HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze technického batohu: Lowe Alpine Halcyon 35:40

Recenze technického batohu: Lowe Alpine Halcyon 35:40

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Lowe Alpine Halcyon 35:40
Základní rozdělení podle pohlaví Pánský
Určení batohu lezecký
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 330D Ripstop
Materiál 2 Hydroshield Dura a 840D Ballistic Mandarine
Materiál 3 Hydroshield
Objem batohu 40 l
Hmotnost 1310 g
Počet komor 1
Velikost zad M
Délka zad 48 cm
Barevné varianty HR červená nebo navy v kombinaci se žlutými zády
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ne
Oddělené komory ne
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Infocena 3790 Kč
Dodává SPORT Prima
Více info na www.lowealpine.cz

Zaujalo mě

  • kompaktní design a fixace cepínů
  • propojení a stahování výklopného víka
  • zádový systém
  • velký boční vstup
  • odolný materiál

Shrnutí recenze

Nový technický batoh Halcyon 35:40 je určen pro náročnou turistiku, ferraty, lezení a skialpinismus. Tomu je podřízeno téměř vše. Odolný materiál, držák na cepíny, velký boční vstup, geniálně jednoduchá záda, držák na lano a posuvný vrchlík.

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

Jednoduchý lezecký batoh bez zbytečných okras nebo zbytečných popruhů. Působí velmi kompaktním dojmem. A to včetně zádového systému a anatomicky vykrojených ramenních popruhů. Dostupný ve dvou barevných variantách a ve třech délkách zad.

Jednoduchá, ale velmi příjemná záda batohu Lowe Alpine Halcyon 35-40
Jednoduchá, ale velmi příjemná záda batohu Lowe Alpine Halcyon 35-40

Co pověsit na něj

Na čelní panel batohu se přidělávají cepíny a na bocích jsou popruhy pro připevnění lyží. Cepíny se fixují velmi jednoduchým způsobem – systémem Headlocker. Hlavicí cepínu provlečete hliníkovou příčku na pružné tkanici. Zobáky jsou navíc jištěny kusem silné látky tak, aby přiléhaly k batohu. Topůrka se fixují pomocí horních kompresních popruhů, které jsou na čelním panelů založené a stahují tak perfektně topůrka cepínů. Stejně tak můžete fixovat i teleskopické hole. Pouze hrot holí založíte za gumičky systému Headlocker. Z boku je možno klasicky zastrčit lyže a to i takové, které narostly do šířky. Moje K2 Wayback se šířkou pod patou 106 mm se tam vklouzly jako kouzlo Vánoc. Spodní oko je hrubě zesíleno. Horní kompresní popruh zajišťuje lyže ve svislé pozici. Osobně ještě lyže stahuji přes špičku do typického „Áčka“. Pod vrchlík je možno díky integrovanému popruhu fixovat lano tak, aby nesjíždělo. Jinak mačky nebo jiná výzbroj musí do batohu, který díky objemu 40 lit. toho zvládne odnést docela hodně.

Matroš na batohu Lowe Alpine Halcyon 35-40
Matroš na batohu Lowe Alpine Halcyon 35-40

Kapsy

Kapsy na batohu jsou pouze dvě a to na pevném víku, které lze však výškově nastavovat. Jsou dostatečně velké pro uložení drobností včetně mapy, čelovky nebo rukavic. Vnitřní kapsa navíc obsahuje popruh s karabinkou na klíče. Z vnitřní strany víka je natištěna bezpečnostní infografika pro volání pomoci v horách. Víko lze stáhnout pomocí dvou popruhů k zádům. Na přední straně víka je zesílené poutko pro zajištění centrálním popruhem s kovovým háčkem. Naučte se vychytávku s tímto neobvykle tvarovaným háčkem, který dovoluje i zajištění proti vypadnutí a odklopení víka.

Zajištění víka batohu tak, aby háček hlavního popruhu nevypadnul z oka - Lowe Alpine Halcyon 35-40
Zajištění víka batohu tak, aby háček hlavního popruhu nevypadnul z oka – Lowe Alpine Halcyon 35-40

Co dovnitř

Jedná se o klasický jednokomorový batoh, do kterého cpete věci se shora, jako když plníte nůši. Výhodou tohoto batohu je však možnost bočního vstupu, který je velkoryse dlouhý. Na tuto stranu batohu si osobně dávám věci, které mám rád tzv. po ruce. Termosku, zateplovací bundu nebo tlusté rukavice. Během okamžiku je máte po ruce. Hlavní komora se stahuje dvěma šňůrami se samosvorkami podle toho, jak ho máte plný. Lowe Alpine tento systém nazývá LoadLocker. Stačí za tkanici zatáhnout jednou rukou a batoh je zatažený. A pro otevření vám opět stačí pouze jedna ruka. Vybavení jako lopatu a sondu musíte uložit případně do hlavní komory. Není tu žádná extra kapsa.

Zatažení komínu batohu Lowe Alpine Halcyon 35-40 jednou rukou
Zatažení komínu batohu Lowe Alpine Halcyon 35-40 jednou rukou

Zádový systém a popruhy

Batoh je vybaven novým zádovým systémem Tri-Flex™ odolným vůči nalepování sněhu. Bederák nemá u Halcyonu žádnou kapsu, ale zato má materiálová poutka obvyklá u sedacího úvazku. Tento bederák se dá vyjmout, ale chce to cvik, protože suchý zip drží jako ďas. Záda, jejich tuhost a tvar musím pochválit. Zádový systém je jednoduchý, ale velmi funkční. Lisovaný zádový panel odpuzuje sníh.  Batoh na zádech perfektně sedí. Hrudní pásek můžete výškově nastavit a je na něm i píšťalka. Tak je však nepochopitelně na straně, kde je fixovaná k ramennímu popruhu, takže si na ni jen tak nezapískáte a musíte ji případně vycvaknout a pak hrozí ztráta. Preferuji píšťalku mít na straně, kde je volný konec popruhu. Bederák je pohodlný a pěkně se stahuje. Za popruhy se tahá směrem od sebe. Popruhy ve sponách chodí hladce a působí solidním dojmem a dobře se rozepínají i v rukavicích.

Opravdu velký boční vstup zaslouží pochvalu - Lowe Alpine Halcyon 35-40
Opravdu velký boční vstup zaslouží pochvalu – Lowe Alpine Halcyon 35-40

Další informace

lowe-alpine-logoZnačka Lowe Alpine původem z amerického Utahu je na trhu již od roku 1967. Během let se firma rozrostla ve velkou a uznávanou mezinárodní společnost a patří k nejlepším světovým výrobcům batohů a příslušenství. Jako první přišla značka Lowe Alpine s bočními kompresními popruhy, stabilizátory zatížení a hrudním popruhem.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: