HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Spacáku High Peak Safari

Recenze: Spacáku High Peak Safari

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Spacák Safari
Typ výrobku spacák
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Náplň (Spacáky a Žďáráky) syntetika
Použití spacáku Na běžnou turistiku od jara do podzimu
Materiál - svršek Polyester v ripstopové úpravě
Materiál - náplň (celý popis) dvojitá náplň Dura Loft
Hmotnost 1425 g
Testovaná velikost 230 cm délka, 80 cm šířka v ramenou, 55 šířka u nohou
Tvar spacáku mumie
Výška postavy 230
Šířka v obalu po kompresi 37 cm
Průměr v obalu po kompresi 24 cm
Teplotní parametry - komfort Ž 9 °C
Teplotní parametry - komfort M 7 °C
Teplotní parametry - extrém -12 °C
Výbava 1 kompresní obal
Infocena 1490 Kč
Více info na highpeak.cz

Zaujalo mě

  • ripstopová úprava vnější strany spacáku- větší odolnost proti mechanickému poškození
  • příjemný materiál na dotek u vnitřní vrstvy
  • robustní zateplený límec kolem hlavy

Shrnutí recenze

Třísezonní spacák Safari od High Peaku je sázkou na jistotu, že se po většinu roku v noci v klasickém terénu střední Evropy nebude nad ránem budit zimou. Díky materiálu, ze kterého je vyroben, snese navíc i drsnější, „trampské“ způsoby.

PODROBNÝ POPIS

Testovaný spacák mně příjemně překvapil „pocitovým“ komfortem, jakmile jsem do něj vlezl – výběr vnitřní látky se opravdu povedl.

Safari je ideální spacák do středoevropského lesa od jara do podzimuSafari je ideální spacák do středoevropského lesa od jara do podzimu

Zapínání spacáku je pohodlné Zapínání spacáku je pohodlné

Detail klopy se suchým zipem, bránícím nechtěnému rozepnutí límceDetail klopy se suchým zipem, bránícím nechtěnému rozepnutí límce

Materiál

Spací pytel HIGH PEAK Safari byl v barevné kombinaci černá-světle zelená, takže si dokážu představit, že by po obrácení mohl být v některých klimatických nebo geografických podmínkách použit i pro signalizaci země- vzduch (i když oranžová by byla samozřejmě lepší).

Také vnější materiál – polyester s ripstopovou úpravou je zdařilý, protože je více odolný pro případné natržení od ostých předmětů na zemi, jako třeba větve a pod.

Škoda jen, že výrobci dovnitř nenašili malou kapsičku na cennosti a doklady. V některých cestovatelských destinacích je taková vychytávka velmi zapotřebí.

Zip spacáku je dostatečně robustní, aby zvládl i nešetrnou manipulaci silou třeba v noci bez baterky. Jezdec nejeví tendenci se zasekávat.

Do spacáku se vejde žena i urostlý mužDo spacáku se vejde žena i urostlý muž

Otvor kolem hlavy lze snadno stáhnout a spolehlivě do zatepleného límceOtvor kolem hlavy lze snadno stáhnout a spolehlivě do zatepleného límce

Zapínání spacáku je pohodlné Zapínání spacáku je pohodlné

Tvar a konstrukce

Spacák Safari sice je vyráběný jako mumie, a má dokonce dost široký vnitřní límec se stahováním, doplněným klopou se suchým zipem bránícím samovolnému rozepnutí (což dále zvyšuje tepelný komfort) ale nejedná se o celosezónní typ nebo spacák na nějakou vysokohorskou výpravu. Už svým jménem – Safari – si na to ani nehraje, ale úlohu „české třísezonky“ – tedy spacího pytle do lesa, pod skálu nebo do kempu plní na jedničku.

Pro lepší sušení nebo větrání má spacák u nohou našitou dvojici malých poutek na zavěšení.

Vzhledem ke konstrukci spacáku a použití izolačních materiálů má Safari o něco větší objem po zabalení, než některé teplotně srovnatelné spacáky – přesněji 15,4 litru, v centimetrech pak 37×23. Zabere tedy až polovinu „třídenky“ (malého batohu na víkendový trek).

Zeteplený límec lze stáhnout tak, če spáči kouká ven jen minimumZeteplený límec lze stáhnout tak, če spáči kouká ven jen minimum

Hodnocení testera

Celkově lze říci, že tento spacák může být spolehlivým společníkem na jarní, letní a raně podzimní noci, byť trochu větších rozměrů, než nabízí některá konkurence se stejnými termoregulačními schopnostmi. Ovšem také mnohem dražší, než je udávaná cena tohoto spacáku Safari od High Peaku.

Další informace

High PeakNěmecká značka High Peak je jedním z předních výrobců potřeb pro kempování a turistiku. Již více než 30 let navrhuje kvalitní a odolné produkty se zaměřením na funkčnost a pohodlí s příznivým poměrem nízké ceny a vysoké kvality. Mezi hlavní skupiny produktů High Peaku patří stany a spacáky, ale dále také karimatky, kempingový nábytek a další příslušenství pro kempování a turistiku. Kompletní sortiment aktuální letní sezóny je možné si prohlédnou na webových stránkách www.highpeak.cz a novinky o značce sledovat na facebookovém profilu  High Peak CZ a YouTube kanálu YouTube High Peak CZ.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: