RECENZE: THULE AION – CESTOVATELSKÉ COMBO

RECENZE: THULE AION – CESTOVATELSKÉ COMBO

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku THULE AION
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu cestovatelský, městský, volnočasový
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 Voskované polyesterové plátno P600
Objem batohu 28 l
Hmotnost 1230 g
Počet komor 2
Počet vnějších kapes 2
Počet vnitřních kapes 8
Velikost zad UNI
Barevné varianty Nutria / Black
Kapsa na hydrovak ne
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ne
Oddělené komory ano
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Výbava 1 Rozměr kufru: 35 x 23 x 55 cm
Výbava 2 Hmotnost kufru: 3.25 kg
Výbava 3 Objem kufru: 35 l
Infocena Ledvinka: 1 220 Kč / Batoh: 4 880 Kč (40 l) / Kufr: 7 990 Kč
Dodává Thule
Více info na www.thule.com/cs-cz/

Zaujalo mě

  • Zpracování
  • Materiál
  • Technické řešení
  • Design
  • Modulární systém

Shrnutí recenze

To, že THULE šlape i do batohů a zavazadel se ví dlouho, ale až teprve teď jsme mohli v redakci Světa outdooru otestovat něco jiného než střešní nosiče, držáky na kolo nebo střešní stan. Jaké jsou zavazadla (batoh, kufr a ledvinka) řady THULE AION a co všechno umí se dozvíte v našem redakčním testu.

PODROBNÝ POPIS

NA PRVNÍ POHLED

Jedná se o designově povedenou řadu, která nabízí dvě barevné varianty a výrobu v systému Bluesign®. Zpracování je příkladné, detaily promyšlené a k tomu překvapivě funkční řešení.

Pracovní den a vše potřebné s sebou v batohu Thule Aion
Pracovní den a vše potřebné s sebou v batohu Thule Aion

MĚLI BYSTE VĚDĚT – BLUESIGN®

Certifikát Bluesign® a výroba z trvanlivých recyklovaných materiálů: Vnější tkanina, vložka i síťovina jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů. Pevná a odolná tkanina z voskovaného plátna získává stárnutím ještě lepší charakter a má voděodolnou povrchovou úpravu, která neobsahuje toxické fluorované uhlovodíky (PFC). Všechny výrobky Thule Aion mají certifikát bluesign®, který je zárukou ochrany pracovníků, spotřebitelů i životního prostředí.

U kolekce Thule Aion potěší i výroba bluesign
U kolekce Thule Aion potěší i výroba bluesign

LEDVINKA

Začněme nejmenším zavazadlem v celé kolekci. Tolik populární ledvinky či tašky přes rameno do své kolekce zařadilo i THULE. Designově nevybočuje z celé řady AION. A navíc ještě funguje jako bederní pás k batohu = 2 v 1. Tahle cestovatelská nebo i dennodenní součást aktivního muže či ženy obsahuje celkem 4 kapsy či přihrádky, které pojmou vaše důležité vybavení do jednoho kompaktního zavazadla, které můžete mít stále u sebe.

Ledvinka či zavazadlo přes rameno Thule Aion - Jak kdo chce
Ledvinka či zavazadlo přes rameno Thule Aion – Jak kdo chce

Tři kapsy jsou vnitřní a jedna z nich i pěkně polstrovaná a uzavíratelná na plastový druk. Další kapsa je uzavíratelná na zip. Ledvinka je celá uzavíratelná na zip s dvěma jezdci. Ti jsou osazeny velkými táhly pro bezvadný a jistý úchop. V podstatě se jedná o designový prvek celé ledvinky. Uvnitř ledvinky je ještě popruh s karabinkou na zajištění klíčů. Z vnější strany směrem k tělu se skrývá ještě jedna extra kapsa pro ty nejcennější věci. Je těžko přístupná. Strana přiléhající k tělu je příjemně polstrovaná. Popruh silný 40 mm a osazen je bytelnou hliníkovou sponou pro jisté zajištění. Nosit se dá jako klasická ledvinka, taška přes rameno, ale taky za madlo do ruky.

Příklad vnitřního uspořádání a světlé podšívky ledvinky Thule Aion
Příklad vnitřního uspořádání a světlé podšívky ledvinky Thule Aion

Do ledvinky jsem by schopen dát: telefon, doklady, kapesníky, klíče, bezdrátová sluchátka, poznámkový blok s tužkou a ještě tam byla malá rezerva na další drobnosti.

Ledvinku Thule Aion je možno takto protáhnout zády batohu a vytvořit takto bederní pás
Ledvinku Thule Aion je možno takto protáhnout zády batohu a vytvořit takto bederní pás

 

BATOH

Velikost testovaného batohu byla 28 l. Dostupný je i ve verzi 40 l. Batoh je konstruován tak, ze jednak dovoluje zvětšit svůj objem, ale i nabízí možnost zavěsit na madlo kolečkového kufru tak, že tvoří kompaktní celek. A k tomu ještě extra bederák, který vytvoříte z ledvinky.

Na výpravě rozpálenými ulicemi s batohem Thule Aion
Na výpravě rozpálenými ulicemi s batohem Thule Aion

NOŠENÍ

Batoh kromě klasického nošen na zádech dovoluje transport či manipulaci pomocí tří madel. Dvě horní seshora a jedno polstrované z boku jako taška. Ramenní popruhy jsou spíše měkčí, přesto dovolují pohodlné nošení i po dlouhý čas. Na nich se nachází samozřejmě i hrudní výškově nastavitelný pás. Bederák je možno vytvořit pomocí vložení ledvinky do zádového systému, kde je pro ni extra slot. Zádový systém je jednoduchý a odpovídá použití batohu: cestování, dojíždění a převážení notebooku.

Ploché, měkké avšak pohodlné ramenní popruhy - Thule Aion
Ploché, měkké avšak pohodlné ramenní popruhy – Thule Aion

ULOŽNÝ PROSTOR A KAPSY

Uvnitř se skrývá největší překvapení. Avšak pěkně popořadě. Kapsy v pořadí od čelního panelu k zádům. První kapsa slouží k uložení drobností. Světlý vnitřek přináší do celého batohu světlo. Tato první kapsa obsahuje další přihrádky a kapsy pro uložení např. psacích potřeb a věcí, které chcete mít po ruce. Jedna kapsa je dokonce zajištěna zipem a další je polstrovaná. Ta se zipem brání i vypadnutí uložených věcí z batohu při maximálním otevření celého prostoru a otočením vzhůru nohama. Další prostor je rozdělen transparentní plastovou přepážkou, která pouští do obou komor světlo, a navíc dovoluje ze dvou menších vytvořit jeden velký prostor. Primárně tato přepážka slouží k uložení bot – třeba pro sportovní využití. Uložení i propoceného trika či ručníku tak, že tyto věci jsou odděleny. Tuto rozdělovací přepážku je možno srolovat a uložit do extra kapsy na dně batohu.

Vnitřní uspořádání prsní kapsy batohu Thule Aion
Vnitřní uspořádání prsní kapsy batohu Thule Aion

Batoh se dá plnit klasicky jako batoh se shora, ale i naležato jako kufr, což je super, když balíte i oblečení na delší výlet. Zádová část je určena k uložení notebooku nebo třeba i sešitů či knih. Do 3D zipové kapsy je možno parádně uložit třeba kabely, nebo myš k PC. Celkem na zádovém panelu najdete 3 kapsy: dvě polstrované slotové a jednu zipovou. Poslední vnější zipová kapsa se nachází mezi ramenními popruhy. Tu jsem využíval k uložení dokladů, jízdenek a klíčů od auta. Kapes a úložných prostorů tedy spousta. A z vnější strany též kapsa primárně určena pro uložení láhve s pitím.

Uložení bot do do transparentní kapsy a balení je možno do hlavní komory provádět i takto naplocho
Uložení bot do do transparentní kapsy a balení je možno do hlavní komory provádět i takto naplocho

Táhla zipů jsou veliká a příjemná na manipulaci. Hlavní zip umožňuje i zajištění visacím zámkem.

Detail vnitřní kapsy pro uložení sportovního oblečení - Thule Aion
Detail vnitřní kapsy pro uložení sportovního oblečení – Thule Aion

Batoh AION dovoluje i zvětšit svůj objem, a to pomocí extra zipu po obvodu celého batohu. Příjemné řešení a několikrát využito.

Batoh Thule Aion umožňuje zvětšit svůj objem pomocí extra zipu
Batoh Thule Aion umožňuje zvětšit svůj objem pomocí extra zipu

KUFR

Tento příruční kufr Thule Aion je odolné zavazadlo do práce, na dovolenou, ale i na výlety za dobrodružstvím s vyjímatelným organizérem, který optimalizuje úložný prostor a lze ho použít i samostatně jako denní tašku.

Pro takovou vzdálenost jsou kolečka na kufru Thule Aion ideální
Pro takovou vzdálenost jsou kolečka na kufru Thule Aion ideální

Tento kompresní organizér má snadno čistitelný povrch TPU, který zadržuje nečistoty, zápach a vlhkost, což je ideální pro oddělení špinavého oblečení do posilovny nebo outdoorového vybavení. Když jste na cestách, velká zadní kolečka zajistí, že bez námahy přejedete i terénní nerovnosti. Samozřejmě je kufr navržen tak, aby ho bylo možno táhnout i po 4 kolečkách a stál rovně. Kufr je vybaven dlouhou teleskopickou rukojetí ve tvaru V.

Vnitřní uspořádání kufru Thule Aion
Vnitřní uspořádání kufru Thule Aion

Po obvodu je kufr osazen 3 madly pro snadnou manipulaci. Z venku je kompaktní a nikde nic nečouhá. Celé dno je pevné a vyrobeno je z plastové skořepiny. Přístup do kufru je pomocí masivního zipu s masivními jezdci a velkými táhly. Druhá záložní přístup je z čelní strany. Tento vstup je též možnou zajistit visacím zámečkem nebo plombou.

Pořádná madla ze tří stran na kufru Thule Aion
Pořádná madla ze tří stran na kufru Thule Aion

Uvnitř je jednoduchý velký prostor, který je možno pomocí dvou popruhů rozdělit či zkomprimovat. Vepnout se dá pomocí těchto popruhů i výše zmíněný kompresní organizér. Na čelním panelu je extra síťovaná kapsa, která zároveň zabraňuje vstupu do kufru z čelní strany.

Jeden pár koleček je větší pro překonávání nerovností -Thule Aion
Jeden pár koleček je větší pro překonávání nerovností -Thule Aion

Málem bych zapomněl na malou vnější kapsu na zip, která umožňuje rychlý přístup ke klíčům, peněžence a menším předmětům. Je umístěna v horním rohu čelního panelu.

Sbaleno na dovolenou s kufrem Thule Aion
Sbaleno na dovolenou s kufrem Thule Aion

ZÁVĚREČNÉ SLOVO A SHRNUTÍ

Celé trio zavazadel se skvěle doplňuje, ale každá položka funguje i samostatně. Líbil se mi použitý materiál, kvalitní zpracování a spousta malých detailů a vychytávek.

Nasazený batoh na madle kufru Thule Aion
Nasazený batoh na madle kufru Thule Aion

Další informace

Společnost Thule byla založena ve Švédsku v roce 1942. A od té doby až dodnes se vždy snažila svým zákazníkům přiblížit svět a vyhovět jejich vášni pro aktivní život. V její nabídce najdeme širokou škálu produktů pro cestování a aktivní odpočinek.
www.thule.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: