Recenze: Zimní sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt

Recenze: Zimní sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Recenze: Zimní sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt
Druh sportu sjezdové lyžování, lezení, skialp, outdoor, běh
Druh oblečení košile
Rozdělení podle pohlaví dámské
Materiál 1 100% polyamid
Materiál 2 15% elastan
Materiál 3 PrimaLoft® Silver Eco 40 g/m²
Hmotnost 135 g
Náplň syntetika
Barevné varianty černá, modrá, červená
Velikostní varianty 34, 36, 38, 40, 42, 44
Údaje výrobce 1 Délka: 49 cm (M)
Infocena 2390 Kč Kč
Dodává Vaude
Více info na www.vaudeCZ.cz

Zaujalo mě

  • elastický pas
  • extra zip pro vysoký krok
  • vyrobeno GREEN SHAPE

Shrnutí recenze

Tuto zateplovací sukni máte oblečenou dřív, než řeknete „borůvkový koláč“. O dobrou izolaci se stará materiál PrimaLoft®. Vyrobená je podle standardu bluesign®, tedy šetrně k životnímu prostředí. Na hory, skialpy nebo do skal se hodí kromě péřovky i zateplovací sukně, která udělá překvapivě hodně práce s nízkou hmotností a minimálním objemem po sbalení.

PODROBNÝ POPIS

Při rychlém výstupu na vrchol nebo hřeben a čekání na opozdilce nebo při chvílích odpočinku vám k udržení tepelného komfortu můžou pomoct zateplené sukně. Jednou z nich je i Vaude Sesvenna Skirt. Většinou se jedná o minimální objem a maximální komfort. Tato zateplená sukně byla moje první. Samozřejmě se měla obavy, jak moc bude fungovat a jak mě zahřeje. Taktéž jsem nevěděla, kolik pohybu mi tato sukně dovolí. Jak to dopadlo?

Minimální objem zabalené zateplené sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt.Minimální objem zabalené zateplené sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt.

Pro opravdu dlouhý krok nebo ventilaci je možno rezepnout hlavní zip sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt.Pro opravdu dlouhý krok nebo ventilaci je možno rezepnout hlavní zip sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt.

Sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt na sněhu.Sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt na sněhu.

Na první pohled

Skoro nic neváží a nezabere vám v batohu nebo v kapse žádné místo, ale po navléknutí přes stehna a zadek je to slast. Modrá barva je tmavší a díky tomu se tak hnedka nezašpiní a neděláte ostudu v lese ani v případě, že někoho potkáte na horách. Pas je elastický tak, aby sukně dobře seděla a navíc i reagovala na změny obvodu v pase. Na první pohled vás zaujme dvojice zipů. Jeden celopropínací, který vám dovolí oblečení bez nutnosti zvedání nohou. Zvláště výhodné, když máte na nohách mačky, zablácené pohorky nebo lyže.

Intenzivní testování sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt při běhu.Intenzivní testování sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt při běhu.

Sukně v pohybu

Při pochodu pěšky, na sněžnicích nebo na skialpových lyžích včetně sjezdu můžete sukni pootevřít dalším, kratším zipem tak, abyste mohly zvedat nohy. Taky se osvědčila při jištění ve skalách. Sukni máte oblečenou dřív, než řeknete „borůvkový koláč“.Testována byla sukně na skalách a pod nimi, na lyžích, při běhu, ale i při vycházkách po Krkonoších a jako zateplovačka na orientačních závodech, kterým se věnuji.

Kompletní fotogalerie zateplené sukně Vaude

O dobrou, respektive o izolaci, která odpovídá minimálnímu objemu po sbalení se stará materiál PrimaLoft®. Vyrobená je podle standardu bluesign®, tedy šetrně k životnímu prostředí.

Elastický pas - zadní díl sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt.Elastický pas – zadní díl sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt.

Sjezd ve volném terénu v sukni Vaude Women´s Sesvenna Skirt.Sjezd ve volném terénu v sukni Vaude Women´s Sesvenna Skirt.

Když je na skialpech zima hodí se zateplená sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt, kterou můžete obléknout i s nohama v lyžích.Když je na skialpech zima hodí se zateplená sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt, kterou můžete obléknout i s nohama v lyžích.

Závěr

Jedná se o opravdu záložní zateplovací vrstvu, která udržuje vaše stehna, zadek a podbřišek v teple. Ať už při pohybu nebo v klidu při čekání nebo postávání pod skalami či na skialpových lyžích při přestávkách. V sukni bylo možno i lyžovat bez omezení. V batohu či v tašce nezabere skoro vůbec žádné místo, ale udělá velikou službu. Někomu může chybět kapsa či kapsička nebo poutko na zavěšení.

Rozložená sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt - rubová strana.Rozložená sukně Vaude Women´s Sesvenna Skirt – rubová strana.

Další informace

VAUDE

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: