RECENZE: ZULU WINDTRAIL – PÁNSKÁ VĚTROVKA DO KAPSY

RECENZE: ZULU WINDTRAIL – PÁNSKÁ VĚTROVKA DO KAPSY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku ZULU WINDTRAIL
Druh sportu běh, outdoor, běžecké lyžování
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% Nylon s DWR úpravou a ripstopem
Hmotnost 125 g
Barevné varianty černá (black) / modrá (navy) / světle zelená (lime)
Velikostní varianty S / M / L / XL / XXL
Výbava 1 Sbalitelná do kapsy
Výbava 2 Počet kapes: 4
Výbava 3 Otvory na palce: ano
Infocena 899 Kč
Dodává 4camping
Více info na www.4camping.cz/

Zaujalo mě

  • Sbalitelnost do zadní kapsy
  • Příjemný a funkční materiál
  • Nízká hmotnost
  • Počet kapes

Shrnutí recenze

Větruodolná bunda Zulu Windtrail s nízkou hmotností a minimálním objemem. Sbalíte ji tedy do malého balíčku a máte to v kapse. Doslova! S několika odvětrávacími zónami a reflexními prvky by se měla hodit na běh, cyklistiku a pěší výlety. Co zvládne a co už je nad její schopnosti? Zjistila pro vás redakce Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

RYCHLÝ POPIS

Testovali jsme pánskou větruodolnou bundu Zulu Windtrail, která je dostupná i ve verzi dámské. Bunda Windtrail je vyrobena z odolné ripstopové tkaniny s vodoodpudivou DWR úpravou. Větrovka má dvě boční kapsy na zip, jednu kapsu na levém rukávu a zadní kapsu na sbalení bundy nebo na uložení drobností, když nemáte na zádech batoh. Rukávy jsou upatřeny otvory na palce. Když se opravdu ochladí, můžete přes hlavu přetáhnout jednoduchou kapuci.

Bunda ZULU WINDTRAIL je opravdu větruodolná
Bunda ZULU WINDTRAIL je opravdu větruodolná

BUNDA DO KAPSY

Bundu Windtrail je možno sbalit do zadní kapsy, která je opařena zipem s oboustranným jezdcem s dvěma táhly. Balíček je pěkně malý a bundu můžete mít tak stále u sebe. A taky tahle bunda váží ve velikosti L pouhých 120 gramů!

Převážení bundy ZULU WINDTRAIL ukázalo hmotnost cca 120 g
Převážení bundy ZULU WINDTRAIL ukázalo hmotnost cca 120 g

Možná by stálo o to při vývoji popřemýšlet o poutku, či popruhu na držení v ruce při běhu nebo popruhu, pro vytvoření ledvinky … Zavěšení na sedák při lezení jsem řešil stažením smyčkou a zavěšením na sedák.

Minimální objem po sbalení - ZULU WINDTRAIL
Minimální objem po sbalení – ZULU WINDTRAIL

STŘIH

Bunda je volnějšího střihu, a tak ji můžete přetáhnout přes další oblečení. Nikde však neplandá a působí atletickým dojmem. Rukávy jsou dostatečně dlouhé a možno je zajistit na palcích pomocí otvorů. Rukávy, kapuce i spodní okraj je ukončen elastickou lemovkou. Osobně oceňuji drobnou vychytávku. A tou je malý druk ve výši prsou, který zajišťuje ventilaci. Hlavní zip můžete mít rozepnutý, ale tento druk drží oba přední díly bundy u sebe, a tak vám bunda nevlaje do stran. Super! Jezdec hlavního zipu je opatřen velkým táhlem.

Bunda je volnějšího střihu, přesto působí atleticky - ZULU WINDTRAIL
Bunda je volnějšího střihu, přesto působí atleticky – ZULU WINDTRAIL

KAPSY

Kapes je vlastně na této větrovce požehnaně. Dvě přední zipové kapsy. Osobně bych je umístil výše tak, aby šly využít i při zapnutém bederáku batohu. Další kapsa je umístěna na levém rukávu. Tu jsem využíval pro uložení kompasu nebo popisky k cestě. Posledním místem kam uložit drobnosti je zadní kapsa, která je zároveň určena k zabalení bundy. Tu využijete v případě, že nemáte na zádech batoh. Ideální třeba na tenké rukavice, šátek či čepici. Všechny kapsy jsou opatřeny YKK zipy s táhly. A kdybyste měli ještě málo kapes, můžete využít dvě přední kapsy z vnitřní strany, kde vznikají dvě další kapsy…

Kapsa na levé paži - ZULU WINDTRAIL
Kapsa na levé paži – ZULU WINDTRAIL

KAPUCE

Jedná se o jednoduchou kapuci bez regulace. Přesto by bez ní byla větrovka jenom poloviční vrstvou. Okraj kapuce je opatřen elastickou lemovkou. Je možno ji nasadit i stáhnout bez nutnosti rozepínání hlavního zipu pod krkem. Límec u bundy je spíš nižší a končí někde na úrovni ohryzku.

Kapuce je bez regulace, ale je opatřena pružnou lemovkou a lze nasadit i sejmout bez nutnosti rozepínat hlavní zip - ZULU WINDTRAIL
Kapuce je bez regulace, ale je opatřena pružnou lemovkou a lze nasadit i sejmout bez nutnosti rozepínat hlavní zip – ZULU WINDTRAIL

REFLEXNÍ PRVKY

Na bundě naleznete celkem tři tyto bezpečnostní prvky. Dva na předním díle ve výši ramenou a jeden na zádech v oblasti beder nad zadní kapsou.

Sepnutá bunda drukem, reflexní prvky a ventilace na zádech bundy ZULU WINDTRAIL
Sepnutá bunda drukem, reflexní prvky a ventilace na zádech bundy ZULU WINDTRAIL

VENTILACE

Ventilační zóny jsou na bundě tři. Pár je v podpaží a jedná se o vyřezané drobné otvory (16). A jedna stejně velká zóna se nachází za krkem nad lopatkami. Přesto doporučuji účinně větrat pomocí hlavního zipu za využití druku k sepnutí předních dílů bundy.

Ventilační otvory v podpaží a na zádech bundy ZULU WINDTRAIL
Ventilační otvory v podpaží a na zádech bundy ZULU WINDTRAIL

VERDIKT TESTERA

Bunda poskytuje tedy dostatečnou ochranu proti větru, ale i proti vodě. Přečkal jsem v ní i déšť během 4denního pochodu Svatojakubskou cestou ze Zdoňova do Hronova, dále posloužila jako záložka během aktivního pobytu na Rujáně i s větrem a přeháňkami nebo jako nezbytná součást lezeckého batohu. Bonusem je dostatek kapes, sbalitelnost do jedné z nich, otvory na palcích a reflexní prvky.

Vychytávka - sepnutí bundy ZULU WINDTRAIL
Vychytávka – sepnutí bundy ZULU WINDTRAIL

Další informace

zulu-logoZulu Outdoor je vycházející hvězdou mezi značkami pro běžného turistu a výletníka.Tento prověřený výrobce stanů, spacáků, karimatek, batohů, kempingového nábytku a dalšího užitečného vybavení pro pobyt v přírodě a kempování si získal srdce mnohých svojí politikou lidových cen.Jen málo značek se může rovnat ZULU ve výsledném poměru cena/výkon.

Přesvědčte se sami, proč je ZULU tak oblíbené.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: