HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

RECENZE: TRIKO A TRENÝRKY SENSOR COOLMAX IMPRESS – PETKY NIKDY NEBYLY VÍCE COOL

RECENZE: TRIKO A TRENÝRKY SENSOR COOLMAX IMPRESS – PETKY NIKDY NEBYLY VÍCE COOL

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Sensor Coolmax Impress pánské triko s kr. rukávem a trenýrky
Druh sportu běh, outdoor, lezení, cyklistika
Druh oblečení spodní prádlo, triko
Rozdělení podle pohlaví pánské, dámské, dětské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní
Materiál 1 42 % PES COOLMAX® Fresh
Materiál 2 51 % PESh micro
Materiál 3 7 % Lycra
Hmotnost triko vel. M 98 g, boxerky vel. M 51 g
Gramáž 140 g/m2
Barevné varianty Pánská: černá/geometry, černá/stars, sand/mountains, safír/trees; Dámská: černá/leaves, černá/sea, lilla/feather, sand/stripes; Dětské: safír/boys tattoo, lilla/girls tattoo
Velikostní varianty S - XXL
Infocena 995 Kč
Dodává ZOOKEE
Více info na www.sensor.cz

Zaujalo mě

  • Odolnost proti zápachu
  • Prodyšnost
  • Pohodlný střih
  • Design

Shrnutí recenze

Sensor Coolmax Impress není jen další barevné funkční tričko doplněné o boxerky. Jsou to stylové kousky oblečení z recyklovaného polyesteru získaného z PET lahví. Jak funguje se dozvíte v podrobné recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Reinkarnace PET lahve

Trend využívání již jednou použitých materiálů nelze ignorovat a prosakuje do všech odvětví výroby. Nejznatelnější v oděvním a obuvním průmyslu. Pozadu v tomto trendu nezůstává ani český výrobce funkčního oblečení Sensor. Na výrobu jednoho trika Coolmax Impres stačí čtyři PET lahve. Coolmax EcoMade je vyroben z 97 % z recyklovaného materiálu, což šetří zdroje, ale zároveň si zachovává své původní vlastnosti. Úplet Coolmax Fresh s povrchovou úpravou vláken Silver Plus je prodyšný a ideální do teplého počasí. Stříbrná úprava zdokonaluje antibakteriální vlastnosti, čímž zabraňuje množení bakterií a šíření zápachu. Aby triko a spodní prádlo Coolmax Impress nebylo „jen“ oblečení z recyklovaného materiálu, bylo mu dopřáno několik variant stylových potisků jak v pánské, tak dámské variantě. Navíc úplet odolává UVA a UVB záření na úrovni ochrany proti slunci s indexem 50.

Triko a trenýrky Sensor Coolmax Impress je skvělý komplet z recyklovaného materiálu, který je prodyšný a ještě stylový.
Triko a trenýrky Sensor Coolmax Impress je skvělý komplet z recyklovaného materiálu, který je prodyšný a ještě stylový.

Střih

K testování jsem dostal triko a trenýrky velikosti M. Materiál úpletu je na omak i na těle velice jemný. Triko má raglánový střih a není úplně vypasováno. Díky tomu se příjemně nosí, nikde neškrtí a dobře větrá. Kvůli potištěnému dílu v horní části hrudníku a zad je napříč veden jeden plochý šev. Ale po chvíli nošení trika jsem si na něj zvykl a ani při běhu s běžeckou vestou na zádech mi nebyl na obtíž. Osobně mám raději trika s delším trupem. Toto triko se při bouldrování a lezení se s rukama vzhůru vyhrnovalo trochu víc než bych čekal.

Boxerky jsou oproti triku upnuté se širokou gumou v pasu. Přední část boxerek je tvarovaná, kterou bych nazval „tool boxem“, protože pánské nářadí je v něm bezpečně uloženo a nikde nelítá. Tato část je tvořena dvěma vrstvami látky, takže se stydliví mládenci nemusí obávat, že by šlo něco vidět. Samozřejmostí je použití plochých švů, které nikde netlačí.

V triku Sensor Coolmax Impress se skvěle leze, neškrábe a neomezuje v pohybu.
V triku Sensor Coolmax Impress se skvěle leze, neškrábe a neomezuje v pohybu.

Funkčnost

Představa, že se člověk obleče do PET lahve může být docela bizarní, asi tak jako před lety, kdy byly modelky na módních molech oblečeny do rozstříhaných obalů od nápojů. Technologie pokročily a tavicí a tažné stroje z drtě PET lahví vyrobí super jemné vlákno, které v případě Coolmaxu EcoMade je ještě ošetřeno ionty stříbra. Když se dostanu k triku z uměliny, jsem skeptický k jeho proti-zápachovým vlastnostem a počítám spíše minuty než dny, kdy tričko zasmrádne. Sensor Coolmax Impress mě ale velice mile překvapil. Přepnul jsem se do „prase módu“ a triko i trencle nosil, jak nejdéle to šlo, podezřívaje, že to nebude déle jak jeden den. Mýlil jsem se. Triko i trenýrky obstály v testu dvoudenního nošení v domácím prostředí, než je bylo nutné hodit do prádelního koše.

Další prověřenou funkcí tohoto trika je odvod potu od těla. Při běhu v teplotách kolem 15 °C jsem se téměř nepotil a triko po celou dobu zůstalo suché. Po zimní sezoně a s příchodem prvních teplot kolem 20 °C už mé tělo opravdu ocenilo prodyšnost trička. I když jsem po doběhnutí 11km okruhu triko propotil, za mírně teplejšího počasí by na mě rychle uschlo.

Detail prodyšného látky trika Sensor Coolmax Impress.
Detail prodyšného látky trika Sensor Coolmax Impress.

Ačkoliv v běžeckých šortkách běhám naostro, pro jeden z běhů jsem vymyslel další test – vzal jsem si do nich Coolmax Impress boxerky, abych věděl jak moc se zhrnují nebo jestli mé vejce budou po doběhu na hniličko či na tvrdo. V obou případech jsem byl mile překvapen, nedočkal jsem se opruzených třísel ani nadměrného přehřívání choulostivých partií. Na stránkách Sensoru najdete i návod, jak o tento materiál pečovat. I když triko ani trenýrky po propocení nemusí hned zapáchat souhlasím s výrobcem a doporučuji propocený oděv nechat vyprat. Tím prodloužíte délku životnosti svému oblečení.

Kde se Sensor Coolmax Impress osvědčí?

Pokud nejste zapřísáhlí vyznavači merino vlny a prahnete po lehkém triku a trenýrkách do teplého počasí, pak je Coolmax Impress výbornou volbou jakoukoliv aktivitu venku, ať už je to běh, kolo, lezení nebo Stand Up Padlleboard. Díky neotřelým designům budete vypadat cool jak během dne, tak i večer v baru nebo na open-air festivalu. Zkrátka nosit funkční oblečení tak okaté jako před několika lety, kdy vypadalo jen jako funkční oblečení.

Další informace

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: