Recenze: Turistický batoh FERRINO Overland 65+10 l – Elegantní parťák na dlouhé treky

Recenze: Turistický batoh FERRINO Overland 65+10 l – Elegantní parťák na dlouhé treky

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Turistický batoh FERRINO Overland 65+10 l
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking
Objemová kategorie Velký - 51 l a více
Materiál 1 Polyester Invisible Ripstop 210D
Objem batohu 75 l
Hmotnost 2200 g
Počet komor 2
Počet vnějších kapes 6
Počet vnitřních kapes 2
Velikost zad UNI
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ano
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Výbava 1 Zádový systém: D.E.A.
Výbava 2 Odnímatelné horní víko: ano
Infocena 4131 Kč
Dodává Ferrino
Více info na www.ferrino.cz/

Zaujalo mě

  • Prodyšné a měkké bederní popruhy s kapsou
  • Přístup do hlavní komory batohu z přední strany
  • Možnost rozšíření objemu o 10 l
  • Množství kapes

Shrnutí recenze

Overland 65+10 l je skvělý parťák zejména na delší a náročnější treky. Dvě oddělené komory, každá s vlastním komfortním přístupem, umožňují rychle najít to, co potřebujete. Co umí ještě? To se dozvíte v naší recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Vyndání věcí z hlavní komory je záležitost okamžiku

Na první pohled

Tento trekový krasavec na první pohled zaujme svou elegancí a člověk hned zpozorní, protože to není to, co byste od velkého turistického batohu primárně očekávali – a začne bedlivě zkoumat, jestli je také účelný. A hned při prvním „ohledání“ ho překvapí jeho prostornost, a také spousta kapes, zipů, poutek, díky kterým je možné se sbalit i na dlouhé a náročné treky tak, aby vše potřebné bylo po ruce.

Ještě poslední kontrola, jestli je uvnitř vše, co má být. Stačí jen odepnout přední kapsu a hned máte přehled…

Balíme do batohu

Ale po pořádku: dvě oddělené komory: spodní s vlastním přístupem, standardně využívaná pro uložení spacáku, je dost velká na to, abyste tam přidali ještě něco, k čemu potřebujeme mít rychlý a komfortní přístup (já tam třeba při letním putování měla sandály, které jsem si vždy ještě před stavěním stanu, obula místo těžkých pohor). Překvapivě objemné jsou také dvě boční kapsy – vejde se tam velká láhev s pitím (nebo v zimě termoska), pláštěnka, sváča, ale také třeba nesmeky, menší příruční lékárnička atd. – vše, co potřebujete mít v režimu „sáhnu – vytáhnu“.

Kapsy mají zip, tak že vám to, co do nich uložíte, ani při divočejších pohybech nevypadne ;-). Následuje další vychytávka: opravdu komfortní přístup do hlavní komory z přední strany – díky němu nemusíte vyhazovat z batohu všechny věci, když to, co zrovna potřebujete, je někde dole. Na víku je pak ještě jedna menší, otevřená kapsa, vhodná např.na rychle odložení mikiny nebo bundy (pro staromilce třeba i mapy).

Připraveno k balení… Vejde se všechno? Určitě ano – batoh Ferrino Overland 65+10 l je dost velký, a co se nevejde dovnitř, dá se připevnit vně

Kapsa, kam se podíváš

Další lahůdkou pro milovníky kapes je víko – má je hned tři: vnější, vnitřní + „bezpečnostní“, ze které vám doklady, klíče a jiné cennosti nevypadnou ani při přehrabování se ve dvou předchozích. Navíc na víku je ještě elastický „pavouk“, kam se také leccos vejde. Další zajímavou funkcí víka je, že se dá povolit a nadzvednout, čímž se notně zvětší objem batohu (případně se dá víko úplně oddělat).
Ještě jednu kapsičku jsem ocenila – tu na pravé straně bederního popruhu. Je opravdu dost velká a kromě kapesníčků se tam vejde ještě spousta jiných drobností, kvůli který se vám nechce stále sundávat batoh.

Do boční kapsy (se zipem) se vejde i slušně velká termoska

Záda jako v bavlnce

U tak velkého batohu je velmi důležité, aby dobře „seděl“ na zádech, nekymácel se, ani netlačil. U Ferrina Overland 65+10 l to umožňuje opravdu velmi jednoduše nastavitelný zádový systém: stačí povolit suchý zip a zvolit si požadovanou velikost v rozmezí od S do XL. Pak už jen dotáhnout ramenní popruhy a bederní pás – a hotovo.
Při šlapání s těžkým batohem často používám hůlky – tady mne potěšilo, jak rychle a jednoduše se dají upevnit na batoh (dokonce dvě z jedné strany, druhá vám pak zbyde třeba na cepín…).

Odvětraná a příjemně polstrovaná záda i bederní pas ocení každý, kdo je trochu hubenější nebo se víc potí…

Batoh (skoro) nafukovací

A pak je tu spousta dalších popruhů, kterými lze dle potřeby, připevnit vně batohu další materiál – třeba stan, karimatku atd. Nebo použít jen jako kompresní – tzn.ke stažení batohu a upevnění nákladu uvnitř.
Při prvním „ohledání“ batohu mě poněkud překvapily dva samostatné, dlouhé popruhy. Chvíli jsem pro ně hledala využití – a našla! 4 poutka dole na batohu, kterými se dají protáhnout a můžete tam připevnit věci, které se nevešly dovnitř. Stejná poutka (2 + 2) jsou pak po stranách hlavní komory batohu. Využití dle potřeby uživatele – já jsem třeba vždy bojovala s tím, jak na batoh připevnit sněžnice – a tady to díky těmto popruhům a bočním poutkům jde úplně skvěle!

Do batohu (i na batoh) se toho vejde opravdu hodně, ale je dobré si naložit jen tolik, kolik člověk unese (v mém případě se skoro všechno na kratší letní trek vešlo dovnitř…)

Nalož si, kolik uneseš

Možná jsem trochu rozmlsaná, že takové záležitosti, jako možnost umístit do oddělené kapsy v batohu vak na vodu, integrovaná pláštěnka, nastavitelný prsní popruh s píšťalkou pro případ nouzových situací nebo poutka na ramenních popruzích, kam se dají připevnit různá pouzdra třeba na mobil nebo na foťák, považují u této třídy batohů za standard, nicméně je třeba říct, že tento krasavec z renomované italské dílny je všechny má – jen jich využít!

Bunda v „pohotovostním režimu“ pod elastickým „pavoukem“ na víku batohu

Na závěr jen poznámka – batoh je opravdu velký a co se nevejde dovnitř, dá se různými způsoby připevnit vně, tak že se opravdu nemusíte při balení na delší trek nějak moc omezovat. Snad jen tím, abyste to, co si naložíte, opravdu unesli…

Skoro sbaleno – přesto všechny možnosti batohu Ferrino Overland 65+10 l stále ještě nejsou využity

Další informace

logo ferrinoVýrobky Ferrino jsou součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené. Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: