním oblečení mě zaujal na dotek velmi příjemný materiál. Působí velmi lehce a prodyšně a zároveň je pevný a pružný. Během testování se také potvrdilo, že i při rychlejších aktivitách dobře odvádí vlhkost a rychle schne.

Zip, schovaný v pravé přední kapse, není vůbec patrný.Zip, schovaný v pravé přední kapse, není vůbec patrný.

Dvě kapsy vzadu - jedna otevřená, druhá s kontrastním zipem.Dvě kapsy vzadu – jedna otevřená, druhá s kontrastním zipem.

I při józe byly kalhoty velmi pohodlné.I při józe byly kalhoty velmi pohodlné.

Prohlédněte si celou fotogalerii k recenzi…

Při prvním oblékání kraťas člověka zarazí umístění zipu v  pravé přední kapse. Zip je sice trochu hůř přístupný, zároveň ale není vidět a nijak neruší. Mé obavy, aby při pohybu zip v oblasti třísel neškrábal, případně neomezoval pohyb, se nepotvrdily. Při hodinovém výběhu ani při józe zip v kapse nijak nerušil.

Pro volnost pohybu

Kraťasy jsou mírně bokové a dotáhnout přesně na míru se dají pomocí integrovaného pásku, umístěného na pravém boku. Díky tomu výborně padnou a současně volnější střih nohavic, vložený díl v rozkroku a strečový materiál poskytují velkou volnost pohybu.

Přední zip se ukrývá v pravé přední kapse - je sice hůř přístupný, ale při nošení neruší.Přední zip se ukrývá v pravé přední kapse – je sice hůř přístupný, ale při nošení neruší.

Rozepínání nad zipem i uchycení pásku zajišťuje suchý zip.Rozepínání nad zipem i uchycení pásku zajišťuje suchý zip.

Integrovaný pásek dotáhne kraťasy kolem boků podle potřeby.Integrovaný pásek dotáhne kraťasy kolem boků podle potřeby.

K pohodlí přispívají i tvarovaná kolena, která jsou projmutá tak, aby při ohýbání kolen kalhoty nijak neomezovaly pohyb. Praktické jsou také celkem čtyři kapsy, dvě otevřené přední, a dvě zadní – jedna otevřená a druhá na zip. Ten je u této barevné varianty kalhot zářivě růžový a kontrastuje s modře žíhaným materiálem kalhot.

EKO-kraťasy

Na výrobcích od švédské značky Haglöfs je sympatický také šetrný přístup k životnímu prostředí. Haglöfs ctí svoji politiku výrobce, který je ekologicky smýšlející, a tak i tyto kalhoty nesou visačky Take Care a bluesign. Druhá jmenovaná je udělována výrobkům, při jejichž výrobě celý dodavatelský řetězec dbá na minimální spotřebu zdrojů a využívá pouze ty suroviny, které nepoškozují lidské zdraví a životní prostředí.

Kraťasy umožňují velkou volnost pohybu.Kraťasy umožňují velkou volnost pohybu.

Verdikt testerky

Jelikož kraťasy slibují univerzální použití, nešetřila jsem je a vyzkoušela v nich všemožné aktivity. Při běžném nošení a vycházkách byly velmi pohodlné. Při józe v parku a na břišních tancích jsem prověřila, zda neomezují v pohybu, a obstály na výbornou. Ani při extrémních pozicích v józe nikde neškrtily ani nepříjemně nedřely.

Naopak jejich prodyšnost a schopnost odvádět pot jsem vyzkoušela při hodinové výběhu za celkem teplého květnového dne (bylo přes 20 stupňů). Ačkoli raději běhám v upnutých materiálech, Amfibie kraťasy byly až překvapivě pohodlné. Při zpocení se nelepily na kůži, dobře větraly a více propocená oblast beder při závěrečném strečinku rychle schla. Výrobce uvádí, že jsou vhodné do horkého, vlhkého prostředí, takže pravým testem pro budou parné letní dny.

Pružný strečový materiál nebránil při józe ani těm nejextrémnějším pohybům.Pružný strečový materiál nebránil při józe ani těm nejextrémnějším pohybům.

Pokud tedy hledáte univerzální kraťasy na aktivnější pohyb, které současně můžete obléct do města, jsou pro vás Amfibie jako stvořené. Pokud bych si na aktivní letní dovolenou měla sbalit jen do příručního zavazadla, letěly by se mnou.

Autorka: Volný čas tráví Natálie Šírová na horách, ať už s batohem na zádech, v sedle kola, na lyžích nebo na sněžnicích. Na pozici šéfredaktorky časopisu Svět outdooru se jí podařilo lásku k horám a sportu skloubit s prací.

Další informace

Rock Point

Výrobky od švédské značky Haglöfs najdete v prodejnách Rock Point.

Více informací: www.RockPoint.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: