RECENZE: STAN TRIMM SPARK D – SPANÍ JAKO V KABRIOLETU

RECENZE: STAN TRIMM SPARK D – SPANÍ JAKO V KABRIOLETU

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku TRIMM SPARK D
Typ výrobku stan
Použití stanu turistické
Materiál tropiko 100 % PES, lepené švy
Materiál vnitřní stan 100 % PES, 100 % PES Taffeta, Mesh, Water repelent
Materiál - podlážka 100 % Nylon PU 10 000 mm H2O
Hmotnost 2300 g
Dostupné velikosti Rozměry: (80 cm předsíňka + 225 cm vnitřní stan) x 145 cm šířka včetně vnějšího stanu / 95 cm celková výška
Počet vchodů 2
Počet osob 2
Výbava 1 Opravná sada
Výbava 2 15 kolíků - Anodized hardened aluminium
Výbava 3 Dvě tyče - Dural 7001 T6 8.5 mm, Eloxed dural parts
Infocena 4 160 Kč
Dodává TRIMM
Více info na www.trimm.eu/

Zaujalo mě

  • Kvalitní kolíky
  • Shrnovací střecha – dokonalá ventilace
  • Dva vchody

Shrnutí recenze

Komfortní trekingový tunelový stan s dostatečně širokou a prostornou apsidou a ALU tyčkami. Jednoduchá konstrukce a rychlá stavba předurčují tento model pro široké využití. Dva vchody a extra ventilace shrnovacím tropikem. Jaký je stan Trimm Spark D?

PODROBNÝ POPIS

OBAL

Ani velký a ani malý, přesto je lepší stan úhledně sbalit, aby se do obalu lépe vešel a snadno zavřít zipem. Kompresní popruhy lze použít na stažení a kompresi nebo zapnout tak, že vám vzniknou madla na nošení v ruce.

Obsah tašky na stan TRIMM SPARK D
Obsah tašky na stan TRIMM SPARK D

OBSAH OBALU

V obalu naleznete stan – tropiko s vepnutým vnitřním stanem. Dále dvojici „předtvarovaných“ hliníkových tyčí, sadu kvalitních kolíků, opravnou sadu a návod k postavení stanu, který je součástí obalu tak, abyste jej neztratili.

Duralové pruty dvou různých délek - TRIMM SPARK D
Duralové pruty dvou různých délek – TRIMM SPARK D

PO ROZBALENÍ

Stan stačí rozvinout na dostatečně velkou, rovnou plochu a začít stavět. Stan není samonosný. Jedná se o tunelový stan, který vyžaduje zajištění kolíky – kotvení. Tyče i kolíky jsou uloženy v textilních obalech tak, aby byl chráněný po sbalení stan od nečistot či od ostrých hran kolíků.

Velikost předsíňky stanu - TRIMM SPARK D
Velikost předsíňky stanu – TRIMM SPARK D

STAVBA

Stavba je jednoduchá. Tyče ke stanu Trimm Spark D jsou dvě a jsou rozdílně dlouhé. Kratší patří do nohou, tedy do zadní části a ta delší k hlavám, tedy do vchodu. Stačí je tedy protáhnout tunýlkem a zajistit jejich konce do kovových oček v podlážce stanu. A pak podlážku zajistit kolíky. Stejně tak vnější stan a celé to doladit pomocí dvojice šňůr, které napínají tunel v podélné ose. S napínáním podlážky to úplně nepřehánějte, pak by se vám mohly ztěžka zapínat zipy na moskytiéře, která tvoří vstup do vnitřního stanu.

Tropiko je možno zajistit ke vchodovému prutu pomocí dvojice ok a olivek - TRIMM SPARK D
Tropiko je možno zajistit ke vchodovému prutu pomocí dvojice ok a olivek – TRIMM SPARK D

DO STANU

Do stanu je možno vstoupit dvěma vchody. Vchod je možno zajistit tak, aby zůstával otevřený a případně větral. Předsíňka je bez podlážky a je určena k uložení bot nebo spíše menších batohů. Do stanu se leze hlavou napřed a ve stanu je nutno udělat otočku. Další techniky dle uvážení. Uvnitř stanu je po stranách dvojice kapes pro uložení drobností a jedno poutko u stropu pro zavěšení čelovky či světla.

Maximálně otevřené vchody - TRIMM SPARK D
Maximálně otevřené vchody – TRIMM SPARK D

SHRNOVACÍ STŘECHA

Tropiko lze směrem od nohou ke vchodu shrnout a ležet či spát lze takto pouze pod moskytiérou – vnitřním stanem. Dokonce i na stropě vnitřního stanu je extra zip, který může sloužit i k vylézání ze stanu stropem nebo k podávání věcí apod. Po srolování se střecha zajišťuje ke stanovému prutu pomocí dvojice poutek a olivek. Tohle uspořádání nabízí opravdu kvalitní ventilaci a noc pod hvězdami.

Spaní pouze pod moskytiérou se staženým tropikem - TRIMM SPARK D
Spaní pouze pod moskytiérou se staženým tropikem – TRIMM SPARK D

VNITŘNÍ PROSTOR

Do stanu se vejde dvojice osob s karimatkami bez dotýkání se stěn stanu. Sezení je možno pouze v jednom místě stanu a to pod centrálním (vchodovým) prutem.

Stan TRIMM SPARK D disponuje dvěma vchody
Stan TRIMM SPARK D disponuje dvěma vchody

BALENÍ

To je opět otázkou okamžiku. Stačí vytáhnout kolíky a pruty z tunýlků. Pruty složit a uložit do obalu. Stejně tak i kolíky. Ty jsou velmi kvalitní – hliníkové a opatřeny jsou i reep šňůrou pro snadnější vytažení. Jedná se o kolíky s profilem tří cípů. Pouze u tohoto typu kolíků je obtížné je zatlačit do země pouze rukou či dlaní. Vyžadují alespoň zašlápnutí botou, kámen, kladívko nebo sekeru.

Sada kvalitních kolíků - TRIMM SPARK D
Sada kvalitních kolíků – TRIMM SPARK D

VERDIKT TESTERA

Trimm Spark D je stan, který vám poskytne nejlepší možnou ventilaci za horkých letních nocí beze srážek. Spát můžete doslova jenom pod hvězdami. A když se zatáhne? Stačí vyskočit stropem a tropiko přetáhnout přes stan!

Testování stanu TRIMM SPARK D na Orlíku během seakayakového kempu
Testování stanu TRIMM SPARK D na Orlíku během seakayakového kempu

Další informace

logo-trimmSlovo „trim“ má svůj původ v plachtění – trimování plachet na lodi obnáší pečlivou práci pro nastavení správného směru a rovnováhy tak, aby loď snadno a rychle vyrazila kupředu. Již od roku 2000 poskytuje značka TRIMM správný poměr mezi kvalitou a cenou v oblasti outdoorového oblečení a vybavení. Naše produkty jsou určeny všem lidem, kteří tráví svůj volný čas aktivně, ať už sportem nebo jen tak na procházkách v přírodě. TRIMM nabízí kvalitní oblečení i vybavení, které je pečlivě navrženo v souladu s nejnovějšími módními trendy s využitím nejmodernějších technologií a materiálů pro zajištění správné funkce a pohodlí. TRIMM je tím nejlepším společníkem nejen dobrodruhů překonávajících vrcholy velehor, ale i všech lidí, kteří vyznávají aktivní životní styl a chtějí si užít radost z pohybu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: