HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Skladné křesílko – recenze skládací židle LEKI Breeze

Skladné křesílko – recenze skládací židle LEKI Breeze

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku LEKI Breeze
Co je to za výrobek Skládací křesílko
Materiál 1 Pevná tkanina, sedák: 100% PE
Materiál 2 Tyče: HTS 6.5 Aluminium
Údaje výrobce 1 Výška sedu: 35 cm
Údaje výrobce 2 Hmotnost: 1,09 kg
Údaje výrobce 3 Barva: červená
Údaje výrobce 4 Rozměry rozložené křeslo: 69x44x49 cm
Údaje výrobce 5 Rozměry - transportní: 14x12x33 cm
Infocena 2840 Kč
Dodává LEKI
Více info na www.leki.cz

Zaujalo mě

  • Malý objem sbaleného křesla
  • Pohodlné sezení
  • Dostupnost ve dvou velikostech

Shrnutí recenze

Breeze je kompaktní, lehké a pohodlné křesílko, které se hodí do kempu, na festivaly, pláže, břehy řek nebo i pod skály. Možností je díky skladnosti a sympatické hmotnosti spousty. Toto skládací křesílko (výrobce uvádí židle) LEKI je ve složeném stavu malé asi jako obal na mačky. A rozložené je dříve než řeknete „borůvkový koláč“.

PODROBNÝ POPIS

Jak ta věc funguje?

Obal na zip v sobě ukrývá složenou alu konstrukci křesílka, plachtu, která tvoří vlastní sedací plochu (sedák) a držák na nápoj či drobnosti.

Po vyjmutí z transportního obalu se nejdříve musí sestavit konstrukce, na kterou se navleče vlastní křeslo. Jednotlivé segmenty jsou spojeny kulatou gumou a tvoří tak kompaktní celek. Trubky konstrukce jsou stejné jako ty, které se používají při výrobě teleskopických holí.

Spojovací kulatá guma je silná a dobře jednotlivé segmenty zajistí na správném místě. Nožky jsou osazeny gumovými koncovkami, které mají dvě funkce. Na hladkém povrchu zabraňují klouzání a rozšířená „růžice“ zabraňuje propadání v měkčím terénu. Přesto v písku nebo opravdu měkkém terénu se nožky mohou bořit. Proto věnujte pozornost výběru vhodného místa. Na sestavenou konstrukci navlékněte sedák. Místa na zavěšení se zdají opravdu poctivě vyztužené a působí bytelně.

Sestavená konstrukce LEKI Breeze.Sestavená konstrukce LEKI Breeze.

Všechno pohromadě. Obal, konstrukce a sedák.Všechno pohromadě. Obal, konstrukce a sedák.

Křesílko LEKI Breeze. Celkový pohled.Křesílko LEKI Breeze. Celkový pohled.

Pohodlí

Suchým zipem si můžete na libovolnou stranu zafixovat nápojový držák. Pod sedákem vytvoříte z transportního obalu další odkládací prostor. Obal na křesílko Breeze je červené a v terénu či na louce je snadno naleznete. Abyste ho neztratili, můžete ho pomocí dvojice suchých zipů po sestavení, přilepit ze spodu křesla a navíc tak vytvořit i další odkládací prostor. Třeba na čepici, teplé ponožky nebo nějakou dobrotu.

Držák na nápoje se připojuje k sedáku pomocí suchého zipu.Držák na nápoje se připojuje k sedáku pomocí suchého zipu.

Sezení je komfortní tak, jak jenom křesílko bez opěrek na ruce může být. Testováno při grilování i sezení během vaření a večerního posezení u Suchých skal. U vody i pod skalami. Opravdu bych nedoporučoval se na křesílku houpat. To si myslím, konstrukci by opravdu neprospělo.

Sezení je pohodlné a oproti obyčejným stoličkám vám nabízí oporu zad, ale navíc po sbalení má opravdu kompaktní rozměry. Ty jen tak jinde nenajdete.

Breeze během zatěžkávací zkoušky v terénu pod skalami.Breeze během zatěžkávací zkoušky v terénu pod skalami.

Odvětraná záda.Odvětraná záda.

Jak se na křesílku LEKI Breeze sedí.Jak se na křesílku LEKI Breeze sedí.

Když je u vody nebo u táboráku žízeň

Držák na nápoj můžete přilepit pomocí suchého zipu na dvě strany. Záleží, kterou stranu preferujete. Tento košík na nápoj je díky konstrukčnímu řešení fixace pomocí suchého zipu mírně nakloněný a není určen k odložení plného nápoje. Ten by vám vytekl. Přesto se do něj vejde bezpečně plechovkové pivo.

Zpátky do obalu

Sbalení je opět dílem okamžiku. Přesto složení křesla včetně konstrukce a sedáku vyžaduje malinko cvik tak, aby se vám do obalu snadno vešel a šel bez obtíží zapnout.

Další možnosti

Větší brácha, který se jmenuje CHILLER má sezení o 15 cm vyšší a je o malinko větší a těžší. Volba už je jenom na vás.

Solidní hliníková konstrukce.Solidní hliníková konstrukce.

Srovnání velikosti sbaleného křesílka LEKI Breeze a plechovkového piva.Srovnání velikosti sbaleného křesílka LEKI Breeze a plechovkového piva.

Obal s křesílkem se dá připnout na batoh.Obal s křesílkem se dá připnout na batoh.

Prohlédněte si celou fotogalerii k recenzi…

Verdikt testera

Firmě LEKI se tak podařilo spojit kompaktní rozměry sbaleného křesla s komfortem, které křeslo s oporou zad při kempování přináší. Vhodné zejména tam, kde je rozměr sbaleného křesla limitujicí. Jako je například vodní turistika, kemping, lezení, cyklistika a další aktivity, kde transport probíhá vlastní silou.

O autorovi

Vojtěch Dvořák
Spoluautor metodických materiálů SINGING ROCK a HUDY. Osm let ve firmě SINGING ROCK, 5 let v HUDY, horský vůdce UIAGM od roku 2009. Autor nekonečného komiksového seriálu Wattova Wokna v Montaně.

Další informace

LEKI

Vývoj a design produktů společnosti LEKI je soustředěn ve švábském Kirchheimu/Tecku. Výroba holí těmi nejmodernějšími a nejekologičtějšími postupy probíhá ve vlastním výrobním závodě v České republice.

www.leki.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: