Recenze: Svitilny Armytek Wizzard Pro V3

Recenze: Svitilny Armytek Wizzard Pro V3

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Armytek Wizzard Pro v3
Druh svícení (Svícení) čelovka
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 letecký hliník
Materiál 2 látkový popruh na hlavu a na ruku
Materiál 3 náhradní gumové O - kroužky
Materiál 4 ocelová spona na opasek
Materiál 5 plastový adaptér na čelovku
Hmotnost 105 g
Barevné varianty černá
Napájení akumulátor (dobíjecí)
Pozice napájení interní
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 24 mm
Výška 108 mm
Hloubka 29 mm
Mody svícení 11
Světelný tok v jednotlivých modech 1800 lumenů - 900 lumenů - 390 lumenů - 165 lumenů - 30 lumenů - 5,5 lumenů - 1,5 lumenu - 0,15 lumenu
Doba svícení v jednotlivých modech 1 hod. -1,7 hod. - 4 hod. - 10,5 hod. - 50 hod. - 12 dní - 40 dní - 200 dní
Dosvit v jednotlivých modech do 125 metrů
Voděodolnost nebo vodotěsnost 2010 neurčeno
Použité LED diody LED Cree XHP50
Upevnění čelovky dvoupáskové
Teplotní limit - 25°C až + 40°C
USB konektivita ano
Výbava 1 Svítilna s magnetickým podstavcem
Výbava 2 Magnetická USB nabíječka s nabíjecí baterie 18650
Výbava 3 Čelenka s dvěma popruhy
Výbava 4 Adaptér na čelovku a ocelový klips na opasek
Výbava 5 Náhradní těsnící O-kroužky
Infocena 2290 Kč
Dodává eshop Defendia.cz
Více info na www.defendia.cz

Zaujalo mě

  • dosvit
  • odolnost proti vodě i pádu
  • univerzálnost
  • množství svítících módů

Shrnutí recenze

Armytek Wizard Pro V3 – spolehlivý parťák pro všechny, kteří „valí“ do přírody. Čelovka a svítilna v jednom: Armytek Wizard Pro V3 je robustní držák pro běžce, turisty, cyklisty, horolezce, rybáře, trampy a milovníky geocachingu. Díky své konstrukci přežije i pády z výšky 3. patra a tlak až 10 metrů vodního sloupce.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Multifunkční svítilna Armytek Wizard Pro v3 XHP50 USB Warm s teplejším odstínem světla (4000 K) nabízí světelný tok až 1674 OTF lumenů (2150 lumenů na LED) a patří tak k vůbec nejsilnějším multifunkčním svítilnám na trhu, co se týče délky dosvitu. Ten výrobce udává až na 125 metrů a zhruba takovou vzdálenost jsme naměřili při testu i my. Toho čelovka dosahuje kombinací nejmodernější LED Cree XHP50 a speciálně navrženého TIR kolimátoru.

Universální a bytelná čelovka Armytek Wizzard Pro V3.Universální a bytelná svítilna Armytek Wizzard Pro V3.

Další z možných použití - upevnění - multifunkční svítilny Armytek Wizzard Pro V3.Další z možných použití – upevnění – multifunkční svítilny Armytek Wizzard Pro V3.

Díky magnetickému konci čelovky Armytek Wizzard Pro V3 je možné ji přichytit třeba ke kapotě nebo k rámu.Díky magnetickému konci svítilny Armytek Wizzard Pro V3 je možné ji přichytit třeba ke kapotě nebo k rámu.

Počet módů

Na svítilně lze nastavit až 11 režimů (módů) svícení, a to včetně tří stroboskopů. Bohužel však mezi nimi absentuje SOS mód. Přepínání mezi jednotlivými módy je jednoduché a intuitivní, ale zároveň i citlivé, takže zpočátku, než si ovládání čelovky pořádně osvojíme, dojde jistě nejednou k jejímu nechtěnému vypnutí. Výhodou změn intenzity svitu je ale mnoho: například nejslabší mód o síle 0,14 lumenů (který také nejméně „žere“, takže výrobce deklaruje teoretickou dobu nonstop svícení až 200 dnů) stačí bezproblémově na čtení mapy nebo vaření, aniž by přitom oslepovalo okolí při nechtěném zasvícení do očí.

Čelovka Armytek Wizzard Pro V3 používá teplejší odstín světla (4000 K).Svítilna Armytek Wizzard Pro V3 používá teplejší odstín světla (4000 K).

Ochrana proti přehřátí

Tato multifunkční svítilna také s předstihem indikuje barevně odlišnými záblesky blížící se vybití a také ochranu proti přehřátí. Už při středně dlouhém používání zároveň se silnými módy svícení totiž dochází k jejímu poměrně značnému zahřátí, přičemž při nastavení nejsilnějšího světla o intenzitě 1674 lumenů akumulátor Armytek dokáže udržet svítilnu v provozu po dobu 1 hodiny. Na druhou stranu se při vypnutí celkem rychle ochladí, navíc při velkém zahřátí automaticky snižuje výkon. Při chůzi (běhu nebo při jízdě na kole) dochází k ochlazování svítilny pomocí proudění okolního vzduchu. To znamená, že intenzita světla je tak stálá (klidně plný výkon) a neměnná po celou dobu kapacity baterie.

I při použití nejnižšího módu svícení dosáhne světelný tok čelovky Armytek Wizard Pro V3 několik metrů před vás.I při použití nejnižšího módu svícení dosáhne světelný tok multifunkční svítilny Armytek Wizard Pro V3 několik metrů před vás.

Dobíjení

Dobíjení se děje přes Li-ion akumulátor Armytek 18650 3200 mAh, který je součástí balení a nabíjí se přímo v těle svítilny pomocí USB kabelu s magnetickým konektorem. Proto ji lze „dotlouci“ i za jízdy autem přes palubní zapalovač nebo přes laptop.

Svítilna Armytek Wizzard Pro V3 lze použít nejen jako čelovku, ale také připevnit klipsnou k opasku a mít tak volné ruce.Svítilna Armytek Wizzard Pro V3 lze použít nejen jako čelovku, ale také připevnit klipsnou k opasku a mít tak volné ruce.

Nošení

Multifunkční svítilnu lze díky klipsně nosit nejen na hlavě, ale také fixovanou na ruce pomocí popruhu. Dále je možno ji nosit připevněnou na opasku nebo na popruhu od batohu. Magnetická koncovka navíc umožňuje přichytit jí na cokoliv železného a pak máme opět obě ruce volné. Čelovka díky plochému konci bateriové trubice také stojí na rovné podložce. Testovaný výrobek je standardně dodáván včetně českého návodu.

Svítilna Armytek Wizzard spolehlivě funguje i pod vodou.Svítilna Armytek Wizzard spolehlivě funguje i pod vodou.

I nejnižší mód svícení čelovky Armytek Wizard Pro V3 je plně dostačující pro běžnou činnost a je přitom pro okolí ohleduplný.I nejnižší mód svícení svítilny Armytek Wizard Pro V3 je plně dostačující pro běžnou činnost a je přitom pro okolí ohleduplný.

Široký rozsah světelných módů umožňuje velkou variabilitu při jejím používání.Široký rozsah světelných módů umožňuje velkou variabilitu při jejím používání.

Kolik toho vydrží

Multifunkční svítilna Armytek Wizard Pro v3 je vodotěsná podle vojenského standardu IP68 až do hloubky 10 metrů. Do takové hloubky jsme se sice kvůli testu nepotápěli, ale čelovka byla – rozsvícená – vložena na hodinu do kýblu s vodou a po celou dobu i po vyndání fungovala bez problémů. Takové schopnosti v praxi asi málokdo využije. Něco jiného je to s nárazu odolností. Ta je u svítilny vyrobené z leteckého duralu a s tvrzenou čočkou s antireflexním povrchem a chráněnou kroužkem z nerezové oceli, garantovaná přežít i pád z 10metrové výšky – což jsme také vyzkoušeli. Svítilna opakovaně podstoupila toto testování a „dopadla“ doslova v pohodě. Na čtyři jako kočka. Po tomto testování jsem ji používali dál bez problémů.  Výrobce si stran její odolnosti tak věří, že na ní garantuje 10letou záruku a životnost až 50000 hodin světla, což z ní dělá skutečně kvalitní a dlouho funkční svítilnu využitelnou nejen trampy, skauty, běžci, turisty, bikery, rybáři a horolezci, ale také například geokačery.

Možností připevnění a tedy i používání svítilny Armytek Wizzard Pro V3 je více.Možností připevnění a tedy i používání svítilny Armytek Wizzard Pro V3 je více.

Další informace

Armytek

ArmyTek Optoelectronics Inc. is a professional design group engaged in the development of the high-performance LED lighting solutions. Armyteck’s lighting products are engineered by a world class team of highly qualified specialists, from optoelectronics professionals and industrial designers to mechanical engineers and digital circuit designers, driven by the goal of developing best-in-class products.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: