Recenze: Výkonné svítilny Sencor SLL88

Recenze: Výkonné svítilny Sencor SLL88

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ruční svítilna SLL88
Druh svícení (Svícení) ruční svítilna
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Hmotnost 430 g
Napájení akumulátor (dobíjecí)
Mody svícení 2
Doba svícení v jednotlivých modech 4 h (100%) / 12 h (50%)
Dosvit v jednotlivých modech 100 m
Infocena 869 Kč
Dodává FAST
Více info na www.sencor.cz

Zaujalo mě

  • Spolehlivé a dostatečně výkonné světlo
  • Pohodlně a dlouhodobě ji lze držet v ruce
  • Nekomplikované používání jen dvou režimů, 100 a 50 % světelný tok

Shrnutí recenze

Obvykle si posvítíme jen nějakou čelovkou, nebo třeba i klasickou baterkou, ale ty mnohdy na opravdu dobré světlo už nestačí. Pak potřebujeme nejlépe praktickou ruční svítilnu, dostatečně výkonnou i lehkou a také vždy připravenou v pohotovosti bez vybitých baterií.

PODROBNÝ POPIS

Svítilna Sencor SLL 88 se zdá, že tyto podmínky splňuje, její napájení obstarává Li-Ion akumulátor (2,2 Ah), který lze dobíjet jak z elektrické sítě, tak i s té palubní 12 V automobilu. Tento typ akumulátorů má minimální samovybíjení a dlouho proto vydrží v nabitém stavu. Světelný tok je 100 lm, při výdrži až 4 h, nebo 50%, při výdrži až do 12 h. Značnou výhodou je dobře navržený a velký reflektor o průměru 62 mm.

Červená dioda signalizuje, že se akumulátor stále nabíjí, zde v autě.Červená dioda signalizuje, že se akumulátor stále nabíjí, zde v autě.

Zde je kompletní svítilna se dvěma nabíječkami, ze sítě i 12V v autě.Zde je kompletní svítilna se dvěma nabíječkami, ze sítě i 12V v autě.

Zelená dioda signalizuje plné nabití akumulátoru i ze sítě.Zelená dioda signalizuje plné nabití akumulátoru i ze sítě.

Dosvit

Dosvit se uvádí 100 m s tím, že kužel světla má úzký jasný střed a rozptýlené světlo po stranách, takže současně vidíme jak do dáli, tak i v širším blízkém okolí. Těch 100 m je podle mé zkušenosti uvedena poměrně reálná vzdálenost, stavby, stromy i lidi rozpoznat lze a mají-li reflexní prvky, tak ty jasně světlo svítilny odráží. Bohužel ostření nelze měnit, ale to stávající mi docela vyhovuje. Svítilna se dobře drží, díky pogumování důležitých částí i v mokré a studené ruce, nebo v teplé rukavici. Díky svému tvaru se svítilna nedá bohužel postavit, ani snadno připevnit, když potřebujeme svítit a mít volné obě ruce. Je příjemně lehká, váží 430 g, díky čemuž se snadno nese i používá nejen silným jedincům. Drží se při svícení podstatně lépe než obvyklé válcové provedení a lze proto bez problémů trvale svítit, mířit na jedno místo, kam potřebujeme, nebo sledovat, zaměřovat pohyb. Má nejenom praktickou šňůrku k zavěšení na ruku, ale i klip, podobný jako je zámek u karabiny, k pevnému uchycení k čemukoliv.

Na dostatečnou vzdálenost rozpoznáte překážku.Na dostatečnou vzdálenost rozpoznáte překážku.

Ostré světlo do dáli a rozptýlené pro okolí.Ostré světlo do dáli a rozptýlené pro okolí.

Při chůzi vás na cestě nic nepřekvapí.Při chůzi vás na cestě nic nepřekvapí.

Použití

Použití se zdá být neomezené, ale s výhradou k mrazu. Li-Ion akumulátor zmrznout nesmí, takže ponechání svítilny v mrazivé zimě v autě, nebo chatě může akumulátor nevratně zničit, stejně jako u akunářadí, mobilů nebo elektrokol. Nabíjet se pak doporučuje jen v rozmezí teplot 5 až 30 stupňů C a s úplného vybití, což nedoporučuji, trvá pak plné nabití i několik hodin. Akumulátor je uživatelsky nevyměnitelný, leda snad šikovnýma českýma ručičkama, ale nezkoušel jsem to! Je to škoda, životnost výkonné ledky je určitě mnohem delší než vestavěného akumulátoru, který po 3-4 letech bude na konci své praktické využitelnosti, ať svítíme hodně, nebo málo.

Díky svítilně lze najít i zapomenuté věci.Díky svítilně lze najít i zapomenuté věci.

Použít svítilnu lze opravdu kdekoliv, i na tábořišti.Použít svítilnu lze opravdu kdekoliv, i na tábořišti.

Svítilna se snadno bere do ruky.Svítilna se snadno bere do ruky.

Odolnost

Výrobce neuvádí žádnou odolnost svítilny k dešti, prachu, mrazu, nárazům, což je škoda, lze pak usuzovat jen selským rozumem, že v mírném dešti lze svítilnu asi běžně používat, spadne-li na měkkou zem, trávu, tak se pravděpodobně nic nerozbije, a prach při dlouhé expozici asi dovnitř nějaký pronikne. Teplotní použití bych zvolil od 0 do asi 60 stupňů C, což neznamená, že v mraze svítilnu nemůžeme s teplé místnosti pak venku použít, ale jen po omezenou dobu, než zcela promrzne. Při návratu do tepla pak ještě dávat pozor na větší kondenzaci vlhkosti, před připojením k nabíječce. Teploty nad 60 stupňů C příliš nehrozí, snad jen na slunci za oknem auta v plném létě.

Kompletní fotogalerie svítilny SENCOR SLL 88

Využití svítilny je široké, nabízí se v domácnostech i hospodářstvích, na chatách, tábořištích, v automobilech i v případné strážní službě. Do batohu při turistice je trochu neskladná, ale své využití jistě najde v různých oblastech lidské činnosti a pak určitě dobře každému poslouží. Svítí totiž až překvapivě dobře.

Zdroj světla tvoří jedna LED dioda.Zdroj světla tvoří jedna LED dioda.

Závěr

  • Trvalá pohotovost nabité svítilny, bez výměny baterií
  • Velmi dobré a snadné zaměření světla na cíl
  • Dobré držení a snad i nerozbitnost při běžném pádu
  • Kvalitní nabíjecí celopogumovaná svítilna do ruky
  • 3 wattová vysoce svítivá LED zajišťuje velmi silný světelný paprsek a dlouhou životnost
  • Praktický a silný klip umožňuje jednoduché uchycení
  • Zabudovaná 3,7V, 2200mAh Li-ion baterie zajišťuje dlouhou dobu svícení a její nabíjeni je snadné pomocí síťového zdroje nebo 12V DC autoadaptéru

Další informace

SencorSENCOR dnes dodává své výrobky do více než 25 zemí světa a reaguje na každý podnět, který současný život přináší a neustále rozšiřuje portfolio svých výrobků, kterých je dnes už více než tisíc v šesti sortimentních skupinách (spotřební elektronika, tablety a telefony, kancelářská technika, autoelektronika kuchyň, domácnost, zdraví a krása) a měsíc co měsíc přibývá několik nových.  A tak zatímco ostatní značky o inovacích neustále mluví, SENCOR je pravidelně promítá do své nabídky.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: