RECENZE: WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID – TEPLO ZA MŘÍŽEMI

RECENZE: WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID – TEPLO ZA MŘÍŽEMI

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení
Druh oblečení mikina
Rozdělení podle pohlaví pánské, dámské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Polartec® PowerGrid™
Materiál 2 Zipy: YKK®
Hmotnost 480 g
Gramáž 231 g/m2
Barevné varianty majolica blue, gold, olive night
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL, XXXL
Infocena 3520 Kč
Dodává Warmpeace
Více info na www.warmpeaceshop.cz/

Zaujalo mě

  • Termoregulace a odvod vlhkosti
  • Lehký a sbalitelný materiál
  • Vyrobeno z více jak 50% recyklovaných plastových vláken

Shrnutí recenze

Technicky vzato se jedná o celorozepínací flísovou mikinu se dvěma postranními kapsami a kapucí. Avšak tajemství mikiny WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID tkví i v dalších detailech, a hlavně v materiálu. Jak funguje a co dokáže Polartec Grid?

PODROBNÝ POPIS

V KOSTCE

Technicky vzato se jedná o celorozepínací flísovou mikinu se dvěma postranními kapsami a kapucí.

Kromě technické kvality se věnovala péče i vzhledu - mnoho barevných kombinací v neotřelých barvách s kontrastně ladícími zipy
Kromě technické kvality se věnovala péče i vzhledu – mnoho barevných kombinací v neotřelých barvách s kontrastně ladícími zipy

PROČ GRID?

Tak jednoduché to ale zase není; slovo „grid“ v názvu bundy doslova znamená „mřížku“ a výstižně tak charakterizuje materiál. Obecně jde o technicky pojatý fleece s mřížkovanou strukturou, která vytváří síť odvětrávacích kanálků, kterými snáze unikají vodní páry. Zvláště patrné je to při pohledu proti světlu. V mezerách mezi kostičkami je odstraněn chlup z vnitřního počesání, kudy snadno odchází přebytečné teplo i tělesná vlhkost. Kanálky v mřížkové struktuře tedy fungují jako odvětrávání. Kostičky mezi nimi jsou klasický polyesterový fleece, tvoří tedy tepelnou izolaci. Díky mřížkované struktuře získáme lehčí, prodyšnější a ovšem také méně izolující materiál.

Vnitřní struktura Polartec grid - kostičky česaného flísu jsou protkány kanálky
Vnitřní struktura Polartec Grid – kostičky česaného flísu jsou protkány kanálky

Moje obavy, aby kanálky nefungovaly jako síť tepelných mostů, kterými bude do bundy pronikat chlad, se nepotvrdily, protože rozměry kanálků jsou v poměru k fleecovým polštářkům drobné. Materiál jako celek proto neizoluje jen lokálně, v místě kostiček, ale v celé ploše. Tělo se tedy nepřehřívá, jako při použití běžné kompaktní flísky a zároveň je obaleno dostatečnou izolační vrstvou. Ta může fungovat jako vnější oblečení v suchých chladnějších obdobích nebo třeba jako vnitřní druhá vrstva, která snáze předává tělesnou vlhkost pod vnější slupku, například pod nějakou membránovku, která si pak s vlhkostí snáze poradí.

Při pohledu proti světlu dobře vyniknou kostky flísu a kanálky - WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID

SROVNÁNÍ

Pro nedočkavé srovnávače se sluší připomenout, že například klasická flísová mikina v jakékoli gramáži má izolační vrstvu kompaktní, proto ve srovnání s materiálem Powergrid bude vždycky rozhodně teplejší – avšak rozhodně méně prodyšná a těžší.

Srovnání s windstopperem také neobstojí – větruodolnost u tohoto materiálu nenajdeme a ani najít nemáme, stejně jako u zmíněné obyčejné flísky bez membrány či jiné protivětrné bariéry.

Pánská a dámská Gridka s prodlouženým zadním dílem
Pánská a dámská Gridka s prodlouženým zadním dílem

URČENÍ BUNDY WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID

Jak jsem měl možnost bundu Powergrid poznat, považuji ji za ideální použít jako vrchní vrstvu v okrajových jarních či podzimních měsících, nebo když se v létě ochladí, takové to typické počasí tzv. „na mikinu“ či ochlazení „o jeden svetr“. Neprochladnete, ale taky se tolik nezpotíte, přitom je bunda díky materiálu Powergrid lehká a skladná. Termoregulaci navíc zlepšuje na jedné straně celorozepínací zip nebo naopak kapuce. Co se využití týče, setkal jsem se už i s dlouhými spodky a trikem z Powergridu a vůbec to nefungovalo špatně.

Barevné varianty bundy WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID
Barevné varianty bundy WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID

KAPSY

Uživatelský komfort dotvářejí dvě vnější zipové kapsy. Lemy na koncích rukávů, na dolním obvodu bundy a kolem kapuce nejsou stahovatelné, ale už od výroby „předpjaté“, guma v lemech je nastavena trvale.

Rozepínací vnější kapsa - WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID
Rozepínací vnější kapsa – WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID

KAPUCE

U kapuce mi – mám spíše menší hlavu – lem poněkud zasahoval do zorného pole a u dolního obvodového lemu jsem zaznamenal velmi častý efekt u oblečení se stahováním – bunda má snahu se při pohybu vyhrnovat, pročež bych doporučoval dbát více než obvykle na výběr správné velikosti a raději než na e-shopu si bundu vybrat a dostatečně vyzkoušet v kamenné prodejně.

Kapuci kolem hlavy stahuje tzv. lycra. Nasazená kapuce zároveň zvedná límec, jinak ležérně sklopený
Kapuci kolem hlavy stahuje tzv. lycra. Nasazená kapuce zároveň zvedná límec, jinak ležérně sklopený

SLOVO NA ZÁVĚR

Na závěr je potřeba ještě zmínit, že ani strážci designu nepřijdou zkrátka – barvy zipů kontrastují, zatímco stuhy jezdců respektují vlastní barvu bundy.

K dispozici je střihové provedení pro muže a pro ženy, a barevně navíc i pro něco mezi tím.

Ideální pro počasí tzv. na mikinu nebo lehčí svetr - WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID
Ideální pro počasí tzv. na mikinu nebo lehčí svetr – WARMPEACE GARNET POLARTEC POWERGRID

Další informace

warmpeace-0WARM on body = PEACE in soul pro českého výrobce v podstatě znamená „dokud jsi v teple, houby se ti děje“. Od roku 1986, kdy vznikla jejich první péřovka, se snaží této myšlence podřídit zaměření všech jejich výrobků.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: