HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Výkonné svítilny Sencor SLL88

Recenze: Výkonné svítilny Sencor SLL88

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ruční svítilna SLL88
Druh svícení (Svícení) ruční svítilna
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Hmotnost 430
Napájení akumulátor (dobíjecí)
Druh baterie nebo AKU
Počet akumulátorů nebo baterií
Mody svícení 2
Doba svícení v jednotlivých modech 4 h (100%) / 12 h (50%)
Dosvit v jednotlivých modech 100 m
Infocena 869 Kč
Dodává FAST
Více info na www.sencor.cz

Zaujalo mě

  • Spolehlivé a dostatečně výkonné světlo
  • Pohodlně a dlouhodobě ji lze držet v ruce
  • Nekomplikované používání jen dvou režimů, 100 a 50 % světelný tok

Shrnutí recenze

Obvykle si posvítíme jen nějakou čelovkou, nebo třeba i klasickou baterkou, ale ty mnohdy na opravdu dobré světlo už nestačí. Pak potřebujeme nejlépe praktickou ruční svítilnu, dostatečně výkonnou i lehkou a také vždy připravenou v pohotovosti bez vybitých baterií.

PODROBNÝ POPIS

Svítilna Sencor SLL 88 se zdá, že tyto podmínky splňuje, její napájení obstarává Li-Ion akumulátor (2,2 Ah), který lze dobíjet jak z elektrické sítě, tak i s té palubní 12 V automobilu. Tento typ akumulátorů má minimální samovybíjení a dlouho proto vydrží v nabitém stavu. Světelný tok je 100 lm, při výdrži až 4 h, nebo 50%, při výdrži až do 12 h. Značnou výhodou je dobře navržený a velký reflektor o průměru 62 mm.

Červená dioda signalizuje, že se akumulátor stále nabíjí, zde v autě.Červená dioda signalizuje, že se akumulátor stále nabíjí, zde v autě.

Zde je kompletní svítilna se dvěma nabíječkami, ze sítě i 12V v autě.Zde je kompletní svítilna se dvěma nabíječkami, ze sítě i 12V v autě.

Zelená dioda signalizuje plné nabití akumulátoru i ze sítě.Zelená dioda signalizuje plné nabití akumulátoru i ze sítě.

Dosvit

Dosvit se uvádí 100 m s tím, že kužel světla má úzký jasný střed a rozptýlené světlo po stranách, takže současně vidíme jak do dáli, tak i v širším blízkém okolí. Těch 100 m je podle mé zkušenosti uvedena poměrně reálná vzdálenost, stavby, stromy i lidi rozpoznat lze a mají-li reflexní prvky, tak ty jasně světlo svítilny odráží. Bohužel ostření nelze měnit, ale to stávající mi docela vyhovuje. Svítilna se dobře drží, díky pogumování důležitých částí i v mokré a studené ruce, nebo v teplé rukavici. Díky svému tvaru se svítilna nedá bohužel postavit, ani snadno připevnit, když potřebujeme svítit a mít volné obě ruce. Je příjemně lehká, váží 430 g, díky čemuž se snadno nese i používá nejen silným jedincům. Drží se při svícení podstatně lépe než obvyklé válcové provedení a lze proto bez problémů trvale svítit, mířit na jedno místo, kam potřebujeme, nebo sledovat, zaměřovat pohyb. Má nejenom praktickou šňůrku k zavěšení na ruku, ale i klip, podobný jako je zámek u karabiny, k pevnému uchycení k čemukoliv.

Na dostatečnou vzdálenost rozpoznáte překážku.Na dostatečnou vzdálenost rozpoznáte překážku.

Ostré světlo do dáli a rozptýlené pro okolí.Ostré světlo do dáli a rozptýlené pro okolí.

Při chůzi vás na cestě nic nepřekvapí.Při chůzi vás na cestě nic nepřekvapí.

Použití

Použití se zdá být neomezené, ale s výhradou k mrazu. Li-Ion akumulátor zmrznout nesmí, takže ponechání svítilny v mrazivé zimě v autě, nebo chatě může akumulátor nevratně zničit, stejně jako u akunářadí, mobilů nebo elektrokol. Nabíjet se pak doporučuje jen v rozmezí teplot 5 až 30 stupňů C a s úplného vybití, což nedoporučuji, trvá pak plné nabití i několik hodin. Akumulátor je uživatelsky nevyměnitelný, leda snad šikovnýma českýma ručičkama, ale nezkoušel jsem to! Je to škoda, životnost výkonné ledky je určitě mnohem delší než vestavěného akumulátoru, který po 3-4 letech bude na konci své praktické využitelnosti, ať svítíme hodně, nebo málo.

Díky svítilně lze najít i zapomenuté věci.Díky svítilně lze najít i zapomenuté věci.

Použít svítilnu lze opravdu kdekoliv, i na tábořišti.Použít svítilnu lze opravdu kdekoliv, i na tábořišti.

Svítilna se snadno bere do ruky.Svítilna se snadno bere do ruky.

Odolnost

Výrobce neuvádí žádnou odolnost svítilny k dešti, prachu, mrazu, nárazům, což je škoda, lze pak usuzovat jen selským rozumem, že v mírném dešti lze svítilnu asi běžně používat, spadne-li na měkkou zem, trávu, tak se pravděpodobně nic nerozbije, a prach při dlouhé expozici asi dovnitř nějaký pronikne. Teplotní použití bych zvolil od 0 do asi 60 stupňů C, což neznamená, že v mraze svítilnu nemůžeme s teplé místnosti pak venku použít, ale jen po omezenou dobu, než zcela promrzne. Při návratu do tepla pak ještě dávat pozor na větší kondenzaci vlhkosti, před připojením k nabíječce. Teploty nad 60 stupňů C příliš nehrozí, snad jen na slunci za oknem auta v plném létě.

Kompletní fotogalerie svítilny SENCOR SLL 88

Využití svítilny je široké, nabízí se v domácnostech i hospodářstvích, na chatách, tábořištích, v automobilech i v případné strážní službě. Do batohu při turistice je trochu neskladná, ale své využití jistě najde v různých oblastech lidské činnosti a pak určitě dobře každému poslouží. Svítí totiž až překvapivě dobře.

Zdroj světla tvoří jedna LED dioda.Zdroj světla tvoří jedna LED dioda.

Závěr

  • Trvalá pohotovost nabité svítilny, bez výměny baterií
  • Velmi dobré a snadné zaměření světla na cíl
  • Dobré držení a snad i nerozbitnost při běžném pádu
  • Kvalitní nabíjecí celopogumovaná svítilna do ruky
  • 3 wattová vysoce svítivá LED zajišťuje velmi silný světelný paprsek a dlouhou životnost
  • Praktický a silný klip umožňuje jednoduché uchycení
  • Zabudovaná 3,7V, 2200mAh Li-ion baterie zajišťuje dlouhou dobu svícení a její nabíjeni je snadné pomocí síťového zdroje nebo 12V DC autoadaptéru

Další informace

SencorSENCOR dnes dodává své výrobky do více než 25 zemí světa a reaguje na každý podnět, který současný život přináší a neustále rozšiřuje portfolio svých výrobků, kterých je dnes už více než tisíc v šesti sortimentních skupinách (spotřební elektronika, tablety a telefony, kancelářská technika, autoelektronika kuchyň, domácnost, zdraví a krása) a měsíc co měsíc přibývá několik nových.  A tak zatímco ostatní značky o inovacích neustále mluví, SENCOR je pravidelně promítá do své nabídky.

Zajímavé vybavení

Přidejte se k diskuzi

Odpovídáte na komentář: