HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Trekových karbonových holí Altus Acebo

Recenze: Trekových karbonových holí Altus Acebo

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Trekové karbonové hole Altus Acebo
Co je to za výrobek Trekové hole
Údaje výrobce 1 Hmotnost: 190 g (1 hole)
Údaje výrobce 2 Délka: od 60 - 125 cm
Údaje výrobce 3 Talířky: 8,5 a 5,5 cm (vyměnitelné)
Údaje výrobce 4 Výbava: bezpečnostní krytky
Infocena 1681 Kč
Dodává Český Ráj
Více info na www.ceskyraj.com

Zaujalo mě

  • Nízká hmotnost
  • Prodloužené pěnové madlo
  • Aretační klipy

Shrnutí recenze

Karbonové trekové hole Altus Acebo mají velice propracovaný design. Jako ženu mě opravdu zaujalo barevné červeno-černé zpracování. Podívejme se na to, jak vidí trekového hole aktivní žena – testerka.

PODROBNÝ POPIS

Díky kovovým hrotům se dobře chodí i ve vrstvě listí.Díky kovovým hrotům se dobře chodí i ve vrstvě listí.

Při sestupu se bez hůlek neobejdete.Při sestupu se bez hůlek neobejdete.

V hlubokém sněhu, který před vámi nikdo nešel, musíte mít velké talířky.V hlubokém sněhu, který před vámi nikdo nešel, musíte mít velké talířky.

Charakteristika

Ale teď už k praktickým věcem. Díky karbonovému materiálu, přesněji řečeno se jedná o uhlíkový kompozit, jsou opravdu lehké. Jedna hole váží pouhých 190 g. Skládá se ze tří trubek o rozměrech 16; 14 a 12 mm v průměru.

Nastavení délky

Nejdelší nastavení hole je 125 cm, nejkratší 60 cm. Spodní i horní část hole je zakončena nápisem „STOP“, abychom zachovali bezpečné upnutí. Nastavení délky je díky klipům, které na rozdíl od závitů v mrazech nezamrzají. Když potřebujete změnit délku holí, nemusíte poslouchat vrzání, tak jako u závitových, protože tady žádný závit není. Díky tomu také drží a nezajíždějí. Jdou krásně otevřít i zavřít a to v rukavicích. Nepotřebujete mužskou sílu, zvládla jsem to i já. Tyčky se velmi lehce vysouvají i zasouvají. Hole se samozřejmě prodávají v páru a součástí balení je spojka, díky které drží u sebe.

I hole Altus Acebo mají dvojí stupnici, na spodní i horní části hole.I hole Altus Acebo mají dvojí stupnici, na spodní i horní části hole.

Změna délky holí je díky klipům otázkou okamžiku a hůl je zakončena kovovým hrotem.Změna délky holí je díky klipům otázkou okamžiku a hůl je zakončena kovovým hrotem.

Na výběr máte ze dvou velikostí talířků, menších o průměru 5,5cm a větších o průměru 8,5cm.Na výběr máte ze dvou velikostí talířků, menších o průměru 5,5cm a větších o průměru 8,5cm.

Příslušenství

Hole mají kovové ostré hroty, vhodné do travnatého či listnatého terénu. Nebo na ně můžete nasadit gumové bezpečnostní kryty a jen tak někde neuklouznete. K holím neodmyslitelně patří i talířky. Do hlubokého sněhu o průměru 8,5 cm a pro jarní – podzimní túry o průměru 5,5 cm. Oboje talířky jsou na závit. V těchto místech je závit naopak výhodou, protože talířky lépe drží a nepadají tak, jako tomu často bývá u těch nasouvacích.

Kompletní fotogalerie teleskopických holí Altus Acebo (27)

Jak se drží

Rukojeť z tuhé pěny a je anatomicky tvarovaná. A nejen to, je i protiskluzová, měkká a na dotek velice příjemná. Dobře se drží v rukavicích i bez nich a opravdu neklouže. Když jsem šla v zimě bez rukavic, rukojeť mě nestudila, naopak jsem si ji i trošku zahřála. V létě zase saje pot. Pouze horní část rukojeti je vyrobena z plastu a to proto, že jsou v ní ukotveny textilní poutka. Ty jsem si nastavila na svoje zápěstí jen jednou a drží dodnes, nepovolují se.

Rukojeť je anatomicky tvarovaná a je vyrobena z tuhé pěny.Rukojeť je anatomicky tvarovaná a je vyrobena z tuhé pěny.

Textilní pásky stačí nastavit jednou, nepovolují se.Textilní pásky stačí nastavit jednou, nepovolují se.

Pouze horní části rukojeti je vyrobena z plastu, aby v ní dobře držel textilní pásek.Pouze horní části rukojeti je vyrobena z plastu, aby v ní dobře držel textilní pásek.

Hodnocení

Tyto hole nejen dokonale plní svůj účel výroby, ale navíc jsou velmi dobře designově zpracované a krásné. Zatím bez poškození nebo ztráty funkčnosti mě provázejí na zimních, jarních i letních výpravách. Díky třem dílům se dají snadno složit a nepřečuhují ani přes menší turistický batoh.

Bližší pohled na kovový hrot holí Altus Acebo.Bližší pohled na kovový hrot holí Altus Acebo.

Další informace

AltusUž víc než 70 let vyrábí firma Altus praktické a spolehlivé vybavení po milovníky trekingu a horolezectví. Ačkoli je u nás tato outdoorová značka méně známá, vyvinula se postupně z malé španělské firmy v globální značku, jejíž výrobky se těší oblibě kromě Španělska třeba v Latinské Americe a stále více i v Evropě. Prodejce: www.ceskyraj.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: