Recenze: YATE TREKKER STRETCH 3,8 – samonafukovací karimatka

Recenze: YATE TREKKER STRETCH 3,8 – samonafukovací karimatka

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Trekker Stretch 3,8 - samonafukovací karimatka
Typ výrobku karimatka
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Náplň (Spacáky a Žďáráky)
Materiál - svršek Polyester Stretch 50 D
Hmotnost 830 g
Šířka v obalu 26 cm
Průměr v obalu 14 cm
Dostupné velikosti 183 x 51 x 3,8 cm
Výbava 1 Tepelný odpor: 4,0
Výbava 2 Obal a opravná sada
Infocena 1890 Kč
Dodává YATE
Více info na www.yate.cz

Zaujalo mě

  • Snadné, rychlé a pohodlné nafukování
  • Strečový povrch
  • Výborná izolace od chladu
  • Materiál odolný proti poškození
  • Obdélníkový tvar

Shrnutí recenze

Strečový povrch novinky na trhu, karimatky Trekker Stretch 3,8, dobře vyrovnává nerovnosti a vytváří pod tělem efekt podobný lamelové posteli, což ocení zvláště princezny na hrášku. Nejste jimi náhodou vy?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Na český outdoorový trh přichází nová varianta oblíbeného modelu YATE TREKKER STRETCH. Mezi její hlavní výhody patří strečový povrch, který účinně odstraňuje nerovnosti a vytváří pod tělem efekt podobný lamelové posteli – což ocení zvláště princezny na hrášku a věkem sešlí poutníci. Obě skupiny na ní mohou pohodlně spát i na boku – ani mé stařecké kosti neprotestovaly před spaním na dřevěných kulatinách pod převisy v Roverských horách nebo na skalních pískovcových podložích Zadní země, ba ani před spaním na studených kamenech kaple kláštera ve Svatém Janu pod Skalou. Všechny tyto podmínky dokázala YATE TREKKER dobře odizolovat, navzdory teplotně podprůměrnému období jejího testování. Její rozumná hmotnost v kombinaci s malou velikostí po zabalení a dobré izolační vlastnosti z ní dělají dobrého parťáka na klasické formy outdooru od pouští až po velehory i nad čáru sněhu po celý rok pro muže i ženy.

Spaní na karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 je bez problémů i při spaní a ležení na boku.Spaní na karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 je bez problémů i při spaní a ležení na boku.

Geniálně snadné nafukování

Karimatka je vybavena uzávěrem typu Reverse, který má ventil opatřený membránou proti unikání vzduchu při nafukování, a to citelně usnadňuje rychlejší a pohodlnější nafukování, protože už není nutno prsty tisknout okolí ventilku vždy, když se potřebujeme nadýchnout nebo strkat proti němu jazyk. K nafouknutí karimatky, když nechcete čekat, až karimatka sama nabere vzduch, je zapotřebí podle kondice a velikosti plic zhruba 30 nádechů.

Kdo si chce tuto námahu ušetřit – a navíc nefoukat do karimatky vlhký vzduch z plic, který do ní zanese spóry a plíseň, které mohou za dlouhodobého používání poškodit její těsnost – může si od výrobce přikoupit universální ruční pumpu z PU pěny o váze asi 50 gramů. Na plné nafouknutí karimatky je třeba podle mých mnohonásobně opakovaných použití cca 45-50 stisků ruční pumpy. Ta se dá stlačit i jednou rukou, je ale třeba mít pumpičku položenou na pokud možno rovné podložce (pozor také na ostré hrany na podložce, na kterou pumpu umístíte). Také vyfouknutí karimatky YATE TREKKER STRETCH je díky ventilu Reverse velmi rychlé, protože stačí celý ventil vyjmout z otvoru v karimatce a všechen vzduch se prakticky okamžitě sám vyfoukne.

Stlačený vzduch se v karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 udrží o když omylem vytáhneme šedou krytku.Stlačený vzduch se v karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 udrží o když omylem vytáhneme šedou krytku.

Ruční nafukování karimatky YATE TREKKER STRETCH pomocí textilní pumpy.Ruční nafukování karimatky YATE TREKKER STRETCH pomocí textilní pumpy.

Úniku vzduchu z karimatky YATE TREKKER STRETCH 3,8 v případě neopatrného sejmutí šedé krytky brání tento ochranný ventil.Úniku vzduchu z karimatky YATE TREKKER STRETCH 3,8 v případě neopatrného sejmutí šedé krytky brání tento ochranný ventil.

Spaní jako v bavlnce

Karimatka YATE TREKKER STRETCH má tvar obdélníkový, takže ani ti, co se vrtí, nebudou spát s nohama mimo karimatku, také si neušpiní spacák od chladné a vlhké země. A to je druhé plus, byť rubem tohoto faktu je nepatrný nárůst hmotnosti oproti těm typům karimatek, které mají tvar dole u nohou zúžený; tento nárůst ale není nic dramatického.

Svrchní materiál karimatky je navíc z proti poškození odolného polyesteru Stretch 50D, který zároveň dost účinně zabraňuje klouzání spacáku. Pozoruhodné hodnoty tepelného odporu bylo dosaženo i přes odlehčené jádro karimatky tzv. warm zone, kdy je pěna pod zády a boky odlehčená horizontálními kanálky. To umožnilo použít více pěny pro zajištění dostatečné izolace.

Tloušťka karimatky YATE TREKKER STRETCH 3,8 je příjemných a dostačujících 3,8 cm.Tloušťka karimatky YATE TREKKER STRETCH 3,8 je příjemných a dostačujících 3,8 cm.

Díky svému strečovému povrchu se na karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 bez problémů spí i na kulatinách nocovišť trampských kempů.Díky svému strečovému povrchu se na karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 bez problémů spí i na kulatinách nocovišť trampských kempů.

Spaní na karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 je bez problémů i pro starší ročníky.Spaní na karimatce YATE TREKKER STRETCH 3,8 je bez problémů i pro starší ročníky.

Balení a údržba

Balení karimatky do obalu je klasické a neliší se od jiných konkurenčních typů. Po smotání je jí ještě možné stáhnout přiloženým suchým zipem s kladkou, ale není to nutné, protože obal dodávaný ke karimatce je o poznání větší jak ona, takže se do něj pohodlně vejde. V batohu zabere málo místa, zabalená má rozměry 14×26 cm. Ke karimatce patří ještě sada na její opravy, kterou najdeme v kapsičce připevněné na vnitřní straně obalu karimatky, takže je stále pěkně po ruce. Obsahuje lepidlo, tkaninu na opravy a návod.

Zabalená karimatka YATE TREKKER STRETCH 3,8.Zabalená karimatka YATE TREKKER STRETCH 3,8.

Zabalená zabere karimatka YATE TREKKER STRETCH 3,8 jen málo místa v batohu.Zabalená zabere karimatka YATE TREKKER STRETCH 3,8 jen málo místa v batohu.

Ke karimatce YATE TREKKER si můžete pořídit ruční pumpičku, se kterou se dá snadno, pohodlně s rychle nafouknout.Ke karimatce YATE TREKKER si můžete pořídit ruční pumpičku, se kterou se dá snadno, pohodlně s rychle nafouknout.

Další informace

YATEFirma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: