Recenze: Turistický nosič Dromader Koala a jeho srovnání s dalšími modely

Recenze: Turistický nosič Dromader Koala a jeho srovnání s dalšími modely

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Dětský turistický nosič Dromader Koala
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, cestovatelský, expediční, volnočasový
Objemová kategorie Malý - 25 l a méně
Materiál 1 Polyamid 600D/PU HD
Počet vnějších kapes 5
Velikost zad UNI
Délka zad UNI
Barevné varianty červená (příbuzné modely mají i jiné barvy)
Výška 75
Hloubka 26
Nosnost 20
Kapsa na hydrovak ne
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ne
Oddělené komory ano
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Infocena 2790 Kč
Dodává Adam Sport

Zaujalo mě

  • Perfektní nastavení zad pro malé i velké nosiče
  • Skvělé řešení upínacích popruhů pro dítě, které zaručí, že dítě bude po celou dobu túry ve správné a zdravé poloze
  • Opravdu stabilní i v náročném terénu
  • Promyšlené detaily

Shrnutí recenze

Mám osobní zkušenost s velkým množstvím nosítek, od obyčejných šátků, přes jednoduché dětské nosiče bez konstrukce až po velké nosící krosny. S tímto kouskem jsem ale poprvé byla spokojená na sto procent. Při prvním použití mě zaujala minimální váha, perfektní nastavitelnost nejen místa pro dítě, ale i zad pro dospělého, a zejména stříška, které opravdu stíní či ubrání proti nepříznivému počasí.

PODROBNÝ POPIS

Při této recenzi jsem měla možnost otestovat hned 4 nosítka společnosti Dromader, abych mohla porovnávat jednotlivé drobné vychytávky, a pokusím se je proto v článku představit všechny. Hlavním materiálem je pro všechny nosící krosny Dromader Polyamid 600D/PU HD, který je nejen velmi odolný proti fyzickému opotřebení, ale také se velmi dobře čistí. Barevné kombinace nosítek jsou střízlivé, ale zároveň výrazné, jak by tomu mělo v přírodě být. U nosítek Dromader Kangoo, Hippo a Koala najdete modré, zelené a červené provedení v kombinaci s šedou a černou. Čtvrtý testovaný model Dromader Lite, který je odlehčenou verzí klasické krosničky pak najdete v elegantním černém provedení.

Nosítka Dromader Koala zvlůádnou i takové výpravy
Nosítka Dromader zvládnou i takové výpravy

Co ocení dítě

U nosítek se rodiče často potýkají s pocitem, že se dítě necítí pohodlně a trpí jeho záda. V tomto případě se toho rozhodně bát nemusíte. Nosítko je opravdu vhodné od okamžiku, kdy dítě samo sedí až po dosažení 20 kg, což může být až hodně dlouho po dosažení čtvrtého roku. Zdaleka největší výhodou je 5bodový nastavitelný pás, který se dokáže přizpůsobit dítěti dokonale. Dítě je uchyceno hned dvěma přezkami (v úrovni pasu a v úrovni hrudi), proto v nosítku sedí opravdu pevně a nesesouvá se nikam na stranu. Spolehlivě jsou řešeny také třmeny na nohy, které rovněž velmi pomáhají s pohodlným posedem a na mnohých jiných nosítcích chybí.

Třmeny na nosítkách Dromader Koala
Třmeny na nosítkách Dromader

Mimochodem vám odpadne zvedání dítěte při nandávání a vyndávání dítěte. Systém je totiž řešen tak, že se dá každá strana zcela odepnout a dítě tam může pohodlně „vystoupit/nastoupit“ samo.

Součástí nosítek (krom modelu Lite) je také sluneční clona, pláštěnka na horní část těla a rozkládací podložka na sezení či přebalování, což u většiny značek nebývá standardem, a přitom jsou to věci zcela zásadní zejména pro celodenní či vícedenní túry. V horách, kde bývá opravdu velké teplo, totiž dítěti nemůžete nechat celý den hlavu na přímém slunci.

Detail fixace stříšky - Dromader Koala
Detail fixace stříšky – Dromader Koala

Co ocení rodič

Velmi vydařená je i celé konstrukce nosítka, která zaručuje opravdovou stabilitu. Dítě tak můžete v klidu do nosítka nandat i vyndat bez hrozícího pádu a pomoci kohokoliv dalšího. Může za to zejména vyklápěcí noha s bezpečnostním „click“ systémem, kterou jednoduše sami vysunete před vyndáváním dítěte a na zádech poté zasunete.  Rám je z hliníku, takže je pravdu lehký a nosič tak nemusí zbytečně nosit nic navíc.

Boční vstup do nosítek Dromader Koala
Boční vstup do nosítek Dromader Koala

Ještě více ale oceníte zádový systém, který si nezadá s velmi drahými a legendárními značkami. Jedná se o anatomicky plně nastavitelný systém 3D Optifit, který navíc perfektně odvětrává pot. Navíc je celé konstrukce velmi variabilní a vhodná pro menší nosiče a ženy či vysoké a ramenaté muže. A mimochodem na hrudní přezce nechybí bezpečnostní píšťalka! To moc chválím, protože v krajní nouzi se tím dá dítě i zabavit. 🙂

Nastavitelná velikost zad - Dromader Koala
Nastavitelná velikost zad – Dromader Koala

Úložné systémy na jedničku

Další nespornou výhodou jsou v tomto případě i úložné prostory, které na mnohých typech nosítek pokulhávají. Koala, Hippo a Kangoo jsou v podstatě doposud velmi totožné, v úložných prostorách se ale začínají lehce lišit. Nejlepší je z toho pohledu jistě Koala, který disponuje i termoizolační kapsou na zip, kam můžete uložit náchylnější potraviny pro vaše dítě. Ve všech třech případech pak najdete objemnou kapsu pod sedačkou dítěte, kde se vám toho vleze opravdu hodně. Nacpete zde plínky, náhradní oblečení, svačinu i bundu pro vás. Troufám si říct, že byste i v jednom člověku (potažmo nosiči + dítě) zvládli třeba dvoudenní přechod s přespáním na chatě.

Poměrně velké kapsičky najdete i na bederních pásech, které se hodí, protože tak nemusíte krosnu sundávat kvůli každé drobnosti. Navíc na ní najdete ještě dvě síťky na lahve s vodou, s jejichž umístěním často na jiných nosítcích bojuji.

Masivní madlo a balanční popruhy - Dromader Koala
Masivní madlo a balanční popruhy – Dromader

Lite verze

Na chvilku se ještě zastavme u turistického nosítka Dromader Lite, který sice nedisponuje takovými úložnými prostory, nicméně to ani není jeho účelem. Jedná se totiž o ergonomicky propracované nosítko, které zajistí pohodlí nošenému dítěti i nosiči a zároveň minimálně váží, a to pouze 1,7 kg. Je proto ideální volbou na kratší výlety na lehko či na delší túry ve dvou dospělých, kdy druhý dospělý nese v batohu svačinu a další potřebné vybavení. Horní část je stejně jako ostatní nosítka vybavena malým polštářem, na němž dítě může spočinout hlavou a snadno jej pak sundáte a vyperete.

Dromader Koala je při postavení na zem a vyklopení opory velmi stabilní
Nosítko Dromader je při postavení na zem a vyklopení opory velmi stabilní

Shrnutí

Musím uznat, že po prvních týdnech využívání nosítka Dromader jsem nadšená já, manžel i dítě, je totiž pohodlné pro nás všechny. Osobně jsem nadšená především z jeho nízké hmotnosti, promyšlených detailů a velmi přívětivé ceně. S jednotlivými nosítky jsme my či naši známí absolvovali několik kratších výletů i týdenní výpravu do slovinských hor a nenarazili jsme na nic, co bychom vytkli. Snad jediným nápadem na vylepšení by bylo přidat madlo i na zadní stranu krosny, aby se s ní snadněji manipulovalo. Přesto pokud hledáte nosítko, které vás finančně nezruinuje, ale zároveň se směle vyrovná přehnaně drahé konkurenci, Dromader je určitě nejlepší volbou.

Odnímatelná stříška - Dromader Koala
Odnímatelná stříška – Dromader

Další informace

dromader-logotypeNosiče Dromader jsou kombinací inovativního designu a moderních technologií, díky čemuž poskytují komfort, funkčnost a originální design.
Společnost byla vytvořena pro rodiče, kteří milují přírodu, horské výlety, dlouhé procházky a především ty, kteří milují své děti 🙂
Každý detail nosiče Dromader a jeho funkce byly pečlivě promyšlené, aby pohodlí dítěte a rodiče bylo co nejpřirozenější s ohledem na rodinnou peněženku.
Zájem o nosiče Dromader stále roste, což nás motivuje pracovat na dalších stejně úspěšných nových produktech.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: