HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Skialpový výletový batoh – recenze Vaude Nendaz 25

Skialpový výletový batoh – recenze Vaude Nendaz 25

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Vaude Nendaz 25
Materiál 1 zákadní tkanina - 100% Polyamide (Nylon)
Materiál 2 400 D Dobby Polyurethane coated
Materiál 4 400
Hmotnost 1200 g
Objem batohu 25 l
Infocena 3200 Kč
Dodává VaudeCZ
Více info na www.VaudeCZ.cz

Zaujalo mě

  • Hliníkové přezky na přípevnění snowboardu a cepínu
  • Hlavní vak rozepínatelný ze tří stran pro snadný přístup k jakémkoliv obsahu
  • Přední kapsa pro základní lavinovou výbavu

Shrnutí recenze

Nový model osvědčeného batohu byl je minimalizován na 25 litrů, takže se stal ideálním pro lehčí neledovcové jednodenní túry.

Hlavní část recenze

Koncepce batohu je pro lyžařsky zaměřené aktivity klasická – se třemi samostatnými oddělenými prostory a třemi dalšími kapsami. Primární určení batohu na freeride a skialp je jasné na první pohled. Přední kapsa je do půlky rozepínatelná i ze stran, tím je možné se dostat velice rychle k lavinové výbavě – lavinové sondě a lopatě, přičemž na sondu a lopatu jsou v kapse všité „tunely“, aby se při pohybu sonda ani násada lopaty nehýbaly.

Svým zpracováním je batoh Vaude Nendaz 25 ideálním společníkem na freeride a skialp.Svým zpracováním je batoh Vaude Nendaz 25 ideálním společníkem na freeride a skialp.

V této kapse nechybí ani natištěné instrukcev angličtině a němčině pro vzdušnou záchranu, stejně jako správný postup signalizace píšťalkou v případě nehody. Součástí jsou také telefonní čísla na záchranu v Evropě (112) a USA (911).

Povedené řešení kapes

Povedená je vypolstrovaná horní kapsa, která je dostatečně velká na lyžařské i sluneční brýle. Navíc se tam pohodlně vleze i řada dalších drobných předmětů (čelovka, apod.), jimž by nesvědčilo uložení ve velkých prostorech dvou hlavních kapes.

Hlavní komora batohu je snadno rozepínatelná po obvodu ze tří stran, konce zipů jsou navíc překryty širokými „oky“ pro rychlé připevnění lyží na bok batohu. V hlavní komoře je síťovaná kapsa uzavíratelná zipem pro další drobnější předměty. Oddělený je také velký prostor přes téměř celé záda batohu pro Camel bag s vývodem hadice uprostřed mezi ramenní popruhy. Samotná komora je dostatečně velká pro vše potřebné pro jednodenní lyžování ať už při freeride nebo skialpu, tj. náhradní rukavice, oblečení a svačina.

Zádový systém Vaude Nendaz 25.Zádový systém Vaude Nendaz 25.

Vyjímatelná výztuha zad.Vyjímatelná výztuha zad.

Testování batohu proběhlo v rakouském Söldenu i na splitboardu.Testování batohu proběhlo v rakouském Söldenu i na splitboardu.

Velmi povedenou vychytávkou je výztuha zad Vaude Nendaz 25, kterou je možné snadno vytáhnout a použít jako dlahu pro různé zlomeniny. Výztuha je v samostatné „kapse“ krytá dvojicí suchých zipů. V zádech batohu potom drží pomocí dalšího vertikálního suchého zipu.

Poslední kapsa na batohu je na levé straně bederáku a uzavírá se zipem. Na pravé straně bederáku je potom velké oko k zavěšení různého materiálu. Bederák je pevný a na zimní aktivity dostatečně vypolstrovaný. Jeho zapínání je klasické pomocí velké plastové spony s možným symetrickým dotažením za popruhy, jejichž délka umožňuje nastavení obvodu na různé velikosti pasu.

Bederák s plastovou sponou je možné souměrně dotáhnout.Bederák s plastovou sponou je možné souměrně dotáhnout.

Na bederáku se nachází kapsa na zip.Na bederáku se nachází kapsa na zip.

Prsní popruh s píšťalkou.Prsní popruh s píšťalkou.

Přezky pro přidělání lyží, snowboardu a dalšího vybavení

Záda Vaude Nendaz 25 jsou vertikálně a šikmo profilována pro zjednodušení odvodu potu. Každý z ramenních popruhů je opatřen okem pro možné zavěšení kapsy na mobil, GPS nebo nějakého materiálu. Samotné ramenní popruhy se při plném naplnění batohu a celodenním lyžování velmi dobře seděly na ramenou také díky tomu, že i hrudní popruh je snadno horizontálně i vertikálně nastavitelný.

Díky popruhům lze lyže, snowboard nebo sněžnice k batohu snadno přidělat.Díky popruhům lze lyže, snowboard nebo sněžnice k batohu snadno přidělat.

Uchycení lyží v přední části batohu.Uchycení lyží v přední části batohu.

Horní červený popruh díky své délce umožní i uchycení snowboardu nebo sněžnic.Horní červený popruh díky své délce umožní i uchycení snowboardu nebo sněžnic.

Z boku a čela batohu je několik úchytů a přezek pro rychlé a jednoduché přidělání lyží, snowboardu, přilby, cepínu, apod. Nendaz 25 nabízí klasické boční uchycení lyží do „A“, kdy spodní zpevněné popruhy umožňují připevnění lyží o maximální šířce 130 mm na patě. V případě širších lyží nebo preferování čelního připevnění lyží má batoh ve svém čele dole šedý a červený popruh s hliníkovými přezkami.

Uchycení lyží do A pomocí bočních popruhů.Uchycení lyží do A pomocí bočních popruhů.

Horní červený popruh je natolik dlouhý, že dovoluje kromě lyží i snad dvojité omotání snowboardu před jeho připevněním. Pomocí celkem tří popruhů je možné lyže přidělat různě diagonálně, zatímco osové připevnění je vyhrazeno snowboardu nebo splitboardu. Zajímavě působí nové úchyty na přilbu, na něž je ale snadné si zvyknout.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: