Recenze: Stanu Coleman Kobuk Valley 4 Plus

Recenze: Stanu Coleman Kobuk Valley 4 Plus

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kobuk Valley 4 plus
Typ výrobku stan
Použití stanu turistické
Materiál tropiko Polyester
Materiál vnitřní stan Prodyšný polyester, síťovina
Hmotnost 6600 g
Vodní sloupec 4500 mm
Počet vchodů 1
Počet osob 4
Výbava 1 Blackout Bedroom®
Výbava 2 UV protection - ochrana před slunečním zářením
Výbava 3 Fire Retardant - samozhášivá úprava
Výbava 4 Podlážka: polyethylen (plně integrovaná v ložnici, odpojitelná v předsíni)
Výbava 5 Podlepené švy
Infocena 4699 Kč
Dodává Camping Gaz CS
Více info na www.coleman.eu/cz

Zaujalo mě

  • Bytelnost kolíků i celého stanu
  • Skladnost
  • Blackout Bedroom®

Shrnutí recenze

Stan Kobuk Valley 4 Plus je středně velkým stanem, který si postavíte ideálně v kempu. Ve dvou lidech lze i napoprvé postavit stan bez použití návodu do pěti minut. Po postavení je stan prostorný, dovnitř do stanu se pohodlně vejdou 4 dospělé osoby.

PODROBNÝ POPIS

Stan Kobuk Valley 4 Plus je středně velkým stanem pro 4 osoby, který si postavíte ideálně v kempu. Pokud nejste příznivci dlouhého vymýšlení a půlhodinového stavění, je tento stan určený právě pro vás. Ve dvou lidech lze i napoprvé postavit stan bez použití návodu do pěti minut. Se svými rozměry obalu (58x20x19 cm) patří ve své kategorii mezi ty menší a snadno ho tak sbalíte i do kufru menšího auta.

Po postavení je stan prostorný, dovnitř do stanu se pohodlně vejdou 4 dospělé osoby. Předností je také velká předsíňka, ve které můžete na podlážce nechat svá zavazadla, aniž by se vám zašpinila či zmokla. Při nepřízni počasí je možné srolovat na obou stranách předsíňky část vnějšího stanu, pod kterým se nachází dvě průhledná PVC okna, která zajistí dostatek světla i bez otvírání vchodu.

Samonosný stan do kempuSamonosný stan do kempu

Prostorná předsíňka s okénkyProstorná předsíňka s okénky

Víkendová pohoda se stanem Kobuk 4+Víkendová pohoda se stanem Kobuk 4+

Když hodně fouká

Mezi další výhody patří také velmi robustní kolíky, které zatlučete i do té nejkamenitější louky či místa v kempu. Kolíků je dostatek, pro vypnutí stanu jich vám stačí i polovina. A pokud se i přesto bojíte větru a deště, doporučuji použít nenápadné suché zipy umístěné na spodní straně vnějšího stanu, které se jednoduše dají připevnit k prutům a stabilita stanu se tak ještě zvětší.

Oddělené uchycení tropika a vnitřního stanuOddělené uchycení tropika a vnitřního stanu

Bytelný kolíkBytelný kolík

Šňůrky k vypnutí stanu (je ale stabilní i bez nich)Šňůrky k vypnutí stanu (je ale stabilní i bez nich)

Spěte, kdy se vám zachce

Patentovaná technologie speciální tkaniny zabraňuje pronikání venkovního světla dovnitř ložnice a tím zároveň pohlcuje i teplo. Díky tomu je odpočívání ve stanu i v průběhu parného dne příjemnější. Brzké ranní světlo nebude budit vás, ani případně vaše děti a můžete si tak užít více spánku. Tato technologie se nazývá Blackout Bedroom®. A v noci tyto zatmavené ložnice poskytují více intimního soukromí – viz komická stínohra. Delší spánek dělá spokojené turistu či kempaře.

Po zapnutí všech zipů vchodu a moskytiéry a konečném vypnutí všech kotvících šňůr jsem vyzkoušela zatemněný vnitřní prostor v plném slunečním světle. Údajně až 99 % světla je zastaveno či odraženo a je tedy uvnitř opravdová tma. Tato blackout ložnice je ideální pro ty, co rádi usínají za tmy popř. pro malé děti, u kterých potřebujete, aby vám usnuly uprostřed dne. Při zavření zipu je v ložnici téměř tma i v pravé poledne.

Podlepené švy a blackout ložnicePodlepené švy a blackout ložnice

Pohled ven z tmavé ložnice stanu Coleman Kobuk Valley 4 Plus.Pohled ven z tmavé ložnice stanu Coleman Kobuk Valley 4 Plus.

Pohled do předsíňkyPohled do předsíňky

Fire Retardant – bezpečnost na prvním místě

Stan Kobuk Valley 4 Plus stejně jako i ostaní přístřešky Coleman® mají samozhášivou úpravu. Tato úprava potlačí hoření tkaniny po odstranění zdroje plamene, čímž dává možnost úniku v případě ohrožení života.

Laminátové pruty

Vysoce odolné a odlehčené laminátové pruty by měly zaručovat odolnost vůči prasknutí i v případě většího větru či bouřky.

UV Guard™ Sun Protection

U stanu  Kobuk Valley 4 Plus je použita technologie Coleman® UVGuard™. Jedná se o ochrannou vrstvu, která zabraňuje degradaci tkaniny vlivem škodlivého UV záření a zároveň před těmito paprsky chrání osoby pod přístřeškem. Díky UV Guard™ jste chránění až do výše UV 50 a prodloužena je i životnost látky tropika stanu.

Vodní sloupec, blackout ložnice a vodní sloupecVodní sloupec, blackout ložnice a vodní sloupec

Celkový dojem

Trochu težší, ale poctivý stan, který poskytně 4 nocležníkům zázemí i pro delší pobyt. Nabízí velký prostor, podlážku v předsíni, zatemnění ložnice, nehořlavou úpravu a slídová okna. Je samonosný a pomocí kolíků se zajišťuje hlavně z důvodů, aby neuletěl, když nejste doma.

Fotogalerie stanu Coleman Konuk Valley 4 Plus (17)

Další informace

Značka Coleman využívá vysoce kvalitních materiálů, znalosti v oboru a snahu o inovaci tak, aby mohla nabídnout praktické, odolné a výkonné produkty, ať už je potřebujete v kempu či v divočině. Proto se nemusíte bát říci si „POJĎME VEN S COLEMANEM, SPECIALISTOU NA VYBAVENÍ DO PŘÍRODY“.
www.coleman.eu

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: