HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze spodního trika: KILPI Ninja

Recenze spodního trika: KILPI Ninja

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku KILPI Ninja
Druh sportu běh, outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení spodní prádlo
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 55% Nylon
Materiál 2 41% Polyester
Materiál 3 4% Elastane
Materiál 4 OPTI-DRY
Hmotnost 320 g
Infocena 1149 Kč Kč
Dodává Kilpi
Více info na www.kilpi.cz/cs

Zaujalo mě

  • Propracovaný střih
  • Kukla
  • Integrovaná rouška

Shrnutí recenze

Pánská základní vrstva vhodná pro veškeré outdoorové aktivity z bezešvého materiálu, dlouhý rukáv, strukturované zóny pro snadnější odvod potu, zesílené vrstvy v loktech, zvýšený límec možno natáhnout přes hlavu jako lyžařskou kuklu, vhodná pod přilbu. Jak se nám líbila?

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

Na první pohled je jasné, že triko bude obtažené a bude vás obepínat jako břečťan. Když si natáhnete ještě límec nebo celou kuklu, už stačí jenom veliké S na prsa a jste Superman nebo s hvězdicí v ruce opravdový Ninja. Tahle šlupka má však jiné určení než lítat s jednou zdviženou rukou zaťatou v pěst povětřím. Tohle spodní triko je určeno jako základní vrstva do nepohody. Na lyže, skialpy, běžky, zimní pohyb v divočině nebo třeba na ledy.

Triko KILPI Ninja je parádně elastické a obepíná tělo a je dostatečně dlouhé pod záda
Triko KILPI Ninja je parádně elastické a obepíná tělo a je dostatečně dlouhé pod záda

Střih

Velikost doporučuji vybírat podle přehledné tabulky na stránkách výrobce. (V době COVID-19 opatření to snad ani jinak nejde.) To mi hodně pomohlo se zorientovat a pro jistotu jsem se opět přeměřil s krejčovským metrem. Vybral jsem skvěle na poprvé. Vyhovuje mi délka rukávů i délka zad. Na „kapsičce“ je reflexní logo KILPI.

Když je na hřebenech hell vysoký límec a kapuce pod helmu dělá svou práci - KILPI Ninja
Když je na hřebenech hell vysoký límec a kapuce pod helmu dělá svou práci – KILPI Ninja

Límec a kukla

Toto triko přišlo na začátku karantény jako na zavolanou. Díky elastickému a vysokému límci máte rouškou a límec v jednom. Kromě toho skvěle funguje i při šíleném počasí na hřebenech nebo když je zima jako kost v těle. Při opravdovém ochlazení nebo jako čepice pod helmu nasadíte zkrátka kuklu a valíte dál! Po prvním dni testování mě trochu škrábal límec na krku v místě, kde mi začínají vousy. Vyřešil jsem to zatažením rukou za límec a jeho jemným natažením.

Spodní triko KILPI Ninja přišlo v době zavedení nošení roušek alá 2v1
Spodní triko KILPI Ninja přišlo v době zavedení nošení roušek alá 2v1

Nasazení

Díky absenci jakéhokoliv zipu se jedná o spolehlivou šlupku. Na druhou stranu když se oteplí, nic si nerozepnete. Proto si osobně myslím, že je tato vrstva určena jako hlavní triko do zimy nebo jako náhradní, když se ochladí.

Detail rukávů a klínu s vloženým límcem - KILPI Ninja
Detail rukávů a klínu s vloženým límcem a zřetelná různá hustota pleteniny – KILPI Ninja

Materiál OPTI-DRY

Já osobně doporučuji před prvním použitím triko vyprat, protože po vybalení z pytlíku bylo cítit „umělotinu“, které na intenzitě určitě první den na skialpech neubral. Po dalších a opakovaných použitích výrazně lepší. Materiál je vskutku elastický a rychle schnoucí. Pletenina má různou hustotu tkaní a lépe tak odvádí pot a naopak například na rukávech více „hřeje“. Podle výrobce i anti-bakteriální a velmi prodyšný materiál navržený pro rychlé odpařování vlhkosti a potu tělesného tepla. Ninja zvládl i opakované použití bez nutnosti praní a zdůrazňuji, že míra sensitivity vůči vlastnímu pachu je subjektivní.

Testování trika KILPI Ninja v náročných krkonošských podmínkách
Testování trika KILPI Ninja v náročných krkonošských podmínkách

Testování

Testování bylo v drtivé většině v anaerobních režimech neboli silně potivé. Triko dostávalo zabrat při výstupech na skialpech a to včetně lezení na mačkách s lyžemi na zádech. Nejoblíbenější kombinace je pro mě osobně tohle triko a vesta. V této kombinaci zvládám takřka celou túru. Další vrstvy přicházejí na řadu až při výrazné změně počasí nebo při přestávkách na jídlo.

Když je na hřebenech hell vysoký límec a kapuce pod helmu dělá svou práci - KILPI Ninja
Když je na hřebenech hell vysoký límec a kapuce pod helmu dělá svou práci – KILPI Ninja

Závěr

KILPI Ninja je technické triko s parádním límcem a propracovanou integrovanou kuklou. Díky vyšší gramáží a kukle s límcem až ke krku bez možnosti rozepnutí je za mě tohle triko určeno do vyloženě zimních nebo chladných podmínek. Pro Supermana škoda, ten si vystačí s trenýrkami přes elasťáky. Všimli jste si toho někdy?

Triko KILPI Ninja je na skialpech ve svém živlu
Triko KILPI Ninja je na skialpech ve svém živlu

Další informace

kilpi-logoPřijali jsme výzvu severu a vytvořili značku outdoorového oblečení a doplňků Kilpi.  Jsou testovány severem, jeho nespoutaností, hrdostí a nekompromisními nároky země mytických hrdinů. Pokud chcete zimu doopravdy prožít, musíte na ni být připravení. Kilpi znamená finsky štít. Tam, kde si příroda i domy svou obranu už vybudovaly, potřebujete ji i vy. Spolehněte se na oblečení a doplňky Kilpi. Budou vaším štítem, díky kterému budete v bezpečí a ochráněni.

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: