RECENZE: WARG COMPACT CARBON – SKLÁDACÍ TREKOVÉ HOLE

RECENZE: WARG COMPACT CARBON – SKLÁDACÍ TREKOVÉ HOLE

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku WARG COMPACT CARBON
Co je to za výrobek Trekové hole
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 Karbon / Aluminium / EVA pěna / Wofram / Nylon / Guma
Materiál 2 Rukojeť: EVA pěna
Materiál 3 Hrot: Wolfram
Údaje výrobce 1 Rozsah: 115 - 135 cm
Údaje výrobce 2 Počet dílů: 3
Údaje výrobce 3 Barva: černá/modrá
Výbava 1 Obal, malé talířky a sada pryžových nástavců pro chůzi na tvrdém povrchu
Infocena 1 529 Kč
Dodává 4camping
Více info na www.4camping.cz/

Zaujalo mě

  • Skladnost
  • Dobrý úchop a pohodlné madlo
  • Snadné nastavení délky

Shrnutí recenze

Skládací trekové hole, které po složení zaberou 35 cm a nastavit se dají v rozsahu 115 – 135 cm. O dobrý úchop se stará kvalitní madlo z EVA pěny a textilní délkově nastavitelné poutko. Sestavení a rozložení je rychlé a jisté. A váží těsně pod půl kila v páru, takže vás určitě nebudou brzdit. Naopak. Budou vás posouvat vpřed.

PODROBNÝ POPIS

V KOSTCE

Skládací trekové hole, které po složení zaberou prostor 35 cm a nastavit se dají v rozsahu 115–135 cm. O dobrý úchop se stará kvalitní madlo z EVA pěny a textilní délkově nastavitelné poutko. Sestavení a rozložení je rychlé a jisté. A váží těsně pod půl kila v páru, takže vás určitě nebudou brzdit. Naopak. Budou vás posouvat vpřed.

Hole WARG COMPACT CARBON mi skvěle posloužily na Svatojakubské cestě
Hole WARG COMPACT CARBON mi skvěle posloužily na Svatojakubské cestě

ÚCHOP A POUTKA

O kvalitní úchop se stará relativně robustní, ale dobře tvarované madlo z EVA pěny. Madlo není prodloužené a na délku měří 14 cm. Zvládne pojmout i ruku dřevorubce. Ještě jistější úchop zajišťuje jednoduché textilní poutko, které je lehké, ale přesto pohodlné. Dobře a jednoduše se nastavuje velikost. V jednoduchosti je síla!

Detail madla holí WARG COMPACT CARBON
Detail madla holí WARG COMPACT CARBON

SESTAVENÍ

Sestavení je jednoduché, přesto bych upozornil na několik drobností. Pravděpodobně dostanete nebo si pořídíte hole v módu „ready to go“. Tedy vybalíte se skladovacího textilního obalu, sestavíte a vyrazíte. Nicméně se může stát, že hole bude volná / nedotažená. Proto navrhuji si nastavit nejprve dostatečně pevné dotahování hlavního klipu (páky) na trekové holi. Ten se nachází pod madlem. Nastavení správného „tahu“ je možno bez nářadí. To je super. Touto pákou si nastavujete rozsah délky hole od 115 do 135 cm (až po značku STOP).

Nastavení síly páky je beznářaďové, což je skvělé - WARG COMPACT CARBON
Nastavení síly páky je beznářaďové, což je skvělé – WARG COMPACT CARBON

VYPNUTÍ HOLE  A JEJÍ TUHOST

Nastavovat však můžete hole i jinde. A to po rozložení hole na jednotlivé díly uvidíte jednotlivé segmenty, pomocí kterých se nastavuje „napnutí“ hole, rozuměj tomu tak, jak hole bude pevná během používání. Tak aby hole po zacvaknutí byla dostatečně tuhá, je třeba si toto nastavení vyladit. Jak? Stačí otáčet černým plastovým segmentem na konci prvního dílu hole. Takto nastavíte napnutí kevlarového lanka v bužírce. POZOR: V jednom případě se mi i stalo, že se tento díl samovolně povolil a po uvolnění hole mi spodní díl upadnul. Proto vždy tento segment zatočte, aby tam bylo dost otáček, dost závitu.

Tímto segmentem je možno nastavit tuhost holí WARG COMPACT CARBON
Tímto segmentem je možno nastavit tuhost holí WARG COMPACT CARBON

NASTAVENÍ DÉLKY

Rozsah nastavení hole je uveden na posledním díle s madlem od 115 do 135 cm. S odstupňováním po 1 cm. Tato délku jsem potvrdil i přeměřením svinovacím metrem.

Nastavení délky holí WARG COMPACT CARBON pomocí klipu
Nastavení délky holí WARG COMPACT CARBON pomocí klipu

HROTY, TALÍŘKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Hroty jsou kvalitní wolframové. Tedy vydrží vám po celou životnost holí. Talířky získáváte ve dvou velikostech. Malé „trekové“ o průměru 6 cm nebo zimní s průměrem 10 cm. Navíc ještě k tomu dostáváte gumové špunty pro nasazení holí na tvrdém povrchu. Jedná se o základní symetrické špalíčky, které jsou pro pro běžnou turistiku zcela dostatečné. To všechno můžete doma nebo na cestu uložit do textilního obalu. A při vkládání do obalu doporučuji zkrátit i horní díl na minimum tak, aby se vám do nich pěkně vešly.

Obsah balení holí WARG COMPACT CARBON včetně špuntů a dvou párů talířků
Obsah balení holí WARG COMPACT CARBON včetně špuntů a dvou párů talířků

CELKOVÝ DOJEM

Doporučil bych těm, kteří mají malou ruku vyzkoušet velikost madla, jestli vám sedne. Jinak jsem byl nadšený z prvního nasazení v terénu. Ploužil jsem se do mírného nekonečného kopce a s holemi, které jsem rychle sundal z batohu a sestavil, to dostalo úplně jiný „drajf“. Pak jsem s nimi šel zbylé tři dny Svatojakubské cesty ze Zdoňova. Kolik toho opravdu vydrží prověří ještě Vysoké Tatry, Chamonix a pokračování v cestě směr Santiago de Compostela.

Dostatečně tuhé hole WARG COMPACT CARBON poskytují skvělou oporu
Dostatečně tuhé hole WARG COMPACT CARBON poskytují skvělou oporu

VERDIKT TESTERA

Lehké, kompaktní a dostatečně tuhé hole, které poskytují oporu při výstupech i sestupech nebo fungují jako tyče k postavení tarpu. Skladné a rychle sestavitelné.

Hole sloužily i jako tyče k vypnutí tarpu - WARG COMPACT CARBON
Hole sloužily i jako tyče k vypnutí tarpu – WARG COMPACT CARBON

Další informace

Warg logo

Warg je mladá a dynamicky se rozvíjející značka, která se svým portfoliem zaměřuje na dobrodruhy a náročnější uživatele. Za značkou Warg a jejím obrovským rozmachem stojí dva nadšenci, nerozluční souputníci a dobrodruzi tělem i duší, pro něž není vývoj a výroba pouhým způsobem obživy, ale především posláním přenést ryzí esenci divoké a nespoutané přírody na své produkty.

Jste připraveni ověřit si houževnatost výrobků Warg na vlastní kůži?

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: