HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Syntetická péřovka PINGUIN Glimmer Hoody

Recenze: Syntetická péřovka PINGUIN Glimmer Hoody

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Recenze: Syntetická péřovka PINGUIN Glimmer Hoody
Druh sportu lezení, skialp, outdoor
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Izolace: BHB Synthetic Down
Materiál 2 Svrchní tkanina: Nylon Feather Lite ripstop
Materiál 3 Vnitřní tkanina: Nylon Feather Lite
Hmotnost 430 g
Náplň syntetika
Barevné varianty Petrol, Red, Black
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Údaje výrobce 1 Transportní obal
Údaje výrobce 2 Dvoucestný hlavní zip
Infocena 3390 Kč Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguin.cz

Zaujalo mě

  • sportovní střih
  • množství kapes
  • zateplená kapuce
  • dvoucestný hlavní zip

Shrnutí recenze

Jedná se o lehkou záložní nebo i hlavní zateplovací bundu s kapucí, která ještě zvyšuje tepelný komfort. Bunda PINGUIN Glimmer Hoody je plněná syntetickým peřím BHB. Jak hřeje, jak sedí a jak jsme ji testovali?

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

Tenká „buřtíkova“, kterou v případě deště nebo sněžení dobře překryjete i hardshellovou bundou. Střih atletičtější (rozuměj přiléhavější). A na první pohled hodně prošitá, respektive rozdělena na hodně malých polštářků se syntetickou náplní BHB syntetic down. V kapse najdete transportní obal na samosvorku. Ideální pro všechny pořádkumilovné. Obal však můžete využít i na uložení jiných drobností v batohu.

Pohled na dvě vnitřní kapsy, poutko, prošití a stahování bundy PINGUIN Glimmer Hoody.Pohled na dvě vnitřní kapsy, poutko, prošití a stahování bundy PINGUIN Glimmer Hoody.

Dobře padnoucí bunda PINGUIN Glimmer Hoody s náplní ze syntetického peří.Dobře padnoucí bunda PINGUIN Glimmer Hoody s náplní ze syntetického peří.

Transportní obal na samosvorku k bundě PINGUIN Glimmer Hoody.Transportní obal na samosvorku k bundě PINGUIN Glimmer Hoody.

Kapsy

Na bundě Glimmer Hoody jsou celkem 4 kapsy. Dvě vnější na kosticový zip, který vás zaujme dvoubarevným designem. Táhlo zipu je dostatečně velké i na manipulaci v rukavicích. Zapíná se odspodu směrem nahoru. Konce zipu jsou kvalitně zapošity „rýglem“ tak, aby se nevytrhly ani při zavěšení rukou. Vstup do kapsy je zesílen tak, aby se minimalizovalo chytání vnitřního materiálu do zipu. Značkové zipy YKK chodí hladce a bez problémů. Kapsy jsou zateplené.

Kompletní fotogalerie Pinguin Glimmer Hoody (28)

Další dvě kapsy jsou vnitřní a naleznete je na hrudní části. Tyto zipy opět YKK mají textilní plochá táhla tak, aby nepoškozovala spodní oblečení. Kapsy jsou dostatečně velké na chytré telefony, kompaktní foťáky apod.. Jedinou nevýhodou těchto kapse je fakt, že v případě vytažení nebo zastrčení, je potřeba rozepnout bundu a tím pádem i větrat. A rozepínat i o další zip navíc. Bonusem je však udržování elektroniky ve větším teple.

Pravá vnitřní kapsa s textilním táhlem tak, aby se minimalizovalo poškození spodního oblečení.Pravá vnitřní kapsa s textilním táhlem tak, aby se minimalizovalo poškození spodního oblečení.

Na uložení důležitých věcí do bundy PINGUIN Glimmer Hoody slouží dvojice vnitřních kapes.Na uložení důležitých věcí do bundy PINGUIN Glimmer Hoody slouží dvojice vnitřních kapes.

Vnější zip se šňůrkovým táhlem je kosticový a zajímavě řešený jako dvoubarevný.Vnější zip se šňůrkovým táhlem je kosticový a zajímavě řešený jako dvoubarevný.

Kapuce

Kapuce je zateplená a zvyšuje tak tepelný komfort. Její velikost není určena na přetažení přes helmu. Stahování je jednobodové. Je tedy vyřešeno jedinou samosvorkou s pružnou tkanicí. Tato tkanice není vedena po obvodu kapuce tak, jak jste zvyklí, ale obepíná vaši hlavu v úrovni uší jako čelenka. Takže drží kapuci na jednom místě a v případě otáčení hlavou, chodí i s ní. To znamená, kam se podíváte, kouká kapuce s vámi. Potřeba je pouze si nacvičit dobré nasazení (naražení) kapuce a citlivé dotažení tak, aby to takhle skvěle fungovalo. Krk je chráněn dostatečně a je možno za něj zastrčit i bradu.

Nestažená kapuce bundy PINGUIN Glimmer Hoody.Nestažená kapuce bundy PINGUIN Glimmer Hoody.

Stažená kapuce bundy PINGUIN Glimmer Hoody.Stažená kapuce bundy PINGUIN Glimmer Hoody.

Detail stahování kapuce PINGUIN Glimmer Hoody.Detail stahování kapuce PINGUIN Glimmer Hoody.

Další vychytávky a popis

Drobnou vychytávkou je i dvoucestný YKK hlavní zip, který vám umožňuje jistit v sedáku nebo si upravit kalhoty či spodní vrstvu bez nutnosti rozepínání celé bundy. Hlavní zip je ještě podložen zesílenou légou v barvě bundy. Podšívka je v barvě hlavního zipu. Rukávy jsou zakončeny pruženkou.
Stahování spodního okraje bundy je provedeno dvojicí samosvorek, které jsou umístěny v místě, kde máte normálně kapsy od kalhot. Tedy ne tradičně na bocích. Osobně se mi toto řešení líbilo. Samosvorky jsou tak lépe v dosahu a při ležení na boku vás netlačí.

Hlavní zip bundy PINGUIN Glimmer Hoody je dvoucestný.Hlavní zip bundy PINGUIN Glimmer Hoody je dvoucestný.

Pro nošení sedáku, vytažení kalhot nebo hledání ve spodních kapsách se hodí dvoucestný zip.Pro nošení sedáku, vytažení kalhot nebo hledání ve spodních kapsách se hodí dvoucestný zip.

Přes hlavu je možno přetáhnout izolovanou kapuci PINGUIN Glimmer Hoody.Přes hlavu je možno přetáhnout izolovanou kapuci PINGUIN Glimmer Hoody.

Hodnocení

Jedná se o záložní nebo i hlavní izolační bundu, kterou využijete při lezení, trekování nebo na skialpech. Upotřebení také bundy je podle mých zkušeností takřka celoroční. Subjektivně zvládla pohyb (procházkovou chůzi) v tričku s krátkým rukávem při teplotách okolo 3 C nad nulou. Jinak byla testovaná i jako izolační vrstva na skialpech při hlášené pociťované teplotě – 25 C! Počítejte však s tím, že tato bunda je plná studených švů. Je tedy prošitá skrz naskrz. Při silném větru jsem při nošení krátké trika cítil ochlazování větrem. Velikost testované bundy M, při mé výšce 173 cm mi vyhovovala. Bunda je také dostupná ve variantě bez kapuce nebo i jako vesta.

Jedno vrcholové selfie s klienty a s bundou PINGUIN Glimmer Hoody před sjezdem.Jedno vrcholové selfie s klienty a s bundou PINGUIN Glimmer Hoody před sjezdem.

Další informace

Pinguin

Firma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: