Recenze: Sušeného masa SHERPA food

Recenze: Sušeného masa SHERPA food

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Sušené maso SHERPA food
Druh potřeb pro vaření (Vaření) jídlo
Typ stravy Sušená
Výbava 1 Balení: po 25, 50 a 100 g
Infocena 62 Kč
Dodává SHERPA food
Více info na www.sherpafood.cz

Zaujalo mě

  • Balení s opětovně uzavíratelným sáčkem
  • Úroveň sušení
  • Maso z českých chovů

PODROBNÝ POPIS

Balení

SHERPA Food je kvalitně zabalené sušené maso, které je připraveno okamžitě ke konzumaci. Po odtržení první části balení se dostanete k opakovaně uzavíratelnému zipu. Prázdný obal jsem použil na uložení telefonu a dokladů.

Jerky SHERPA Food. Mix vepřového a hovězího masa a různých gramáží balení.Jerky SHERPA Food. Mix vepřového a hovězího masa a různých gramáží balení.

Jerky SHERPA Food Da si někdo? Testováno na skialpovém přechodu Krkonoš.Jerky SHERPA Food Da si někdo? Testováno na skialpovém přechodu Krkonoš.

Jerky SHERPA Food bylo testováno v různých podmínkách.Jerky SHERPA Food bylo testováno v různých podmínkách.

Sušené maso

V balení najdete dostatečně vysušené kousky masa z českých chovů, které jsou ale pořád dobře „žvýkatelné“. Vynikající chuti je prý dosaženo díky speciální tajné směsi koření. Osobně mohu potvrdit příjemnou chuť. Maso je konzervováno jen mořskou solí a vakuem.

Testování

Testováno bylo i na klientech během skialpových nebo ledolezeckcýh akcí, a vždycky pozitivně. SHERPA Food zatím nenabízí žádné příchutě, které jsou vhodné spíš k experimentování. Kromě klasického hovězího masa ze 100% českých chovů jsem testovali i vepřové sušené maso. To je oproti tomu hovězímu měkčí. Kromě přímé konzumace jsme vyzkoušeli přidání povařeného sušeného masa z polévky do bramborové kaše. Vše ke spokojenosti všech přítomných strávníků.

Jerky SHERPA Food byl testován i na SNOWfestu ve Švýcarsku.Jerky SHERPA Food byl testován i na SNOWfestu ve Švýcarsku.

Jerky SHERPA Food byl testován společně s dalšími produkty SHERPA Food.Jerky SHERPA Food byl testován společně s dalšími produkty SHERPA Food.

Jerky SHERPA Food na celodenní túře za prašanem ve švýcarském Andermattu.Jerky SHERPA Food na celodenní túře za prašanem ve švýcarském Andermattu.

Testováno i Janem Šťovíčkem

„Do projektu jsem se přihlásil, protože si myslím, že mám se sušeným masem nadprůměrné zkušenosti – seznámil jsem se mnoha jeho variantami v Jižní Africe. Troufám si tvrdit, že dokážu od sebe odlišit sušené maso antilopy kudu od hovězího, od pštrosa i od pakoně.  Z tohoto hlediska také nemohu absolutně nic vytknout balíčkům vašeho čistého sušeného masa, které je perfektně připravené, tak aby bylo žvýkatelné a přitom už dostatečně vysušené.

Přivítal jsem též rozšíření palety chutí, africký biltong má běžně kořeněné příchutě jako právě chilli, bbq a jiné. Na druhou stranu musím říct, že tyto variace považuji za vhodné především k mlsání – na cesty bych si je nevzal, protože zejména chilli vzbuzuje chuť na další a další kousek a navíc je po něm žízeň. Takže nemáme-li k dispozici neomezený přísun vody, je chilli příchuť nevhodná, nehledě na nemožnost použít potom maso v jeho původní funkci – jako základ pro přípravu pokrmu.“

Jerky SHERPA Food. Já bych si s dovolením vzal.Jerky SHERPA Food. Já bych si s dovolením vzal.

Hodnocení

Balíčky sušeného masa v gramážích 50 a 100 gramů s hovězím nebo i s vepřovým masem můžu doporučit jako vhodný potravinový doplněk a zdroj komprimované energie na cesty za dobrodržstvím. Na treky, skialpy nebo do hor. Díky kvalitnímu vysušení a balení též vhodné i do míst s vyšší teplotou.

Kompletní fotogalerie sušeného masa SHERPA Food

Další informace

SherpafoodSHERPA FOOD je mladá perspektivní firma zabývající se výrobou a prodejem sušeného masa.
Jde nám především o kvalitu, proto zpracováváme jen prvotřídní maso z českých chovů.

www.sherpafood.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: