RECENZE: Střešní stan Thule Approach – útulný domeček do pěti minut

RECENZE: Střešní stan Thule Approach – útulný domeček do pěti minut

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku THULE APPROACH
Typ výrobku stan
Použití stanu camping
Materiál - svršek Prodyšný materiál, voděodolný polyester 600D v úpravě ripstop
Hmotnost 58 g
Barevné varianty Béžová, písková nebo petrolejová
Výbava 1 Statická nosnost: 300 kg
Výbava 2 Rozměry složeného stanu: 124 × 143 × 28 cm (model M)
Výbava 3 Rozměry rozloženého stanu: 240 × 143 × 102 cm (model M)
Výbava 4 Konstrukce: svařovaná hliníková trubka s izolací a hliníkovým krycím plechem
Výbava 5 Panoramatická okna na stropě a stěnách
Infocena S: 59 900 Kč / M: 73 200 Kč / L: 85 500 Kč
Dodává Thule
Více info na www.thule.com/cs-cz

Zaujalo mě

  • Rychlá montáž na střechu auta
  • Odnímatelná pláštěnka
  • Ventilace
  • Kvalitní zpracování
  • Žebřík

Shrnutí recenze

Milujeme cestování, a hlavně spaní v přírodě. O víkendech rádi spíme legálně „na divoko“ díky webovce Bezkempu.cz a testujeme vybavení i sami sebe na plánované putování po Skandinávii. Takže jsme rádi využili testování střešního stanu THULE APPROACH.

PODROBNÝ POPIS

NA ÚVOD

Vyzkoušeli jsme střešní stan a jsme nadšeni rychlostí, s níž lze náš útulný domeček postavit. Díky tomu člověka nezačne ani po delším cestování otravovat to každodenní hledání místa, stavění a bourání. S trochou nabyté zkušenosti nám opravdu stačilo pár minut. Navíc si můžete nechat spacáky přímo ve stanu a karimatky nahradí integrovaná dvouvrstvá matrace, což zase šetří jak místo v kufru auta, tak i každodenní námahu se skládáním a rozbalováním.

Složený stan THULE APPROACH na střeše auta

Složený stan THULE APPROACH na střeše auta

STŘECHA JE ZÁKLAD

Než se pro střešní stan rozhodnete, je potřeba důkladně konzultovat typ auta a možnosti upevnění. Pokud máte štěstí a stan se k vám na střechu hodí, pak už bude vše snadné. Tak zaprvé, oproti těžkým skořepinovým stanům, tento ve dvou lidech lehce vynesete z garáže a namontujete. Ve složeném stavu se v nejhorším vejde i někam pod postel v malém bytě. Samotná montáž na střechu je rychlá, ovšem menší osoby mohou mít trochu potíž vztyčit „šponovací“ tyčky – zejména v oblasti předního skla (a je třeba dát pozor, aby tyčka byla pořádně zasunutá a nevystřelila). To je ovšem samozřejmě hlavně otázka výšky konkrétního auta.

Rozkládání střešního stanu THULE APPROACH
Rozkládání střešního stanu THULE APPROACH

JAK DO NĚJ

Do stanu se leze po žebříčku, který zároveň funguje jako statická část stanu. Žebřík je také nástrojem pro složení a rozložení stanu ráno a večer. Vzhledem k výšce stanu je myslím dobré myslet na věk a rozumnost dětí – mohou snadno spadnout při vyběhnutí ze stanu nebo i lezení po žebříku.

Uvnitř je nesmírně pohodlně a příjemně. Větracích možností je spousta a pokud za teplých a suchých večerů sundáte pláštěnku, můžete se díky velkým panoramatickým oknům kochat nebem plným hvězd. Doporučuji přikoupit si osobní stolky na vínko a pohoda už je úplně dokonalá.

Kempovat se dá se střešním stanem THULE APPROACH téměř kdekoli
Kempovat se dá se střešním stanem THULE APPROACH téměř kdekoli

PROSTOR PRO SPANÍ

Prostor pro spaní (240 x 130 cm) je opravdu velký – s délkou dva metry se tu pohodlně vyspí tři osoby, aniž by se mačkali. A zbude ještě spousta místa na přehledné odkládání věcí. Výška stanu je u vrcholu 102 cm, takže se tu dá trávit i deštivý den.

Stolek ve střešním stanu THULE APPROACH
Stolek ve střešním stanu THULE APPROACH

NA ZÁVĚR

Stan je super z několika důvodů. Je to předně už zmíněná rychlost ve stavění oproti stanu na zemi. Pak také úžasná svoboda ve výběru místa. Díky tomu, že se jedná v podstatě o zaparkované auto, je tu větší tolerance k nocování, kde se vám zrovna líbí. A pak další věc – pokud prší, normální stan je celý mokrý a od bahna, zatímco tady tato nepříjemnost zcela odpadá. Odnímatelná pláštěnka se třemi různými režimy je vhodná do každého počasí. Zkrátka, pro člověka, který se potřebuje budit v přírodě, nejlepší dům!

Zavřený střešní stan THULE APPROACH
Zavřený střešní stan THULE APPROACH

Další informace

Společnost Thule byla založena ve Švédsku v roce 1942. A od té doby až dodnes se snaží svým zákazníkům přiblížit svět a vyhovět jejich vášni pro aktivní život. V její nabídce najdeme širokou škálu produktů pro cestování a aktivní odpočinek.
www.thule.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: