RECENZE: WARG GUSTAV WARMTHAL – NAFUKOVACÍ KARIMATKA S MIKROVLÁKNEM

RECENZE: WARG GUSTAV WARMTHAL – NAFUKOVACÍ KARIMATKA S MIKROVLÁKNEM

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku WARG GUSTAV WARMTHAL
Typ výrobku karimatka
Materiál - svršek Nylon Ripstop / 20D Nylon / TPU laminace
Materiál - náplň (celý popis) Izolace z mikrovlákna Warmthal (60 g/m2)
Hmotnost 540 g
Barevné varianty modrá, červená, černá
Šířka v obalu 32 cm
Průměr v obalu 9 cm
Výbava 1 Obal
Výbava 2 Gumička na zajištění smotané karimatky
Infocena 1 349 Kč
Dodává 4camping
Více info na www.4camping.cz/

Zaujalo mě

  • Snadné nafukování
  • Minimální rozměr po sbalení
  • Nízká hmotnost
  • Pohodlí a izolace

Shrnutí recenze

Nafukovací karimatka Warg Gustav patří s 540 g mezi ty lehčí nafukovací karimatky na trhu. Vlastně všechny karimatky tohoto typu okolo ½ kg lze považovat za lehké. Jak těžké bylo testování a jak dopadla tato karimatka v redakčním testu Světa outdooru?

PODROBNÝ POPIS

Izolace

Polštářková (též buřtíková) konstrukce poskytuje pohodlí a pocit rovného povrchu i při spaní na boku. Ještě lepší izolace? Spací pytel vyplňuje jednotlivé dutiny karimatky, čímž dochází ke zvýšení tepelného komfortu. A navíc uvnitř komor je po celé délce karimatky (včetně spojů mezi komorami) extra nalepená izolace z mikrovlákna Warmthal, jež výrazně zvyšuje tepelný komfort karimatky. Takže určitě lepší než podobné typy nafukovacích karimatek bez přidané izolace. Ta přidává extra možnosti na spaní na jaře nebo na podzim při teplotách okolo nuly. Tato izolace zabraňuje totiž přenosu studeného vzduchu uvnitř karimatky, a navíc i v případě vyfouknutí karimatky ležíte alespoň na nějakém izolačním materiálu. Některé firmy dokonce uvádí i tepelný odpor vyfouknuté (poškozené) karimatky.

Karimatka díky přidané izolaci z mikrovlákna zvládá i kempování při teplotách pod nulou - WARG GUSTAV WARMTHAL
Karimatka díky přidané izolaci z mikrovlákna zvládá i kempování při teplotách pod nulou – WARG GUSTAV WARMTHAL

Materiál

Vnější Ripstop materiál z obou stran karimatky zajišťuje větší odolnost.

Karimatka rychle oschne a ještě rychleji se sbalí - WARG GUSTAV WARMTHAL
Karimatka rychle oschne a ještě rychleji se sbalí – WARG GUSTAV WARMTHAL

Ventil

Karimatka Warg Gustav je opatřena plochým ventilem, který se jednoduše nafukuje i vyfukuje. Aby při nafukování neunikal vzduch, ventil je uvnitř opatřen zpětným ventilem/klapkou. Ten při vyfukování stačí zatlačit prstem dovnitř. Po nafouknutí se ventil zajišťuje víčkem, které je součástí ventilu. Pro dostatečné nafouknutí je třeba cca pouhých 10–15 vdechů. Což je v pohodě, aniž byste ztratili i ve vyšší nadmořské výšce vědomí. Vyfouknutí a sbalení je jednoduché.

Uvnitř ventilu je i zpětná klapka, která zabraňuje úniku vzduchu - WARG GUSTAV WARMTHAL
Uvnitř ventilu je i zpětná klapka, která zabraňuje úniku vzduchu – WARG GUSTAV WARMTHAL

Testování

Během testování při spaní v autě, pod stanem, pod plachtou nedošlo k žádné újmě na karimatce ani na zdraví. Doporučuji si najít vždy rovné místo tak, abyste z karimatky nesjížděli. A taky se hodí odstranit všechny ostré předměty. Karimatka je nenasákavá a případně rychle oschne. Díky své výšce 50 mm je i ležení na boku pohodlné. Součástí karimatky je i obal a široká gumička na zajištění smotané karimatky. Obal je veliký, ale karimatku Warg Gustav je možné při přeložení na třetiny podél smotat do opravdu úzkého válečku! Asi do poloviční velikosti než je vlastní obal.

Karimatka WARG GUSTAV WARMTHAL o obale a úložním prostoru seakayaku
Karimatka WARG GUSTAV WARMTHAL o obale a úložním prostoru seakayaku

Verdikt testera

Dobrá volba na turistiku, kempování nebo putování po vodě od jara do podzimu, když rádi chodíte nalehko, a přesto nechcete slevit ze svého pohodlí. Pro ještě rychlejší nafouknutí karimatky bych doporučil pořídit nafukovací vak Warg Pump Sack M. Opravná sada je součástí balení a doporučuji vždy nosit s sebou a mít stále v obalu od karimatky.

Sbalená karimatky WARG GUSTAV WARMTHAL s obalem
Sbalená karimatky WARG GUSTAV WARMTHAL s obalem

Další informace

Warg logo

Warg je mladá a dynamicky se rozvíjející značka, která se svým portfoliem zaměřuje na dobrodruhy a náročnější uživatele. Za značkou Warg a jejím obrovským rozmachem stojí dva nadšenci, nerozluční souputníci a dobrodruzi tělem i duší, pro něž není vývoj a výroba pouhým způsobem obživy, ale především posláním přenést ryzí esenci divoké a nespoutané přírody na své produkty.

Jste připraveni ověřit si houževnatost výrobků Warg na vlastní kůži?

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: