HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Španělských ponožek, které nemučí – Altus Trekking PR-G35

Recenze: Španělských ponožek, které nemučí – Altus Trekking PR-G35

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ponožky Trekking PR-G35
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení, sjezdové lyžování
Druh oblečení ponožky
Rozdělení podle pohlaví dámské
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní
Materiál 1 75 % Coolmax
Materiál 2 16 % Polyamid
Materiál 3 6 a 3 % Elastan
Hmotnost 59 g
Barevné varianty černá
Velikostní varianty S (35 - 38), M (39 - 42), L (43 - 46)
Infocena 299 Kč
Dodává Český Ráj
Více info na www.ceskyraj.com

Zaujalo mě

  • zesílená pata
  • zesílená špička
  • dobrá elasticita
  • stálost tvaru i barev

Shrnutí recenze

Firma Altus Vám nabídne hned několik druhů ponožek do všech ročních období a pro celou řadu sportů. Do redakčního testu se probojovala trojice ponožek včetně trekových speciálek Trekking PR-G35. Jak dopadly?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Firma Altus Vám nabídne hned několik druhů ponožek. Od dvouvrstvých zimních, po jednovrstvé letní. Každý sportovec si u této firmy najde svoje. Ponožky Altus se vyznačují extrémní pohodlností, odvodem potu, neviditelnými švy a tím, že jsou antibakteriální. Mají zesílenou patu i špičku. Celou zimu a jaro jsem testovala celkem troje různé typy pro různé aktivity v přírodě.

Moje testování ponožek Altus začalo už v zimě.Moje testování ponožek Altus začalo už v zimě.

Na této fotce můžete vidět porovnání síly materiálu, které přesně odpovídá jejich využití.Na této fotce můžete vidět porovnání síly materiálu, které přesně odpovídá jejich využití.

Ponožky se mnou nachodily a naběhaly hodně kilometrů.Ponožky se mnou nachodily a naběhaly hodně kilometrů.

Altus Extreme GR-24

Ponožky Altus Extreme GR-24 jsou dvouvrstvé. Jak už název napovídá, jsou do pořádné zimy. Jsou vhodné na zimní sporty, jakými jsou: lyžování, běžecké lyžování, horská turistika, horolezectví a jiné. Vnější vrstva je polyamid a lycra, tato kombinace poskytuje ponožkám pružnost a odolnost. Vnitřní vrstva je Schoeller merino vlna a ta zajišťuje vynikající tepelnou izolaci. Tyto ponožky jsou pod kolena, drží, neškrtí a nerolují se. Měla jsem je na lezení ledopádů, na jízdě na snowboardu, běžkách, i na horských výstupech. Vždy, když bylo cca -10 až -12°C. Nohy jsem měly vždy v teple nebo ve větší pohodě než v jiných ponožkách.

Stále v teple budete mít nohy v ponožkách Altus Extreme GR-24.Stále v teple budete mít nohy v ponožkách Altus Extreme GR-24.

Ponožky Altus Trekking PR-HU47

Tak to jsou příjemně teplé ponožky s neviditelnými švy, mají zesílenou patu i špičku, skvělé termoregulační vlastnosti a udržují nohy v suchu. Jejich délka je do půlky lýtek a jsou tak skvělé do lyžáků. V těchto ponožky jsem byla na běžkách, na snowboardu, na lezení ledů i na horském výstupu při teplotě kolem -5°C.

Na první z horských výšlapů jsem si vzala ponožky Altus Trekking PR-HU47, celý den jsem chodila a zima mi nebyla.Na první z horských výšlapů jsem si vzala ponožky Altus Trekking PR-HU47, celý den jsem chodila a zima mi nebyla.

Altus Trekking PR-G35

Poslední a moje nejoblíbenější z těchto zkušených ponožek jsou ponožky Altus Trekking PR-G35. Jedná se již o letní ponožky. Opět se vyznačují neviditelnými švy, zesílenou patou i špičkou, antibakteriální úpravou a tím, že udržují nohy v suchu. Tyto ponožky jsem testovala jak při lezení ledů při teplotě -1°C. Tak při jarních túrách přírodou. Na to lezení jsem je přecenila, přece jenom jsou letní a mně v -1°C byla trošku zima na nohy.

Kompletní fotogalerie ponožek Altus (24)

Na ponožky Altus Trekking PR-G35 se zaměřím více, protože je mohu používat většinu roku. Ponožky jsou normální délky, guma je pevná, ale neškrtí. Drží a neroluje se. Nikde mě neškrábaly švy, protože ponožky jsou bezešvé. Špička i pata jsou zesílené, protože se jedná sice o tlustší ponožky, lze je nosit na jaře, na podzim, tak i v mírných zimách, kdy je něco málo nad nulou. Naprosto úžasné jsou na jarní procházky přírodou. Dobře odvádí pot a nohy jsou stále v teple. Tyto ponožky jsou vhodné na běh, turistiku, jízdu na kole a různé jarní nebo podzimní sporty. Na zimní lezení jsem si je vzala, abych je otestovala v mírném mrazu a byla to chyba. Ponožky dostály svému určení – letní.

Detail zesílené paty a špičky na ponožce Altur Trekking PR-G35Detail zesílené paty a špičky na ponožce Altur Trekking PR-G35

Hodnocení

Ponožky Altus se vyznačují extrémní pohodlností, odvodem potu, neviditelnými švy a tím, že jsou antibakteriální. Výhodou ponožek Altus je i fakt, že po mnoha vypráních nemají žmolky a stále drží tvar, pružnost i barvy (práno v prášku určeném na sportovní oblečení).

Další informace

AltusUž víc než 70 let vyrábí firma Altus praktické a spolehlivé vybavení po milovníky trekingu a horolezectví. Ačkoli je u nás tato outdoorová značka méně známá, vyvinula se postupně z malé španělské firmy v globální značku, jejíž výrobky se těší oblibě kromě Španělska třeba v Latinské Americe a stále více i v Evropě. Prodejce: www.ceskyraj.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: